Ar akiniai nuo saulės turi galiojimo pabaigą?

Ar akiniai nuo saulės turi galiojimo pabaigą?

Kasdien naudojame daiktus bei produktus, turinčius galiojimo pabaigą. Nors didžioji dalis tokių produktų yra maistas bei kosmetika, sensta ir kitokie daiktai. Atėjus laikui keičiame elektros lemputes, telefonų bei kitų išmaniųjų įrenginių baterijas. Pasenus būstui, perdažome sienas ir t.t. O kaip yra su akiniais nuo saulės? Ar jie turi galiojimo pabaigą?

Ar akiniai nuo saulės gali pasenti?

Žmonių vartojimo įpročiai skiriasi. Vieni naujus akinius nuo saulės perka kasmet, mėgsta juos dažniau keisti ir turėti daugiau modelių. Tuo tarpu kitiems užtenka vienų, geros kokybės akinių ilgam laikui. Jeigu jūs esate tas žmogus, kuris akinius nuo saulės keičia retai, turėtumėte kai ką žinoti.

Prieš keletą metų San Paulo universitete buvo atliktas tyrimas. Šio tyrimo metu buvo siekiama išsiaiškinti, ar bėgant laikui mažėja akinių nuo saulės apsauga nuo UV spindulių. Pasirodo, jog kasdienis akinių dėvėjimas ir neatsargus jų laikymas (pavyzdžiui, nešiojant kuprinėje be dėkliuko ar netyčia numetus juos ant žemės) gali pažeisti akinių stiklus ir taip palaipsniui mažinti jų efektyvumą.

Nepaisant šio tyrimo išvadų, reikalinga gilesnė analizė, kad galėtume tiksliai suprasti, kiek ilgai galime naudoti akinius nuo saulės ir koks yra jų tikrasis „galiojimo laikas“. Tačiau jau aišku, jog norint, kad akiniai tarnautų kuo ilgiau ir efektyviai saugotų mūsų akis nuo UV spindulių, turime tinkamai juos prižiūrėti.

Todėl visuomet laikykite akinius nuo saulės specialiai tam skirtame dėkliuke ir saugokite jų stikliukus, kad nesibraižytų į įvairius kietus paviršius. Taip ne tik visada būsite madingi, bet ir žinosite, jog jūsų akys yra apsaugotos nuo pavojingų spindulių.

Svarbu perkant akinius nuo saulės

Ne visi akiniai yra pagaminti vienodai. Kai kurie akiniai nuo saulės gal ir atrodo stilingai, tačiau gali neturėti reikiamos apsaugos. Išsirinkę sau patinkančius akinius, neskubėkite jų pirkti. Prieš tai būtinai įsitikinkite, jog akiniai nuo saulės turi tinkamą apsaugą nuo UV spindulių.

  • Įsitikinkite, jog akiniai nuo saulės apsaugo nuo 99 iki 100% UV spindulių. Ant etiketės turėtų būti į šį panašus užrašas: „UV apsauga iki 400nm“.
  • Didesni akiniai, o ypač išgaubti ir apsaugantys didesnį plotą yra vienas geriausių pasirinkimų. Taip jūsų akys bus apsaugotos nuo spindulių, kurie krenta įvairiais kampais.
  • Atsiminkite, jog akinių nuo saulės stiklų spalva ar tamsumas nieko nepasako apie apsaugą nuo UV. Vis dėlto, tamsesni stiklai yra šiek tiek malonesni akims kuomet yra labai šviesu.
  • Poliarizuoti akinių stiklai neapsaugo nuo UV spindulių, bet yra naudingi kuomet tam tikrų veiklų metu reikia apsaugoti akis nuo atspindžių.