Kokteilis iš vaisių – ne tik skanu, bet ir naudinga mūsų akims

Kokteilis iš vaisių – ne tik skanu, bet ir naudinga mūsų akims

Kokteilis (glotnutis), pagamintas iš trintų vaisių ar daržovių – ne tik labai gardus gėrimas, bet ir puikus vitaminų šaltinis! Visi žinome, kokią ypatingą svarbą mityba turi mūsų regėjimui ir bendrai sveikatos būklei. Todėl stengiamės į savo valgiaraštį įtraukti daugiau žuvies bei daržovių! Bet yra ir dar vienas skanus ir sveikas būdas pasirūpinti savo akimis – tai vaisių kokteiliai. Įtraukdami šiuos kokteilius į savo mitybą, organizmą aprūpinsite dar įvairesniu ir didesniu kiekiu vitaminų. Pateikiame keletą paprastų kokteilių receptų, kurie puikiai tiks pusryčiams. Visiems kokteiliams paruošti tereikia paprasto blenderio. Nepamirškite kokteilį suvartoti, kol jis yra šviežias.

Mėlynių, persikų ir linų sėmenų kokteilis

Mėlynės ir persikai yra puikus vitaminų C ir E šaltinis. Šie antioksidantai saugo mūsų akis nuo amžinės makulos degeneracijos bei kitų akių ligų. Šiam kokteiliui pagaminti taip pat naudojami linų sėmenys, kurie yra vienas geriausių Omega 3 rūgščių šaltinių. Šios rūgštys padeda reguliuoti skysčių tekėjimą mūsų organizme, apsaugo nuo akių išsausėjimo bei normalizuoja akispūdį, taip sumažindamos glaukomos riziką.

Kokteiliui reikės: 3/4 puodelio mėlynių, 1/2 puodelio migdolų pieno ar vaisių sulčių, 1 valgomojo šaukšto graikiško jogurto, 1 arbatinio šaukštelio linų sėmenų, 1 arbatinio šaukštelio medaus, 1 nedidelio persiko.

Paruošimas: sutrinkite visus ingridientus su blenderiu.

Mango ir avokado kokteilis

Avokadai yra puikus liuteino šaltinis, o mangai turi daug vitamino A – antioksidanto, kuris apsaugo rageną. Nepamirškite įdėti čia sėklų, kurios aprūpins jūsų organizmą Omega 3 rūgštimis!

Kokteiliui reikės: 2 arbatinių šaukštelių čija sėklų, 2 valgomųjų šaukštų citrinos sulčių, vieno valgomojo šaukšto kapotos imbiero šaknies, 1 mango, pusės avokado, arbatinio šaukštelio medaus.

Paruošimas: čija sėklas užpilkite dviem šaukštais vandens ir palikite išbrinkti 20 min. Su blenderiu sumaišykite citrinų sultis, imbierą, mangą, avokadą ir ledo kubelį. Įmaišykite medų ir čija sėklas.

Apelsinų, baziliko ir špinatų kokteilis

Apelsinai, bazilikas ir špinatai yra puikūs liuteinio ir zeaksantino šaltiniai. Apie šiuos elementus plačiau rašėme čia, jie yra ypatingai svarbūs mūsų regėjimui. Be kita ko, špinatai taip pat turi daug cinko, kuris padeda mūsų organizmui pasisavinti vitaminą A, apsaugantį mūsų rageną ir kovojantį su infekcijomis.

Kokteiliui reikės: 5-10 saldžių apelsinų, saujelės šviežio baziliko, saujelės šviežių špinatų.

Paruošimas: nulupkite apelsinus ir supjausykite kubeliais. Sutrinkite kartu su špinatais ir baziliku blenderyje.

Bananų, kakavos ir migdolų pieno kokteilis

Kakava yra puikus cinko šaltinis, o šiame recepte esantis migdolų kiekis, aprūpins jūsų organizmą 25 % vitamino E paros normos. Bananuose yra daug beta karoteno, kuris mūsų organizme paverčiamas vitaminu A.

Kokteiliui reikės: 2 vidutinio dydžio bananų (nuluptų ir supjaustytų), 2 valgomųjų šaukštų migdolų sviesto, 1 stiklinės migdolų pieno, 1 valgomojo šaukšto čia sėklų, 1.5 valgomojo šaukšto kakavos miltelių.

Paruošimas: visus ingridientus sutrinkite su blenderiu.

Pasidalinkite savo receptu!

Ačiū, kad skaitote mūsų įrašus. Tikimės, jog jie jums patinka ir suteikia naudingos informacijos. Jei išbandysite vieną iš šių receptų, parašykite facebook komentaruose kaip jums patiko ar nepatiko jo skonis. Dar geriau – pasidalinkite savo pačių receptu.