Apie trumparegystę

Apie trumparegystę

Trumparegystė yra akių refrakcijos yda, kai žmogus blogai mato tolimus objektus. Akies optinėje sistemoje yra du lęšiai – ragena ir lęšiukas. Šių lęšių laužiamoji galia nėra suderinta su akies ilgiu, todėl spinduliai sufokusuojami ne ant tinklainės.

Trumparegystė dažniausiai nustatoma vaikystėje ar paauglystėje, o apie 19–20 metus regos aštrumas stabilizuojasi, nes baigiasi akies augimo procesas. Tikslios priežastys, kodėl atsiranda trumparegystė, nėra aiškios. Pagrindinis veiksnys yra paveldimumas. Tačiau skiriamos ir kitos trumparegystės priežastys: vitaminų, mikroelementų trūkumas; nesubalansuota mityba; skaitymas, rašymas ar darbas kompiuteriu esant prastam apšvietimui; ilgos valandos, praleistos prie televizoriaus ekrano ar kompiuterio.

Jei esate trumparegis, turėtumėte laikytis tam tikrų nurodymų: dirbti esant tik puikiam apšvietimui (geriausiai tam tinka dienos šviesa); riboti prie kompiuterio ar televizoriaus praleistą laiką bei daryti pertraukėles; kasdien atlikti akių mankštą; vartoti kuo daugiau morkų, mėlynių, špinatų, apelsinų, žemuogių. Trumparegiai gali rinktis šias priemones regėjimui pagerinti: akinius; kontaktinius lęšius; akių korekcija lazeriu.