Kokie pavojai mūsų akių tyko vasaros metu ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Kokie pavojai mūsų akių tyko vasaros metu ir kaip nuo jų apsisaugoti?

Vasarą mūsų akims tenka susidurti su įvairiais iššūkiais. Tačiau dėl to juk neverta užsidaryti namuose ir nesimėgauti šiltojo sezono teikiamais malonumais! Pateikiame keletą patarimų kaip pasirūpinti savo akimis vasaros metu ir džiaugtis šiltu oru bei giedru dangumi.

Pasirūpinkite akiniais nuo saulės

Turbūt daugeliui mūsų yra tekę patirti odos nudegimą nuo per ilgo buvimo saulės atokaitoje. O dabar įsivaizduokite, jog lygiai taip pat gali nudegti ir jūsų ragena. Taip gali atsitikti tada, jei nuo stiprių saulės spindulių giedromis vasaros ar pavasario dienomis, nenešiojate akinių nuo saulės. Tik nesuklyskite juos pirkdami – akinių lęšių tamsumas ar rudumas, tikrai nėra įrodymas, jog jie apsaugos jūsų akis nuo ultravioletinių spindulių. Jie net neprivalo būti brangūs, tačiau būtinai turi turėti apsaugą nuo UVB ir UVA spindulių. Tai yra pagrindinis aspektas, į kurį turite atkreipti dėmesį rinkdamiesi akinius nuo saulės.  Taip pat atkreipkite dėmesį, jog nors kontaktiniai lęšiai su UV apsauga gali blokuoti tam tikrą kiekį UV spindulių, tačiau pilnai akinių nuo saulės pakeisti negali.

Nepamirškite ir apsauginių akinių

Apsauginiai akiniai nėra skirti tik suvirintojams ir statybininkams. Nors dažnai galime matyti, kaip savo ūkyje žmonės atlikdami akims pavojingus darbus (pjovimą, gręžimą ir t.t.) nenaudoja apsauginių akinių, tačiau tai nėra tinkamas pavyzdys. Vasarą, kuomet padaugėja darbų lauke, dėrėtų nepamiršti prieš juos atliekant užsidėti apsauginius akinius. Tokie akiniai kainuoja vos kelis eurus, tačiau gali padėti išsaugoti jūsų regėjimą. Beje, apsauginius akinius patartina užsidėti ne tik įvairių darbų, bet ir užsiimant įvairia kita veikla, tokia kaip sportu ar žaidimais, kurių metu akį gali pažeisti greitai skriejantis objektas.

Maudydamiesi ežere, o ypač atvirame baseine, nepamirškite užsidėti plaukimo akinių. Ežere ar prūde – įvairios bakterijos, o baseine – chemikalai gali ne tik sudirginti mūsų akis, bet ir sukelti įvairias infekcijas. O jeigu galvojate, jog užsidėję apsauginius akinius galėsite jaustis saugūs prie fejerverkų – pagalvokite dar kartą. Pasak JAV oftalmologijos akademijos, kiekvienais metais dėl nesaugaus fejerverkų naudojimo sukeliama daugiau nei 2700 akies traumų, iš kurių net ketvirtadalis nėra atstatomos.

Atsargiai naudokite kremus ir purškalus

Vasarą tikrai pakanka įvairių kremų, purškalų nuo uodų bei kitų cheminių produktų, kurie randa kelią į mūsų akis. Kremas nuo saulės yra puikus ir būtinas dalykas mūsų odai, tačiau ne akims. Todėl rinkitės kremą atsparų vandeniui, kad įbridus į vandenį ir plaukiant, jis nepradėtų tekėti ir nepatektų jums į akis. Taip pat nepamirškite gerai nusiplauti rankų išsitepus kremu ir prieš nusiimant ir užsidedant kontaktinius lęšius. Jeigu visgi į akis pateko baseino vandens, purškalo nuo vabzdžių ar kitų chemikalų – nuplaukite jas švariu vandeniu.

Paveikslėlio šaltinis – pxhere.com