Kaip pasiruošti lazerinės akių korekcijos procedūrai?

Kaip pasiruošti lazerinės akių korekcijos procedūrai?

Lazerinė akių korekcija SMARTSURFace – tai neinvazinė procedūra, atliekama be jokio pjūvio ar prisilietimo prie akies. Po korekcijos pacientas jau tą pačią dieną yra išleidžiamas namo. Tačiau tiek mažesnei, tiek didesnei medicininei procedūrai reikia pasiruošti ir fiziškai, ir emociškai. Tad kaip išvengti nereikalingo streso ir tinkamai pasirengti lazerinės akių korekcijos procedūrai?

Įsitikinkite, kad jums galima atlikti lazerinę akių korekciją

Apsilankykite pas akių chirurgą, kuris nustatys, ar lazerinė akių korekcija yra jums tinkamas akių koregavimo būdas. Gydytojas įvertins jūsų regėjimą, akies ragenos storį, akispūdį, vyzdžius bei atliks visus kitus reikalingus tyrimus. Jūs turite gauti visą informaciją apie jums atliekamą akių korekciją, nes tai padės psichologiškai saugiau jaustis ir lengviau atsipalaiduoti prieš procedūrą.

Informuokite gydytoją apie jūsų ligos istoriją

Suteikite savo akių chirurgui visą informaciją apie savo ligos istoriją. Įsitikinkite, kad jis žino visas su jūsų akimis susijusias sveikatos problemas bei kitus bendrinius sveikatos sutrikimus. Taip pat informuokite, kokius vaistus vartojate bei kam esate alergiškas.

Nenaudokite veido kosmetikos priemonių

Likus kelioms dienoms iki lazerinės akių korekcijos, nebenaudokite makiažo, veido kremo, losjono ar kitų veido kosmetikos priemonių. Bet kokie nešvarumai, likę ant blakstienų ar aplink akis, gali didinti infekcijos riziką. Rekomenduojama kelias dienas iki procedūros kruopščiai ir švelniai valyti akis, kad įsitikintumėte, kad nebeliko jokių veido kosmetikos likučių. 

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, keiskite juos į akinius

Jei nešiojate minkštus kontaktinius lęšius, juos būtina išimti bent 1 savaitę prieš atliekant lazerinę akių korekciją. Kietus kontaktinius lęšius reikia išimti prieš 3–4 savaites prieš korekciją. Tai būtina, nes nešiojant kontaktinius lęšius keičiasi akies ragenos forma. Jeigu nešiosite kontaktinius lęšius prieš akių korekciją, procedūros metu lazerio matavimai gali būti netikslūs, todėl ir rezultatas – ne toks veiksmingas. Todėl priešoperaciniu laikotarpiu nešiokite akinius.

Paprašykite draugo ar giminaičio, kad po procedūros palydėtų jus namo

Po akių korekcijos jūsų matymas laikinai bus blankus, tad gali būti sudėtinga savarankiškai grįžti namo. Vairuoti taip pat negalima – tik akims sugijus gydytojas patars, kada jau galite pradėti vairuoti.

Procedūros dieną dėvėkite patogius ir šiltesnius drabužius

Lazeriai veikia žemesnėje temperatūroje, todėl procedūros metu gali būti vėsu – pasirūpinkite, kad turėtumėte šiltesnį megztinį, geriausia užsegamą užtrauktuku. Rekomenduojama vengti drabužių pagamintų iš pūkuotos medžiagos ar siūlų.

Atsisiųskite tinklalaides ar audio knygas

Prieš akių korekciją atsisiūskite mėgstamas tinklalaides ar audio knygas. Po procedūros kurį laiką negalėsite žiūrėti į televizoriaus ar kompiuterio ekranus, tad verta iš anksto pasirūpinti garsinėmis pramogomis.

Jei nusprendėte, kad norite atlikti lazerinę akių korekciją, konsultuokitės su „Regos centro“ akių mikrochirurgais. Registracija čia ➡ regoscentras.lt/registracija-vizitui/