Aktyvios gyvensenos ir gero regėjimo suderinamumas

Aktyvios gyvensenos ir gero regėjimo suderinamumas

Lazerinę regos korekciją rinktis pacientus paskatina daugybė skirtingų priežasčių – vieniems pabosta akiniai, kontaktinių lęšių sukeliamos problemos, infekcijos, kitiems ryškus regėjimas – nuo vaikystės puoselėta svajonė. Kai kurie regos korekcijai ryžtasi ir dėl mylimos aktyvios veiklos, sporto, tačiau prieš operaciją neretai išgirstame klausimų – ar galėsiu tęsti aktyvią veiklą lygiai taip pat, kaip anksčiau?

Prastas regėjimas gali kelti pavojų gyvybei

Prasta rega besiskundžiantys žmonės paliudys, jog derinti įprastas regos koregavimo priemones su aktyviu sportu mėgautis ne visada lengva. Sportuojant su akiniais tenka susitaikyti su rasojimu, o bėgant ar kontaktuojant su kitais žaidėjais jie gali nukristi, sudužti, o naujų gamyba atsieina nemažai pinigų ir laiko. Šiuo atveju daugelis aktyvią, ypač ekstremalią veiklą mėgstančių žmonių renkasi kontaktinius lęšius, tačiau ir šis sprendimas turi silpnybių. Lęšių skysčiui susimaišius su prakaitu (o vasarą – ir apsauginėmis priemonėmis nuo saulės), akyje gali išsivystyti nemaloni infekcija, o aukšto intensyvumo treniruočių metu jie gali netikėtai iškristi. Įsivaizduokite, jėgos aitvaras neša jus į atvirą jūrą, o staigus bangos šuoras iš akies išplauna didelių dioptrijų kontaktinius lęšius. Kaip susiorientuoti ir grįžti į krantą? Situacija ne iš maloniausių, tiesa?  

Ryžtasi net garsiausios pasaulio žvaigždės

Lazerinė regos korekcija – sprendimas, kurį priima ne tik paprasti mirtingieji, bet ir multimilijoninius kontraktus pasirašiusios sporto žvaigždės. Juk už įspūdingus rezultatus, greitą reakciją, rezultatyvius perdavimus ir atakas visų pirma reikia dėkoti regai. Dėl šios priežasties lazerinei regos korekcijai yra ryžęsi vieni žymiausių dabartinės kartos atletų – krepšininkai LeBronas Jamesas, Dwyane’as Wade’as, golfo žaidėjas Tigeris Woodsas ir daugelis kitų. Didžioji dalis jų renkasi „LASIK“ lazerinės regos korekcijos metodą, kuris daugiau nei du dešimtmečius sėkmingai atliekamas ir Lietuvoje.

Kada galima grįžti į sportą?

Pirmas klausimas, dominantis atletus ar aktyvia veikla užsiimančius žmones – kada vėl galėsiu sportuoti? Atlikus lazerinę regos korekciją, daugeliu atveju į darbus ir kasdienį gyvenimą pilnu pajėgumu galima grįžti po kelių dienų. Natūralu, aktyvus sportas reikalauja visiško sugijimo ir organizmo atsistatymo. Dėl šios priežasties sportuoti galima pradėti praėjus vienam mėnesiui, jei sportas nėra susijęs su vandeniu (pavyzdžiui, vandenlenčių, banglenčių sportu, plaukimu), ar  kontaktinėmis sporto šakomis (pavyzdžiui, ledo rituliu, regbiu, kovos menais). Vanduo gali apsunkinti pooperacinį laikotarpį dėl užteršto vandens, ne visada higieniškų viešųjų persirengimo zonų bei akis sausinančio chloro. Su kontaktiniu sportu susiję argumentai tikriausiai aiškūs – netikėti smūgiai ar sutrenkimai vis dar atsistatančioms akims gali pakenkti ir sutrikdyti gyjimą. Akims visiškai sugijus, galima užsiimti bet kokiu sportu ir juo mėgautis ryškiai ir netrukdomai.