5 dalykai, kurių negalima daryti po regos korekcijos

5 dalykai, kurių negalima daryti po regos korekcijos

SmartSurfACE regos korekcija yra neskausminga ir pjūvio nereikalaujanti procedūra, pagerinanti pacientų gyvenimą daugybėje sričių. Tačiau kaip ir po bet kurios kitos operacijos, taip ir po regos korekcijos, negalima daryti tam tikrų dalykų, kad būtų išvengta komplikacijų. Pateikiame penkis dalykus, kurių nereikia daryti po šios procedūros.

Nors šių dalykų atsisakymas gali sukelti nepatogumų, tačiau jų laikytis nereikės labai ilgai. Didžiajai daliai pacientų gijimas po regos korekcijos užtrunka vos kelias dienas. Daugiau apie šią procedūrą galite sužinoti čia arba atvykę į mūsų kliniką konsultacijai.

Leisti vandeniui patekti į akis

Po regos korekcijos jūsų akys bus jautrios, todėl labai svarbu neleisti į jas patekti vandeniui. Vanduo gali pažeisti akį fiziškai ir pernešti organizmus, galinčius sukelti infekciją. Todėl svarbu saugoti savo akis, kad vanduo nepatektų ne tik ant jų paviršiaus, bet ir šalia akies. Jei akys labai išsausėja, naudokite tik gydytojo išrašytus akių lašus. Taip pat 30 dienų po procedūros reikėtų vengti vandens sporto ir lankymosi baseinuose ar SPA. 

Naudoti makiažą

Mažiausiai savaitę po regos korekcijos turėtumėte vengti makiažo ir naudoti kitas veido kosmetikos priemones. Makiažo priemonės ir veido kremai gali sudirginti akies rageną. Be to, ant jūsų makiažo priemonių gali būti bakterijų, kurios gali sukelti infekciją. Po regos korekcijos taip pat nederėtų dažyti plaukų ar atlikti cheminio sušukavimo, kadangi cheminės medžiagos gali patekti į akis ir taip sukelti komplikacijų.

Trinti akis

Nors tai turėtų būti ganėtinai akivaizdu, tačiau jūs nustebtumėte sužinoję, kaip dažnai dienos eigoje mes triname savo akis apie tai net nesusimąstydami. Akių trynimas gali ne tik pažeisti po regos korekcijos sudirgusią rageną, tačiau taip pat per nešvarias rankas pernešti įvairias bakterijas, galinčias sukelti infekciją. Net jei pagunda pasikasyti labai didelė, pagalvokite apie tai, jog tas nekaltas pasikasymas gali sukelti kur kas rimtesnių bėdų.

Būti šalia dulkių ir dūmų

Jeigu jūs, jūsų artimasis ar bet koks kitas žmogus, su kuriuo praleidžiate daug laiko, rūko, paprašykite to nedaryti ir patys nustokite rūkyti bent kelioms dienoms po regos korekcijos. Taip pat 2 savaites po regos korekcijos turėtumėte vengti aplinkos, kurioje yra daug dulkių. Prieš procedūrą derėtų kruopščiai išvalyti namus nuo dulkių, o po jos neiti į atviras vietas lauke, kur vėjas gali lengvai pakelti dūmus ar dulkes, kurie patektų į akis.

Sportuoti ir prakaituoti

Nesvarbu kokiu sportu užsiimate, po korekcijos turėtumėte vengti bet kokios veiklos, kurios metu į akis jums gali patekti prakaito arba įvykti akies trauma. Nesijaudinkite dėl to, kad praleisite keletą treniruočių – po to galėsite mėgautis kur kas geresniais rezultatais dėl sugrįžusios puikios regos. Praėjus savaitei po procedūros galima sportuoti 50 % pajėgumu, po 2 savaičių – 100 %.