Ar kontaktinius lęšius gali nešioti visi žmonės?

Ar kontaktinius lęšius gali nešioti visi žmonės?

Labai didelė dalis žmonių turi regos sutrikimų. Kad pastarieji leistų gyventi kiek įmanoma pilnavertį gyvenimą, galima rinktis įvairias priemones. Viena iš jų yra kontaktiniai lęšiai.

Kontaktinius lęšius gali nešioti  tiek jaunesni tiek ir vyresni pacientai, bet labai svarbu ar pacientas toleruoja kontaktinį lęšius ant savo akies ir ar laikosi taisyklių juos nešiodamas. Kontaktiniai lęšiai yra uždedami ant akies ir nepaisant technologinių naujovių, akies paviršius dirginamas dėl mechaninės trinties ir lęšių skystyje esančių konservuojančių medžiagų. Būtent todėl ragenos uždegimo rizika ženkliai didesnė pacientams, kurie nešioja kontaktinius lęšius lyginant su tais, kurie kontaktinių lęšių nenešioja. Gera žinia ta, kad ragenos uždegimai yra išgydomi, tačiau jiems praėjus gali likti randas, dar vadinamas ragenos drumsčiu. Pastarasis gali turėti neigiama įtaką matymui. Jei pablogėja matymas, akis pasidaro jautri, parausta, ašaroja – t.y. uždegimo ragenos uždegimo požymiai, todėl reikėtų nedelsiant nuimti nuo akies kontaktinius lęšius ir dar tą pačią dien pasirodyti  akių gydytojui. Kaip jau minėjome, žmonės, kurie nusprendžia nešioti kontaktinius lęšius. Turi laikytis tam tikrų taisyklių. Kokios jos?

  • Prieš įsidėdami ir išsimdami kontaktinius lęšius rankas nusiplaukite šiltu vandeniu bei muilu.
  • Būtų idealu, jei kontaktinius lęšius išsiimtumėte pries nakties miegą, o taip pat pries apsilankymus baseiniuose, pirtyse, ežeruose, jūroje.
  • Kiekvieną kartą išėmę lęšius nepamirškite jų išplauti bei dezinfekuoti specialiu tirpalu (bus geriausia, jei lęšius šiame tirpale laikysite visa naktį).
  • Lęšiai turi būti dedami ir išiimami pirštais.
  • Naudokite kontaktinius lęšius tik tokį laiko tarpą, kokį nurodo gamintojas (tas pats pasakytina ir apie tirpalą).
  • Makiažą galima pradėti daryti tik įdėjus lęšius, juos išimti – nuvalius.
  • Rinkitės kosmetikos priemones akims, kurios yra sukurtos specialiai toms moterims, kurios nešioja kontaktinius lęšius.
  • Kontaktinius lęšius gali paskirti tik akių gydytojas.