Akių korekcija lazeriu

Akių korekcija lazeriu

Regos korekcija lazeriu yra laiko patikrinta procedūra, plačiai atliekama daugiau nei 30 metų. Tai saugus ir neskausmingas sprendimas tiems, kuriems nustatyta toliaregystė, trumparegystė ar astigmatizmas.

 • Tinka 18–50 m. ir kartais vyresniems žmonėms.
 • Puikiu regėjimu galima džiaugtis jau po kelių dienų.
 • Komplikacijų tikimybė yra beveik neįmanoma.
 • Prieš regos korekciją yra vertinamas ir planuojamas geras matymas ir tamsoje.
Akių korekcija lazeriu

Lazerinės akių korekcijos eiga

Lazerinės akių korekcijos eiga

 1. Patikriname jūsų akis

  Kiekvienas pacientas ir jo akys vertinamos individualiai gydytojo, kuris atliks regos korekciją. Jei atvejis sudėtingas, jį vertina keleto gydytojų komanda, kuri priima saugiausią sprendimą. Procedūrą rekomenduojame tik po nuodugnaus tyrimo ir įsitikinus, kad korekciją visiškai saugu atlikti.

 2. Atliekame regos korekciją

  Regos korekcija lazeriu atliekama ambulatoriškai ir nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo. Klinikoje praleisite iki 1 val., o pati korekcija trunka iki 10 min. ir nesukelia nemalonių pojūčių, nes sulašinama visišką akių nejautrą sukeliančių anestetikų lašų.

 3. Jūs mėgaujatės puikiu matymu

  Po procedūros praėjus 7–10 dienų, turite apsilankyti poprocedūrinėje apžiūroje. Iškart po korekcijos akys gali būti jautresnės, juntamas perštėjimas ar ašarojimas. Regėjimas atsistato maždaug per savaitę.

Akių korekcija lazeriu

Regos korekcija gali
būti atliekama

 • 18–50 m. žmonėms, turintiems nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +5 dioptrijų.
 • Moterims, kurios nesilaukia ir nemaitina.
 • Daliai vyresnių pacientų, esant presbiopijai.
 • Sergant sisteminėmis autoimuninėmis, jungiamojo audinio, alerginėmis ligomis.1

1Jei jos yra kontroliuojamos.

Regos korekcijos būdai

Akių korekcija be pjūvio ir prisilietimo SmartSurfAce® 2.0

Akių korekcija be pjūvio ir prisilietimo SmartSurfAce® 2.0

SmartSurfAce® 2.0 – pažangus gydymo metodas, kuriuo puikų regėjimą sugrąžinsime be jokio skausmo, pjūvio, fiziškai neveikiant akies instrumentais ar cheminėmis medžiagomis. SmartSurfAce® 2.0 yra saugi, švelni ir akies audinius bei struktūrą tausojanti procedūra. Šiuo būdu koreguoti refrakcijos ydas mūsų gydytojai Lietuvoje pradėjo pirmieji, todėl jie yra sukaupę didelę patirtį ir įgūdžius, leidžiančius atlikti procedūras šiuo metodu. Visa naudojama operacinė įranga sukonfigūruota ir pritaikyta būtent SmartSurfAce® 2.0 procedūroms.

 • 18–50 m. žmonėms

  nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +4 dioptrijų.

 • Turintiems ploną rageną

  ir kam dėl to netinka kiti metodai.

 • Ieškantiems naujesnio

  rageną tausojančio lazerinės korekcijos būdo.

 • Sportuojantiems žmonėms

  kuriems aktualus ragenos biomechaninis patvarumas.

Akių korekcija lazeriu
 • 18–50 m. žmonėms

  nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +4 dioptrijų.

 • Turintiems ploną rageną

  ir kam dėl to netinka kiti metodai.

 • Ieškantiems naujesnio

  rageną tausojančio lazerinės korekcijos būdo.

 • Sportuojantiems žmonėms

  kuriems aktualus ragenos biomechaninis patvarumas.

Procedūrų palyginimas

SmartSurfAce® 2.0
Klasikinė korekcija
Trunka 10 min.
Be skausmo
Tausoja rageną
Nėra pjūvio
Bekontaktė
Tinka plonoms ragenoms
Ilgalaikė garantija
Pooperacinė apžiūra

po 7-10 dienų

po 7-10 dienų

Regos atsistatymas

per 7 dienas

2 dienos

Dažniausiai
užduodami klausimai

 • Taip, ši procedūra yra visiškai saugi, pasaulyje atliekama daugiau nei 30 metų. Komplikacijas patiria mažiau nei 2 % pacientų, tačiau visos jos yra pataisomos pakartotine procedūra, kurią atliekame nemokamai.

 • Regos korekcija yra atliekama greitai ir saugiai, naudojant vietinę nejautrą. Visa procedūra abiems akims trunka iki 10 min., o klinikoje praleisite iki 1 val.

 • Regos korekcijos metu naudojami nuskausminamieji akių lašai, todėl nejuntate jokio skausmo ir diskomforto. Po regos korekcijos pacientai nejaučia jokio skausmo, išskyrus tai, jog pirmą dieną gali atsirasti nedidelis diskomfortas, perštėjimas ar ašarojimas, kuris sumažinamas vaistais. Antrą dieną po regos korekcijos nemalonūs pojūčiai praeina.

 • Nors ir pasitaiko itin retai, pagrindinės komplikacijos gali įvykti dėl pooperacinių uždegimų ar infekcijų, kurias sukelia neatsakingas elgesys pirmomis valandomis po procedūros. Po regos korekcijos kartais pasitaiko sausų akių sindromas ar suprastėjęs matymas tamsoje, tačiau mūsų naudojama naujausia įranga padeda eliminuoti šiuos trūkumus. Prastesniu rezultatu nei tikėtasi po regos korekcijos statistiškai skundžiasi 2% žmonių, bet tokiu atveju visuomet atliekame nemokamą pakartotinę procedūrą, kuri padeda susigrąžinti puikų matymą.

 • Visas regos korekcijas atliekame nuo 18 metų, kai visiškai susiformuoja akies ragena.

 • Lazerinę akių korekciją rekomenduojame tik po nuodugnios konsultacijos, įsitikinus, kad ją visiškai saugu atlikti.

  Paprastai regos korekciją atlikti galima:

  • 18–50 m. žmonėms, turintiems nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +5 dioptrijų.
  • Moterims, kurios nesilaukia ir nemaitina.
  • Daliai vyresnių pacientų, esant presbiopijai.
  • Sergant sisteminėmis autoimuninėmis, jungiamojo audinio, alerginėmis ligomis, jei jos kontroliuojamos.
 • Regos korekcija SmartSurfAce® 2.0 abiem akims kainuoja 2000 €.

 • Regos korekcija lazeriu yra laiko patikrinta procedūra, padedanti susigrąžinti gerą regėjimą. Ši procedūra plačiai atliekama daugiau nei 30 metų. Tai saugus ir neskausmingas sprendimas tiems, kuriems nustatyta toliaregystė, trumparegystė ar astigmatizmas.

 • Atlikus regos korekciją pilnai atstatomas geras regėjimas. Gerai matyti pradedate jau po 12–48 val. Priklausomai nuo taikyto regos korekcijos metodo, vairuoti ir į darbą grįžti galite po 3–4 dienų.

Kas yra akių korekcija lazeriu?

Akių korekcija lazeriu – tai refrakcinės chirurgijos procedūra, skirta sušvelninti arba visiškai pašalinti regos problemas, dėl kurių pacientai turi nešioti akinius arba kontaktinius lęšius. Šios operacijos metu, eksimerinis lazeris preciziškai tiksliai ir švelniai pakeičia ragenos formą, taip gydydamas trumparegystę, toliaregystę, presbiopiją ir astigmatizmą.

Regos korekcijos lazeriu privalumai

Regos korekcija lazeriu suteikia laisvę nuo akinių ar kontaktinių lęšių. Atlikus šią operaciją, jums nebereikės ryte apgraibomis ieškoti akinių arba du kartus per dieną išsiimti ir įsidėti kontaktinių lęšių.

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių vis daugiau žmonių renkasi lazerinę akių korekciją. Bet visus juos vienija vienas esminis dalykas – noras patirti laisvę ir džiaugsmą gyvenant be akinių ar kontaktinių lęšių.

Gyvenimas po lazerinės regos korekcijos

Nesvarbu ar jums toliaregystė, trumparegystė, presbiopija (akių yda, susijusi su prastu regėjimu skaitant) ar astigmatizmas, lazerinė regos korekcija pagerina kur kas daugiau nei jūsų regėjimą. Štai kaip gali pasikeisti jūsų gyvenimas po akių gydymo lazeriu:

Aktyvus gyvenimo būdas

Akių regos korekcija lazeriu suteikia daugiau laisvės tiems pacientams, kurių gyvenimo būdas aktyvus. Dėl to šią procedūrą renkasi daugybė profesionalių ir mėgėjų sportininkų. Regos korekcija ypač populiari tarp plaukikų, kovos menų bei žiemos sporto atletų. Taip pat tarp tų profesijų atstovų, kuriems reikalinga gera rega: pilotų, karininkų, chirurgų ar fotografų.

Patogumas kasdienėje veikloje

Viena dažniausių priežasčių, dėl kurių žmonės ryžtasi lazerinei regos korekcijai, tai dėl kontaktinių lęšių ar akinių dėvėjimo apsunkinta kasdienė veikla. Žinojimas, jog ryte galėsi atsikelti apgraibomis nebeieškodamas akinių, ar sutaupyti laiko nesidėdamas kontaktinių lęšių – dažna paskata ryžtis šiai procedūrai. Be to, pacientams po operacijos daugiau nebereikia nešiotis atsarginių lęšių ir nuolat jų keisti. Ką jau kalbėti apie tai, jog leidžiant laiką lauke, jums neberasos akiniai. Užsiimant aktyvia veikla ar sportu, nereikės baimintis, kad akiniai nukris ir sulūš, o kontaktiniai lęšiai pasimes.

Pinigų ir laiko taupymas

Sugrįžusi rega ne tik sutaupys jums laiko kiekvieną rytą ir vakarą, tačiau ir išlaidų, susijusių su kontaktinių lęšių priežiūra bei akinių atnaujinimu.

Žmonėms patinka būti be akinių

Be visų aukščiau išvardintų regos korekcijos privalumų, daugelis mūsų pacientų sako, kad jie jaučiasi labiau pasitikintys savimi, kai nebenešioja akinių.

Kam skirta regos korekcija lazeriu?

Ar esate tinkamas kandidatas regos korekcijai, geriausiai pasakyti gali tik patyręs akių gydytojas, atlikęs išsamų jūsų akių tyrimą. Šis tyrimas yra esminė regos korekcijos dalis, kurio metu yra ištiriama ne tik jūsų akių būklė, bet ir parenkamas tinkamiausias gydymo būdas, atsižvelgiant į jūsų regos būklę ir gyvenimo būdą. Vizitas trunka apie dvi valandas, o jo kaina nesiekia mėnesinių išlaidų kontaktiniams lęšiams. Kviečiame registruotis konsultacijai mūsų klinikoje Vilniuje, Polocko g. 2.

Visgi yra keli esminiai faktoriai, lemiantys tai, ar jums gali būti atlikta regos korekcija, ar ne. Juos turėtumėte žinoti dar prieš registruodamiesi akių tyrimui. Taigi, kad būtų galima atlikti regos korekciją:

 • Jums turi būti ne mažiau nei 18 metų.
 • Jūs turite nesirgti autoimuninėmis ligomis, tokiomis kaip išsėtinė sklerozė, vilkligė ar reumatoidinis artritas.
 • Jeigu sergate diabetu, liga turi būti kontroliuojama, tačiau regos korekcija jums negalės būti atlikta, jei sergate diabetine retinopatija.
 • Kai kurie vaistai gali sulėtinti ar apsunkinti akių gijimą. Todėl prieš regos korekciją turite informuoti gydytoją apie visus vaistus, kuriuos vartojote per pastaruosius metus.
 • Regos korekcija negali būti atlikta besilaukiančioms ir žindančioms moterims. Planuojančioms nėštumą operaciją atlikti galima, tačiau prieš operaciją apie tai reikėtų pasitarti (perspėti) su gydytoju. O jei šiuo metu žindote ir galvojate apie regos korekciją, - į konsultaciją atvykti galite, tačiau operacijos reikės palaukti apie tris mėnesius nuo žindymo pabaigos, kadangi hormoniniai svyravimai gali turėti įtakos regėjimo stabilumui.
 • Jūs taip pat neturėtumėte sirgti jokiomis akių ligomis, tokiomis kaip keratokonusas, nekontroliuojama glaukoma, ūmi katarakta, ragenos ligomis ir tam tikromis tinklainės bei regos nervo ligomis.
 • Regos korekcija negali būti atlikta žmonėms, sergantiems regos neuritu, akių herpes virusu bei kai kuriais ambliopijos (tingios akies) ir žvairumo atvejais.
 • Jūsų akys turi būti sveikos, todėl negali būti jokios esamos ar pasikartojančios infekcijos.
 • Taip pat reikia paminėti, jog ruošiantis regos korekcijai, tam tikrą laiką iki operacijos jūs negalėsite nešioti kontaktinių lęšių, kadangi jie laikinai pakeičia jūsų ragenos formą. Konkretų lęšių nenešiojimo terminą nustatys akių gydytojas. Nutraukus kontaktinių lęšių dėvėjimą ir leidžiant ragenos formai grįžti į natūralią būseną, tyrimo metu galima tiksliai nustatyti akies matmenis. Taip užtikrinama, kad lazeris bus užprogramuotas taip, kad atspindėtų tikrąją jūsų regos būklę.

Kaip pasiruošti lazerinei akių korekcijai?

Visiškai natūralu, jeigu turite klausimų apie laukiančią operaciją. Nors patikėdami savo regėjimą mums, esate profesionalų, atlikusių jau daugiau nei 20 tūkst. regos korekcijų, rankose, tačiau pasiruošimas iš anksto ir tinkamų žinių apie regos korekciją turėjimas, dar niekam nepakenkė, ir tikrai gali padėti jums nurimti prieš operaciją. Taigi kaip pasiruošti ir ką daryti bei ko nedaryti prieš lazerinę regos korekciją?

Vizitas prieš operaciją

Atvykite konsultacijai ir regos tyrimui į mūsų kliniką. Šis išsamus tyrimas turi būti atliktas visiems, galvojantiems apie lazerinę regos korekciją. Jis skirtas nustatyti ar jūs esate tinkamas kandidatas regos korekcijai. Užsiregistravus vizitui, jums bus pateikti konkretūs nurodymai, kurių reikės laikytis iki konsultacijos. Tai tam tikrų medicininių dokumentų pildymas, atsakinėjimas į klausimus bei kontaktinių lęšių nenešiojimas tam tikrą laiką iki vizito.

Pati konsultacija ir tyrimas trunka apie dvi valandas. Per šį laiką mūsų specialistai nuodugniai ištiria jūsų akis. Dėl tyrimo metu naudojamų priemonių, vyzdžiai gali būti išsiplėtę, todėl kelias valandas po to gali pasireikšti padidėjęs jautrumas šviesai bei išsiliejęs vaizdas. Dėl šios priežasties su savimi turėkite akinius nuo saulės, kurie palengvins šiuos pojūčius. Konsultacijos metu gydytojai pateiks visą reikalingą informaciją apie tai, kaip pasiruošti regos korekcijai.

Pasiruošimas regos korekcijai

Vadovaukitės gydytojo nurodymais, paskirtais konsultacijos metu. Prieš regos korekciją jums dar kartą tam tikrą laiką reikės nenešioti kontaktinių lęšių. Operacijos dieną nenaudokite produktų su stipriais kvapais ar turinčių savyje alkoholio, įskaitant plaukų laką, kvepalus ir skutimosi priemones. Prieš operaciją valgyti galite ką tik norite, tačiau dieną iki operacijos turite atsisakyti alkoholio, nes jis sukelia audinių dehidrataciją ir sulėtina gijimo procesą. Savo vaistus turėtumėte vartoti kaip įprastai, tačiau apie tai, ką vartojate, būtinai praneškite gydytojams. Pasiruoškite galimai prastam regėjimui ir padidėjusiam jautrumui šviesai, tačiau tai neturėtų trukti ilgiau nei 24 valandas. Būtinai paprašykite, kad po operacijos namo jus parvežtų draugai ar artimieji. Patys vairuoti galėsite praėjus parai po operacijos, o ilgesnius atstumus automobiliu įveikti galėsite maždaug po trijų dienų.

Visiškai normalu, jeigu prieš regos korekciją jausite nerimą. Jei norite, procedūros pradžioje galite išgerti lengvo raminamojo poveikio vaistų, kad nurimtumėte. Pernelyg nesijaudinkite dėl operacijos – jūs profesionalų rankose. Atsiminkite, kad jau netrukus pastebėsite žymiai pagerėjusį regėjimą ir juo džiaugsitės be akinių ar kontaktinių lęšių!

Lazerinės akių korekcijos eiga

Ši procedūra visame pasaulyje atliekama jau daugiau nei 30 metų, yra labai saugi ir efektyvi. Beje, akių korekcija lazeriu laikoma viena saugiausių planinių operacijų pasaulyje. Taigi kaip vyksta ši procedūra?

Prieš įžengiant į operacinę

Prieš atliekant operaciją yra dar kart ištiriamos akys, kad chirurgas įsitikintų, jog jūsų akys nepasikeitė. Tuomet, gydytojas pateiks jums pooperacines instrukcijas ir paaiškins, ko galite tikėtis atliekant procedūrą. Jeigu bus sunku nurimti, gydytojas pasiūlys jums lengvų raminamųjų vaistų. Kol dar būsite laukiamajame, į jūsų akis bus įlašinti specialūs lašai, kurie užtikrins, jog operacijos metu nejaustumėte jokio skausmo. Įėjus į operacinę, šių lašų bus įlašinta dar kartą.

Lopelio suformavimas

Tai pirmasis žingsnis, kurį chirurgas atliks LASIK procedūros metu (jeigu pasirinksite SmartSurfAce® 2.0 korekciją, prie jūsų akių operacijos metu nesilies joks instrumentas). Gydytojas ant akių uždės instrumentą, vadinamą spekula, kuris užtikrins, kad visos procedūros metu, jūsų akys būtų atmerktos ir jums nereikės jaudintis, kad sumirksėsite. Tuomet, instrumentu, vadinamu mikrokeratoma, chirurgas atliks pjūvį ragenoje ir suformuos lopelį. Šio žingsnio metu jūs pajusite nedidelę vibraciją ir jūsų rega toje akyje aptems maždaug 15-ai sekundžių. Tuomet šis lopelis bus atvertas, kad būtų galima pasiekti vidurinį ragenos sluoksnį ir atlikti regos korekciją.

Ragenos formavimas

Tuomet eksimeriniu lazeriu, chirurgas pakeis vidurinę ragenos dalį. Šis žingsnis turi tokį patį efektą kaip ir kontaktinio lęšio uždėjimas ant akies – jis pakeičia akies refrakciją ir šviesos, patenkančios į tinklainę, fokusavimą.

Tačiau kiekviena akių liga gydoma skirtingai. Miopijai (trumparegystei) gydyti, ragena yra išlyginama, pašalinant daugiau audinių iš ragenos centro nei jos pakraščių. Tai sumažina kampą, kuriuo šviesa lūžta akyje.

Gydant hiperopiją (toliaregystę), ragena yra paaštrinama, pašalinant daugiau audinių iš ragenos šonų.

Astigmatizmo atveju, kai akis nėra apvalios formos, o platesnė viena kryptimi nei kita, audinius reikia pašalinti iš platesnių pusių, kad akies paviršius būtų sferinis.

Lazeris naudojamas mažiau nei vieną minutę kiekvienai akiai. Visa procedūra trunka mažiau nei 10 minučių ir yra visiškai neskausminga.

Lopelių užvertimas

Kai tik vidurinis ragenos sluoksnis yra pakeičiamas, lopelis yra užveriamas atgal į pradinę jo būklę. Paviršinis ragenos sluoksnis per kelias valandas pradės augti nuo kraštų. Kolageno jungtys, kurios visam laikui užsandarina atvarto kraštą, susiformuos per kelias dienas.

Puiki rega po operacijos

Pacientai, kurių regėjimas iki operacijos buvo itin prastas, jau iškart po procedūros pajus pagerėjimą. Didžioji dalis pacientų esminį regėjimo pagerėjimą pajunta kitą rytą. Pooperacinis gijimo procesas yra labai greitas, todėl įprastomis veiklomis galėsite užsiimti praėjus maždaug 24 valandoms po operacijos.

Lazerinės akių korekcijos gijimas

Siekiant užtikrinti sklandų gijimo procesą, pirmos 24 valandos po regos korekcijos yra pačios svarbiausios, kadangi pagrindinis gijimas vyksta būtent per šį laiko tarpą. Akių gydytojas po operacijos rekomenduos grįžti namo, pamiegoti kelias valandas ir visą likusią dieną ilsėtis.

Epitelinis audinys (akies oda), pradeda gyti iškart po pjūvio ir vos per dieną įpjovimas visiškai užsitraukia. Praėjus dienai po operacijos, lengvos ir vidutinės jėgos judesiai nebepajudins lopelio. Tam, kad būtų padaryta rimta žala dar neužgijusiam lopeliui, reiktų tiesioginio kontakto su aštriu objektu, pavyzdžiui, makiažo pieštuku. Taigi rizika, kad lopelis bus pažeistas, yra maža.

Praėjus dienai po operacijos, dauguma žmonių pasaulį jau mato ryškiai ir aiškiai. Nors tai nepasireiškia visiems, tačiau kiti jau po kelių dienų gali grįžti į įprastą ritmą. Praėjus šešiems mėnesiams po operacijos, aplink ragenos lopelį bus užaugę dar daugiau audinio ir ji visiškai tvirtai laikysis savo vietoje, tuomet akis bus visiškai sugijusi. Šiame etape, užgijusį ragenos gabalėlį galėtų atplėšti tik grubi ir jūsų gyvybei pavojinga akies trauma.

Greitas gijimas yra didžiulis lazerinės regos korekcijos privalumas. Jau kitą dieną po procedūros - jūs beveik pasveikę! Akys atsigauna greitai, todėl vos po kelių dienų jau galėsite užsiimti įprasta veikla.

Ką daryti ir ko nedaryti po regos korekcijos?

Nors į įprastą gyvenimo ritmą didžioji dalis pacientų gali grįžti jau kitą dieną, tačiau yra keli dalykai, kurių po regos korekcijos daryti negalima be išimčių visiems.

Plaukioti

Po operacijos bent dvi savaites turėtumėte vengti baseinų, paplūdimių, pirčių ir visų veiklų, kurios susijusios su maudynėmis ar vandens sportu. Praėjus dviem savaitėms, šiomis veiklomis užsiimti galite, tačiau primygtinai rekomenduojama dėvėti plaukimo akinius. Jeigu vanduo į jūsų akis pateks dar nesugijus ragenai, jis jas sudirgins ir išsausins, o blogiausiu atveju gali atsirasti infekcija.

Svarbiausia, kad apie visus savo veiksmus informuotumėte akių gydytoją. Jis seks jūsų gijimo procesą ir leis žinoti, kada vėl galėsite užsiimti veiklomis vandenyje.

Mankštintis ir sportuoti

Po operacijos gali kilti didelis noras eiti pabėgioti ar pagaliau pažaisti krepšinį be akinių, tačiau prieš imantis bet kokių fizinio aktyvumo reikalaujančių veiklų, labai svarbu pirma leisti akims visiškai sugyti. Jei užsiimate kontaktiniu arba labai intensyviu sportu, po operacijos turėtumėte padaryti mažiausiai vieno mėnesio pertrauką. Intensyvios treniruotės apkrauna jūsų akis nereikalinga įtampa, o nuo kaktos bėgantis prakaitas jas gali dar labiau sudirginti.

Dėvėti makiažo priemones

Bent vieną savaitę po regos korekcijos negalėsite dėvėti makiažo priemonių. Ant jūsų makiažo priemonių gali būti likę daugybė bakterijų, kurios gali sukelti rimtą infekciją. Todėl kol akys nesugijo, makiažo nenaudokite.

Be to, po regos korekcijos turėtumėte pakeisti savo senas makiažo priemones naujomis. Senose priemonėse ne tik gali būti daugybė bakterijų, bet jos gali sukelti niežėjimą, dėl kurio, jums patrynus akis, galite pažeisti rageną ir vėl susigadinti savo regą.

Intensyviai naudotis išmaniuoju telefonu ar kompiuteriu

Suprantame, kad telefonas, kompiuteris ar televizorius gali būti svarbi jūsų kasdienio gyvenimo dalis, tačiau 24-48 valandas po operacijos turėtumėte kuo mažiau naudoti šiuos įrenginius. Išmaniųjų įrenginių, kompiuterių ir televizorių ekranai skleidžia skirtingo ilgio šviesos bangas, todėl ilgas naudojimasis šiais įrenginiais gali pakenkti net ir pačioms sveikiausioms akims.

Nesisaugoti saulės spindulių

Akis nuo saulės spindulių saugoti reikia ne tik prieš regos korekciją, bet ir po jos. Išeidami į lauką (net ir apsiniaukusią dieną) visada turėtumėte dėvėti aukštos kokybės akinius nuo saulės, kurie UV spindulius blokuoja 100 %. Taip apsisaugosite nuo žalingų spindulių, galinčių pažeisti jūsų gyjančias akis.

Kokios yra regos korekcijos komplikacijos ir rizikos?

Laikinos lazerinės akių korekcijos komplikacijos gali būti: išsausėjusios akys, padidėjęs jautrumas šviesai bei atspindžiai aplink šviesos šaltinius tamsiu paros metu. Pastarieji dažniausiai praeina maždaug per kelias savaites. Kad sumažintumėte padidėjusį jautrumą šviesai ir apsaugotumėte savo akis, po operacijos, būdami gryname ore, turėtumėte nešioti akinius nuo saulės.

Gijimo metu išsausėjusioms akims drėkinti naudojami akių lašai, kuriuos paskiria jus operavęs gydytojas. Kaip ir su visomis planinėmis operacijoms, taip ir regos korekcijos rezultatai kiekvienam pacientui gali būti skirtingi. Gali būti papildoma rizika, vadinama per didele arba per maža korekcija. Tačiau tokių, regėjimą pabloginančių komplikacijų, pasitaiko itin retai. Į visus jūsų klausimus, susijusius su komplikacijomis, konsultacijos metu atsakys mūsų gydytojai.

Ar galima vienu metu regos korekciją atlikti abejoms akims?

Taip, daugelis pacientų renkasi abi akis operuoti tą pačią dieną.