Kaip regos korekcija padėjo geriausiems pasaulio sportininkams?

Kaip regos korekcija padėjo geriausiems pasaulio sportininkams?

Be regos sunkiai įsivaizduotume aukšto lygio krepšinio ar futbolo žvaigždę – juk aktyviame sporte svarbi kiekviena akimirka, o priešininko veikmus turi atspėti iš mažiausių detalių. Visgi tobulą natūralią regą turinčių sportininkų – ne tiek ir daug. Vieni imasi kontaktinių lęšių, kiti – sportuoja su akiniais, tačiau itin didelės sporto pasaulio žvaigždės dažniausiai ryžtasi lazerinei regos korekcijai.

LeBronas Jamesas

Regos-centras-lebron-james-lazerine-regos-korekcijaNBA legenda tituluojamas krepšininkas LeBronas Jamesas dar 2007 metais pasiryžo lazerinei regos korekcijai „LASIK“.  Po atliktos procedūros NBA žvaigždė pripažino, kad rungtynių metu lanką ir krepšio tinklelį mato geriau nei bet kada anksčiau, o šie pasikeitimai teigiamai atsiliepė ir jo rungtynių statistikai. Rezultatyvumą greitai pastebėjo visi – rungtynių metu krepšininkas atlikdavo net iki 50 papildomų metimų. Be to, po operacijos krepšininkas tapo Amerikos čempionu, iškovojo aukso medalį Olimpinėse žaidynėse, net kelis metus iš eilės buvo išrinktas naudingiausiu ir rezultatyviausiu NBA lygos žaidėju.

Tigeris Woodsas

Regos-centras-tiger-woods-lazerine-regos-korekcija

Golfas – sporto šaka, kurioje didžiąją dalį sėkmės lemia būtent rega. Nei jėga, nei fizinis pasirengimas nepadės pirmauti turnyrų lentelėse, jei žaidėjas prastai matys kamuoliuką bei jo riedėjimo trajektoriją. Neabejotinai žymiausias golfo žaidėjas Tigeris Woodsas taip pat buvo pasiryžęs lazerinei regos korekcijai sąlyginai anksti – 1999 m. Nenuostabu, be akinių Woodsas buvo priskiriamas aklųjų kategorijai, o jo gydytojas pripažino, kad žymus pacientas iki tol negalėjo matyti kas vyksta kitoje patalpos pusėje. Po operacijos žaidėjas pakilo į golfo žvaigždžių olimpą, o savo regos aštrumą prilygino vienetui tvirtindamas, kad „gyvenimas daug gražesnis, kai gali ryškiai jį stebėti“.

Lindsey Vonn

Regos-centras-lindsey-vonn-lazerine-regos-korekcijaNors žiemos sportas mėgstamas dėl įspūdingų kraštovaizdžių ir ekstremalių pojūčių, tačiau profesionaliems sportininkams vaizdingi šlaitai nerūpi – juk svarbiausia matyti kiekvieną trasos dalį ir laiku paruošti kūną jos pokyčiams. Ši taisyklė galioja ir slidinėjimui! JAV slidininkė Lindsey Vonn – dar viena žymi sportininkė, pasiryžusi atsisveikinti su nepilnaverčiu regėjimu naudojant lazerinės regos korekciją. To priežastis? Bėgant laikui sportininkei darėsi vis sunkiau įžiūrėti vėliavėlėmis pažymėtus „vartus“ ir tinkamai įvertinti paviršių. Gebėjimas iš anksto numatyti pokyčius kalno reljefe ėmė lemti – laimės ji ar turės nusileisti varžovei. Operacija olimpietei slidininkei buvo atlikta 2010 metais, praėjus keliems mėnesiams po žaidynių Vankuveryje. Nuo to laiko Lindsey Vonn iškovojo Pasaulio taurę, nemažai kitų titulų ir nepamiršdavo pasigirti puikia rega kaip vienu iš pergalių garantu!

Nesvarbu, esate pasaulinė sporto žvaigždė ar mėgėjas – kiekvienas nusipelno tobulos regos. Užsukite į „Regos centrą“ ir mes pasirūpinsime, kad mylimą sporto šaką atrastumėte iš naujo!