Kambariniai augalai: kuo jie naudingi mūsų akims?

Kambariniai augalai: kuo jie naudingi mūsų akims?

Kambariniai augalai ne tik pagyvina ir pagražina interjerą, bet ir turi daug naudingų savybių, padedančių mūsų akims. Jie gerina patalpų oro kokybę, pašalindami lakiuosius organinius junginius. Taip pat palaiko tinkamą oro drėgmę ir taip neleidžia išsausėti mūsų akims.

Kambarinių augalų nauda sveikatai

Prasta patalpų oro kokybė gali pasireikšti įvairiais sveikatos sutrikimais. Kai kurie iš jų juntami čia ir dabar, o kiti gali pasireikšti tik po kelių metų. Iškart juntami sutrikimai gali būti: akių, nosies bei gerklės patinimai, sudirgimai ar niežuliai. Taip pat galvos skausmai, svaigimas bei nuovargis. Per ilgą laiką prastas patalpų oras gali sukelti rimtesnius sveikatos sutrikimus: alerginę astmą, širdies ligas bei tam tikrus vėžinius susirgimus. Švarus ir grynas deguonis yra gyvybiškai svarbus kiekvienai funkcijai, organui, audiniui bei ląstelei mūsų kūne. Todėl norint gerai jaustis, yra labai svarbu kuo daugiau laiko praleisti gryname ore, o uždarose patalpose užtikrinti švarų orą.

1980 m. NASA atliko 2 metų trukmės tyrimą, kurio metu buvo aiškinamasi, ar kambariniai augalai padeda žmogui lengviau kvėpuoti. Buvo tiriamas 15-os skirtingų kambarinių augalų gebėjimas iš oro pašalinti tris pagrindinius lakiuosius organinius junginius: benzeną, formaldehidą ir trichloreteną. Tyrimas parodė, jog ištirti kambariniai augalai buvo ganėtinai efektyvūs šalindami šiuos junginius iš oro. Tyrimo metu taip pat buvo atskleista, jog kai kurie kambariniai augalai padeda reguliuoti patalpų drėgmės lygį.

Taigi, augalai – pasodinti vazonuose ar augantys lauke – yra natūraliausi oro grynintojai ir drėkintojai.  Be to, jie yra žymiai pigesni už elektrinius tos pačios paskirties prietaisus. Pateikiame 5 labiausiai sveikatą gerinančius kambarinius augalus. Apstatykite jais savo namus ir jūsų sveikata jums padėkos.

5 kambariniai augalai gerai sveikatai

1. Palmikė. Šis kambarinis augalas yra labai atsparus kenkėjams ir labai veiksmingai pašalina ore esančias chemines medžiagas bei užtikrina drėgmės kontrolę.

Palmikė

2. Stambialapis fikusas. Šis kambarinis augalas itin efektyviai iš oro pašalina formaldehidą.

Stambialapis fikusas

3. Dracena. Tai labai gražus, minimalios priežiūros reikalaujantis kambarinis augalas. Jis itin veiksmingai iš oro pašalina trichloreteną.

Dracena

4. Gebenė lipikė. Šis augalas puikiai iš oro pašalina formaldehidą.

Gebenė lipikė

5. Vėzdūnė. Itin lengvai prižiūrimas kambarinis augalas, kuris ne tik papuoš jūsų namus, bet ir iš oro pašalins tokius chemikalus kaip: alkoholis, acetonas, trichloretienas, benzenas ir formaldehidas.

Vėzdūnė