Sausis – tarptautinis glaukomos mėnuo. Ką reikia žinoti apie šią ligą?

Sausis – tarptautinis glaukomos mėnuo. Ką reikia žinoti apie šią ligą?

Glaukoma yra antra pagal dažnumą regėjimo praradimo priežastis visame pasaulyje. Metų pradžioje, įvairios organizacijos siekia supažindinti kuo daugiau žmonių su šia klastinga liga. Sausis yra paskelbtas tarptautiniu glaukomos mėnesiu. Siekdami, kad mūsų visuomenė būtų kuo labiau supažindinta su įvairiomis regos problemomis, kviečiame pasidalinkite šiuo straipsniu su tais, kuriems yra didelė glaukomos rizika.

Glaukoma – kas tai?

Terminas glaukoma, apibrėžia grupę įvairių sutrikimų, kurie pažeidžia regos nervą ir sukelia smarkų regėjimo pablogėjimą ar net aklumą. Glaukomą dažniausiai sukelia akių hipertenzija – aukštas akispūdis.

Glaukoma yra išskirtinai pavojinga todėl, jog įprastai nėra jokių ankstyvų jos simptomų. Todėl labai dažnai ji užklumpa netikėtai. Didžioji dalis žmonių nepastebi jokių simptomų (pačiam žmogui tai pastebėti be tyrimo pagalbos praktiškai neįmanoma). Vis dėlto, reguliaraus akių patikrinimo metu, kuomet matuojamas akispūdis, šią ligą aptikti galima.

Rizika susirgti glaukoma – 60 metų ir vyresnio amžiaus žmonėms

Nors tam tikri faktoriai padidina glaukomos riziką, labai svarbu, kad juos suvoktų visi žmonės. Pavyzdžiui, glaukoma dažniausiai pasireiškia 60-80 metų amžiaus žmonėms, tačiau yra daugybė atvejų, kuomet liga atsiranda ir vaikams, paaugliams ar kitų amžiaus grupių žmonėms.

  • Glaukoma dažniausiai pasireiškia 60 metų žmonėms. Dar didesnė jos rizika yra perkopus 80 metų ribą.
  • Kai kurios ligos, tokios kaip diabetas, aukštas kraujospūdis bei širdies ligos, padidina ir glaukomos riziką.
  • Jei kas nors iš jūsų šeimos sirgo ar serga glaukoma, jums taip pat yra didesnė šios ligos rizika.

Ankstyva diagnozė gali išgelbėti jūsų regėjimą

Deja, tačiau šiuo metu glaukoma nėra išgydoma. Vis dėlto, jeigu liga diagnozuojama ankstyvosiose stadijose, galima sulėtinti ar pristabdyti regėjimo blogėjimą. Dažnu atveju, gydymui padeda paprasčiausi akių lašai, mažinantys akispūdį, kuris kaupiasi akyse.

Kiekvienas 40 ir vyresnio amžiaus žmogus, akis turėtų tikrintis reguliariai. Jeigu jums yra nors vienas iš aukščiau išvardintų rizikos faktorių, akis jums reiktų tikrintis dar dažniau – mažiausiai kartą per metus.