Akinių ir kontaktinių lęšių trūkumai

Akinių ir kontaktinių lęšių trūkumai

Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl lazerinė regos korekcija yra puiki alternatyva akiniams ir kontaktiniams lęšiams.

Akinių trūkumai

Nors akiniai labai ilgą laiką buvo vienintelis ir nepakeičiamas regos korekcijos būdas, tačiau kaip ir prieš šimtą metų, taip ir dabar, jie turi daugybę trūkumų. Visų pirma, madoms besikeičiant itin greitai, jūsų akinių modelis gali greitai pasenti, o keisti akinius kas metus yra brangus malonumas. Akiniai taip pat primena apie save saulėtomis dienomis, kai po ranka visuomet reikia nešiotis ir antrą porą, apsaugančią nuo UV.

1. Netinkami sportui

Ir nors greitai iš mados išeinantys akinių dizainai nėra trūkumas visiems, tačiau nerasime žmogaus, kuriam akiniai netrukdytų sportuojant. Akinių negalime nešioti žaisdami komandinį sportą, plaukiodami. Jie ypač trukdo tose veiklose, kur reikia dėvėti šalmą – dviračių sporte, slidinėjime ir pan.

2. Sukelia daug vargo juos pametus

Jeigu pametate vienintelę savo akinių porą, tai reiškia, jog jums ne tik reikės išleisti pinigų įsigyjant naują, tačiau ir mažiausiai porą dienų nematyti aplinkos įprastai. Beje, akinių stiklus teks keisti ir tokiu atveju, jeigu mechaniškai pažeisite jų paviršių.

3. Rasoja

Nors vasarą šį nepatogumą pamirštame, tačiau atėjus rudens ir žiemos sezonams, akiniai primena apie save rasodami. Tai dažniausiai pasireiškia įvykus temperatūrų skirtumui, pavyzdžiui, iš lauko įžengus į autobusą. Aprasojusius akinius reikia nuvalyti, tad po ranka visuomet turite turėti švarią servetėlę.

4. Sukelia nepatogumus kasdienėse situacijose

Norint pasidaryti makiažą, tenka nusiimti akinius. O kaip tai padaryti gerai, jeigu nusiėmę akinius matote prasčiau? Prigulėte ant sofos paskaityti, tačiau užmigote ir pamiršote nusiimti akinius? Jums pasisekė, jeigu besivartydami jų nesulaužėte. Jau ruošiatės šokti į ežerą, tačiau prisimenate, kad reikia nusiimti akinius ir juos saugiai padėti, o vėliau išlipus iš vandens – vėl užsidėti.

Visos šios ir daugybė kitų smulkių kasdienių situacijų, akinių tikrai nepadaro pačiu patraukliausiu būdu koreguoti savo regą.

Kontaktiniai lęšiai

Nors dažnai laikomi patogesne alternatyva akiniams, kontaktiniai lęšiai turi ne ką mažiau trūkumų r taip pat sukelia diskomfortą. Kontaktinius lęšius reikia tinkamai prižiūrėti, nes priešingu atveju jie gali sukelti infekciją ar naujas akių ligas ir paspartinti jau esamas. Todėl nenuostabu, jog daugelis žmonių vis dažniau atsisako kontaktinių lęšių ir renkasi saugesnę bei patogesnę alternatyvą – lazerinę akių korekciją. Ir nors kontaktiniai lęšiai atrodo kur kas geresnis pasirinkimas nei akiniai, svarbu žinoti su jais susijusias rizikas.

Kontaktinių lęšių trūkumai

1. Abejotinas saugumas

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras 2016 m. paskelbė tyrimą apie kontaktinių lęšių saugumą. Tyrimo metu buvo nustatyta, jog netinkamas lęšių naudojimas gali sukelti kai kurias pavojingas akių ligas. Dažniausiai pasitaikanti akių yda, sukeliama netinkamo kontaktinių lęšių nešiojimo, yra keratitas – akies uždegimas. Šis uždegimas kelia kur kas didesnį pavojų sveikatai nei mano dauguma žmonių. JAV 2010 m. apie 700 000 žmonių, nešiojančių kontaktinius lęšius, turėjo vienos ar kitos formos keratitą. Iš jų, 280 000 pacientų buvo diagnozuota ragenos opa (ant ragenos paviršiaus susidaranti atvira opa). Negydomas keratitas gali sukelti kur kas rimtesnes akių ligas, o labai išskirtiniais atvejais net ir aklumą.

2. Infekcijos rizika

Pasak tyrimo, paskelbto Jungtinės Karalystės medicinos žurnale „The Lancet“, kontaktinių lęšių nešiotojams statistiškai yra 1 iš 100 tikimybė užsikrėsti bakterine infekcija. Tuo tarpu lazerinės korekcijos atveju, tokia tikimybė yra tik 1 iš 1500. Tai reiškia, kad kontaktinių lęšių nešiotojams yra 500 kartų didesnė tikimybė užsikrėsti bakterine infekcija nei lazerinės korekcijos pacientams. Be to, regos korekcija lazeriu yra viena saugiausių neplaninių operacijų pasaulyje.

3. Kaina

Oftalmologijos žurnalas (JAV) 2013 m. paskelbė tyrimą, kurio metu nustatė, jog vidutiniškai per mėnesį lęšių nešiotojas išleidžia nuo 75 iki 100 JAV dolerių. Taigi, per dešimt metų išlaidos kontaktiniams lęšiams gali siekti nuo 9000 iki 24 000 dolerių! Tuo tarpu lazerinė akių korekcija abiem akims kainuoja 1400 eurų, o rezultatai išlieka ilgam. Be to, jums nebereikia rūpintis lęšių priežiūra ir kiekvieną mėnesį užsisakinėti naujus lęšius ir skystį.

4. Daug priežiūros

Kontaktiniai lęšiai reikalauja daug priežiūros kiekvieną dieną. Visų pirma, turite švariai nusiplauti rankas prieš išsiimdami lęšius, kad neperneštumėte bakterijų ir purvo. Tuomet lęšius turite nuvalyti su specialiu skysčiu. Tada turite saugiai įdėti juos į specialų dėklą, kurį reikia keisti mažiausiai kas 3 mėnesius, kad išvengtumėte užteršimo. Visgi tame pačiame JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro 2016 m. atliktame tyrime paaiškėjo, jog didelė dalis žmonių kontaktinius lęšius plauna tiesiog iš maišytuvo tekančiu vandeniu. Toks būdas nėra tinkamas, kadangi vandenyje yra daugybė mikroorganizmų ir bakterijų, todėl įsidėję po vandeniu nuplautus lęšius rizikuojate pakenkti savo akims.

5. Nepatogu

Nešiojant kontaktinius lęšius visada kartu reikia turėti ir specialaus plovimo skysčio, kas 3 mėnesius keisti lęšių dėklą ir turėti atsarginę kontaktinių lęšių porą. Nors yra lęšių su kuriais galite miegoti, tačiau didžioji dalis kontaktinių lęšių nepraleidžia deguonies, o tai reiškia, kad jei užmigsite su jais net ir trumpam laikui, padidinsite infekcijos riziką.

6. Juos lengva pamesti ir sunku surasti

Diena prie ežero, koncertas festivalyje, šokiai klube, pasivaikščiojimas mišku. Šioms ir kitoms veikloms reikalingas geras regėjimas. Tačiau jei kontaktinį lęšį netyčia pamesite šokių aikštelėje arba plaukdami baidare, susidursite su dideliais nepatogumais jo ieškodami ar įsidėdami naują. Pasirinkus lazerinę regos korekciją, jūs ne tik atgausite gerą regėjimą, bet ir niekada nebeturėsite jaudintis, kad galite pamesti kontaktinį lęšį.

Dėl šių ir daugybės kitų priežasčių vis daugiau žmonių atsisako kontaktinių lęšių ir pasirenka lazerinę regos korekciją. Perskaitykite mūsų pacientų atsiliepimus ir sužinokite, kaip ši procedūra pakeitė jų gyvenimus. Jeigu gerą regą susigrąžinti norite ir jūs, užsiregistruokite vizitui mūsų klinikoje jau šiandien!