Kokiais atvejais turi būti naudojami apsauginiai akiniai

Kokiais atvejais turi būti naudojami apsauginiai akiniai

Tam tikri darbai ar veiklos reikalauja papildomos apsaugos mūsų akims. Kokiais atvejais ji reikalinga ir nuo kokių pavojų saugo mūsų regėjimą, apžvelgsime šiame straipsnyje.

Apsauginiai akiniai – kas tai ir kam jie reikalingi?

Dirbant specialius darbus, kurių metu padidėja rizika susižeisti akis, apsauginiai akiniai yra vienintelis būdas nuo to apsisaugoti. Jie yra sukurti taip, kad atitiktų aukštus apsaugos nuo smūgių standartus. Didžioji dalis apsauginių akinių yra pagaminti iš polikarbonato – lengvos, bet labai tvirtos medžiagos. Lygiai taip pat kaip ir paprasti, apsauginiai akiniai gali būti ir be dioptrijų, ir su dioptrijomis.

Dažnai žmonės klaidingai mano, jog jei įprasti akiniai yra kokybiški, patvarūs, o jų lęšiai uždengia didesnį plotą – jų akys yra saugios. Deja, tai netiesa. Nepriklausomai nuo įprastų akinių dydžio, kokybės ar patvarumo, šie akiniai nesuteikia tokio paties lygio apsaugos, kaip specialūs apsauginiai akiniai.

Ypatingą dėmesį į šių akinių nešiojimą turėtų atkreipti:

  • Įvairių profilių statybininkai;
  • Baldžiai;
  • Mašinistai;
  • Santechnikai;
  • Žmonės, dirbantys su staklėmis ir kitomis apdirbimo priemonėmis.

Apsauginiai akiniai namuose

Pjaunate medį, gręžiate skylę sienoje, montuojate šviestuvą lubose? Nepamirškite apsauginių akinių. Atšokusi pjuvena ar tinko gabalėlis gali smarkiai pažeisti jūsų akis. Todėl nepagailėkite poros eurų apsauginiams akiniams net jei galvojate, kad jusų akis apsaugos įprasti akiniai.

Apsauginiai akiniai sportui ir laisvalaikiui

Tokioms veikloms kaip sportinis šaudymas, airsoft’as ar dažasvydis yra būtini apsauginiai akiniai. Žinoma, jei tuo užsiimate, puikiai žinote šiuose sportuose kylančias rizikas, tad rinkdamiesi apsauginius akinius dar atsižvelkite ne tik į aukštą apsaugos lygį, bet ir patogumą.

Rinkitės tokius, kurie uždengtų kuo didesnį jūsų matymo plotą (kaip slidinėjimo akiniai). Taip pat, įsitikinkite, jog akiniai yra matiniai ir neatspindi šviesos – dirbant ar sportuojant jūsų neblaškys atspindžiai. Rinkdamiesi apsauginius akinius darbui, ieškokite tokių, kurie turėtų papildomą elastinę gumytę, neleidžiančią jiems nukristi darbo metu.