5 klausimai, kuriuos reikėtų užduoti savo akių gydytojui

5 klausimai, kuriuos reikėtų užduoti savo akių gydytojui

Regėjimas – viena svarbiausių žmogaus juslių, dėl to itin svarbu profilaktiškai rūpintis savo akių sveikata. Įprastai žmonėms nuo 6–60 metų rekomenduojama regą tikrinti kas 1–2 metus, o turintiems regėjimo sutrikimų – kartą per metus arba dažniau, kaip nurodo gydytojas. Tarp regos patikrinimų praeina nemažai laiko, todėl atvykus pas akių gydytoją profilaktinei apžiūrai, labai svarbu efektyviai išnaudoti jums skirtą vizito laiką. Dalinamės 5 svarbiausiais klausimais, kuriuos kiekvienas turėtų užduoti savo akių gydytojui. ⬇

1. Ar mano akys yra 100 % sveikos? Kaip galėčiau pasirūpinti savo akių sveikata?

Dažnai pacientams kyla klausimas, kaip jie turėtų prižiūrėti akis, kad išsaugotų puikų regėjimą.
Be abejo, sergant tokiomis ligomis, kaip glaukoma, diabetas ar geltonosios dėmės degeneracija, gydytojas išsamiai informuos apie galimus priežiūros bei gydymo būdus.

Net jei regėjimas yra visiškai puikus, o akys – sveikos, rekomenduojama jas profilaktiškai prižiūrėti, o regą tikrinti laiku. Vizito pas gydytoją metu paklauskite jo patarimo, kaip galėtumėte pasirūpinti savo akimis, kad išsaugotumėte kuo geresnį regėjimą.

2. Kokie regos koregavimo būdai man yra tinkamiausi?

Kartais pacientai tikisi, kad jiems bus rekomenduojami efektyviausi regos koregavimo būdai, neatsižvelgiant į kainą. Jei turite tokių lūkesčių, pasidalinkite jais su savo akių gydytoju.

Tai žinodamas, jis galės rekomenduoti jums tinkamiausius, galbūt socialinio draudimo nefinansuojamus arba tik dalinai finansuojamus regos koregavimo būdus, tokius kaip lazerinė korekcija.

3. Ar išmanieji įrenginiai veikia mano akis ir kaip galiu sumažinti šį poveikį?

Statistika rodo, kad daugiau nei 83 % amerikiečių prie ekrano praleidžia ilgiau nei 2 valandas per dieną.¹ Tiek vaikams, tiek ir suaugusiems mėlynieji ekrano skleidžiami spinduliai gali sukelti akių įtampą.² Dažniausi simptomai: akių nuovargis, galvos skausmai, neryškus matymas, akių sausumas ir kaklo bei pečių skausmas.

Jei jaučiate šiuos simptomus, būtinai informuokite savo akių gydytoją. Jis patars, koks apšvietimas bei ekrano nustatymai tinkamiausi dirbant su kompiuteriu, taip pat rekomenduos galimus gydymo būdus arba akinius, apsaugančius nuo mėlynųjų ekrano spindulių.

4. Kokių konkrečių veiksmų turėčiau imtis, kad apsaugočiau savo akis?

Jei jūsų gyvenimo būdas sudaro kenksmingas sąlygas akims, informuokite apie tai savo gydytoją. Jis patars, kokias apsaugines priemones galėtumėte naudoti. Kai kurios akių ligos, kaip katarakta, geltonosios dėmės degeneracija, hialininė distrofija bei tam tikros vėžio formos kyla dėl ultravioletinių spindulių keliamos žalos. Gydytojas gali rekomenduoti apsauginius lęšius ar akinius nuo saulės.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, būtinai laikykitės visų jų priežiūros reikalavimų. Jei vis tik kartais pamirštate ir užmiegate su lęšiais, pasiteiraukite gydytojo, ar galėtumėte naudoti vienos dienos lęšius. Jei jums tai nėra tinkamas pasirinkimas, pasidomėkite ir kitais koregavimo būdais, tokiais kaip lazerinė regos korekcija.

5. Kada kitą kartą turėčiau apsilankyti profilaktinėje akių apžiūroje?

Akių gydytojas, atsižvelgęs į jūsų amžių, regėjimą bei ligos istoriją paskirs sekantį vizitą profilaktinei akių apžiūrai. Galite nusistatyti priminimą telefone, kuris jums praneš apie artėjančio vizito laiką.

Jei akių gydytojas rekomendavo ir jūs svarstote apie galimybę atlikti lazerinę regos korekciją, kviečiame konsultuotis su „Regos centro“ akių mikrochirurgais. Registruotis galite čia.

—-

Šaltiniai:
¹ The Vision Council. Digital Eye Strain. https://www.thevisioncouncil.org/content/digital-eye-strain
² American Optometric Association. Computer Vision Syndrome. https://www.aoa.org/patients-and-public/caring-for-your-vision/protecting-your-vision/computer-vision-syndrome?sso=y