Pagrindinės trūkčiojančių akių priežastys

Pagrindinės trūkčiojančių akių priežastys

Kai trūkčioja akis – jau žinome, kad buvo ilga ir įtempta diena. Tai išties įkyrus dalykas, trukdantis susikaupti ir dirbti ar užsiimti mėgstama veikla. Ką signalizuoja trūkčiojančios akys ir ar turėtumėte dėl to sunerimti?

Akies trūkčiojimas – tai procesas, kurio metu mažyčiai raumenys ir nervai, esantys aplink akį, dėl įvairių priežasčių pradeda nevalingai susitraukinėti. Didžioji dalis akies trūkčiojimo atvejų yra nepavojingi, neskausmingi ir dažniausiai praeina savaime. Bet kas gi sukelia šiuos nevalingus raumenų spazmus ir ar mes galime juos kontroliuoti?

Stresas

Nors į stresą mes visi reaguojame skirtingai, trūkčiojanti akis yra dažna streso pasekmė. Kai esate įvairios įtemptose situacijose: vėluojate atlikti darbus, jaudinatės prieš svarbų susitikimą, – pabandykite atlikti kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus. Tai padės sumažinti stresą, o jam praėjus, turėtų nustoti ir akies trūkčiojimas.

Nesaikingas kofeino ir alkoholio vartojimas

Pernelyg didelis kofeino ar alkoholio vartojimas dažnu atveju lemia akies trūkčiojimą. Tad kavą, energinius bei gazuotus gėrimus, turinčius savyje daug kofeino, stenkitės vartoti nedideliais kiekiais ir rečiau. Ta pati taisyklė galioja ir alkoholiui, o apie platesnę jo žalą mūsų regai daugiau galite paskaityti čia – alkoholio žala akims.

Per mažas poilsio kiekis

Nuovargis taip pat gali būti akies trūkčiojimo priežastis. Jei daug ir intensyviai dirbate, nuolat patiriate stresą, yra didelė tikimybė, jog neskiriate pakankamai laiko pilnaverčiam miegui naktį. O jis yra itin svarbus ne tik mūsų akių poilsiui, bet ir bendrai savijautai, todėl būtinai pasistenkite tinkamai išsimiegoti ir grįžti į įprastą ritmą.

Išsausėjusios akys

Sausos akys taip pat gali lemti dažną nevalingą akies trūkčiojimą bei mirksėjimą. Akių sausumas gali atsirasti dėl šalutinio vaistų poveikio, ilgo darbo su kompiuteriu ar dėl kontaktinių lęšių. Jei jūsų akys dažnai išsausėja, pamėginkite naudoti paprasčiausius, nereceptinius akių lašus, dar vadinamus dirbtinėmis ašaromis. Šie lašai gali padėti sumažinti akių sausumą, tačiau, jei problema nepraeina, kreipkitės į akių gydytoją.

Akių įtampa

Jeigu jūsų akims tenka dideli darbo krūviai, jos pavargsta greičiau nei turėtų, tai irgi gali sukelti akies trūkčiojimą. Dažniausia to priežastis būna per ilgas naudojimasis kompiuteriu, planšete ar išmaniuoju telefonu. Todėl naudodamiesi išmaniaisiais įrenginiais ilgesnį laiką, nepamirškite daryti reguliarių pertraukų.

Akių įtampa gali atsirasti dėl nesprendžiamų regėjimo problemų arba dėl netinkamų akinių ar kontaktinių lęšių. Todėl niekada akinių nesirinkite savo nuožiūra, o kreipkitės į specialistus, kurie ištirs jūsų regėjimą ir parinks geriausią variantą. Na, o jeigu norite gyventi dar patogiau ir atsisakyti akinių, – kreipkitės į mus dėl regos korekcijos ir pasaulį matykite dar ryškesnėmis spalvomis!

Nepamirškite rūpintis savo sveikata

Taigi, didžioji dalis akies trūkčiojimo priežasčių yra susijusios su mūsų žalingais įpročiais ir bendra sveikatos būkle. Tinkamas poilsis, sveika mityba ir fizinis aktyvumas yra ne tik sveikų akių, tačiau ir ilgo bei kokybiško gyvenimo garantas. Todėl nepamirškite rūpintis savimi ir jūsų akys bei visas kūnas už tai padėkos!

Jeigu jums trūkčioja akis ir tai savaime nepraeina ilgesnį laiką, kreipkitės į akių gydytoją. Kvalifikuotas specialistas nustatys tikrąją priežastį ir paskirs atitinkamas gydymo priemones.

Pirmoji Lietuvoje regos korekcija be pjūvio ir prisilietimo

Sužinokite daugiau

Dažniausiai
užduodami klausimai

 • Akys gali trūkčioti dėl keletos priežasčių:

  • streso;
  • nesaikingo kofeino ir alkoholio vartojimo;
  • per mažo poilsio kiekio;
  • išsausėjusių akių;
  • akių įtampos.
 • Didžioji dalis priežasčių, dėl kurių gali trūkčioti akys, susijusios su mūsų žalingais įpročiais bei bendra sveikatos būkle. Todėl derėtų rinktis sveikesnį gyvenimo būdą ir reguliariai tikrintis bei rūpintis savo sveikata.

 • Pabandykite atlikti kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimus, stenkitės vartoti mažiau kofeino turinčių gėrimų, skirkite daugiau laiko kokybiškam poilsiui, pamėginkite naudoti nereceptinius akių lašus.

 • Padažnėjęs mirksėjimas, voko drebėjimas, švelnus voko spazmo pojūtis gali būti akies trūkčiojimo simptomai.