Akių makiažas – aktualus turbūt kiekvienai šį straipsnį skaitančiai moteriai. Šis paprastas dalykas paryškina akis ir išreiškia jų grožį, tačiau akių makiažas taip pat gali ir pakenkti mūsų akims.
Akių makiažo sukeliamos akių problemos
Pagrindinės akių problemos, kurias gali sukelti akių makiažas:
- Ragenos pažeidimai. Viena rimčiausių problemų, kurią gali sukelti neatsargiai daromas akių makiažas – tai ragenos pažeidimas. Netyčia su tušo aplikatoriumi ar akių pieštuku pažeista akis gali būti rimtai užkrėsta įvairiomis infekcijomis.
- Konjunktyvitas. Turbūt dažniausiai su akių makiažu siejama akių problema. Nors didžiojoje makiažo priemonių dalies sudėtyje yra konservantų, apsaugančių nuo bakterijų atsiradimo, tikimybė, jog bakterijos atsiras makiažo priemonėse vis tiek išlieka. Taip dažniausiai atsitinka kai baigiasi makiažo priemonės galiojimo laikas arba kai ji nėra sandariai uždaroma.
- Alerginės reakcijos. Dažnu atveju alerginė reakcija tam tikrai makiažo priemonei pasireiškia akių paraudimu, dirglumu, patinimu ar infekcija. Todėl labai svarbu prieš perkant makiažą patikrinti jo sudėtį. Na, o jei alerginė reakcija pasireiškia, daugiau šio produkto nenaudokite.
Problemos su kontaktiniais lęšiais
Kai kuriais atvejais moterims, kurios nešioja kontaktinius lęšius, akių problemos susijusios su akių makiažu gali pasireikšti dar stipriau. Kai kurie produktai gali užteršti kontaktinius lęšius net jei ant jų pateko tik mažytė makiažo dalelė.
Svarbu nepamiršti, jog kontaktinius lęšius reikia įsidėti prieš darantis akių makiažą. Taip pat nereikėtų darytis makiažo labai arti akių, taip sumažinant jo patekimo į akis riziką.
Kaip apsisaugoti nuo problemų sukeliamų akių makiažo?
Nors makiažas gali sukelti rimtų akių problemų, nevertėtų panikuoti ar jo atsisakyti, nes yra būdų kaip apsisaugoti. Vadovaudamiesi šiomis paprastomis taisyklėmis, labai smarkiai sumažinsite šių problemų riziką:
- Niekada nesidalinkite savo makiažo priemonėmis. Jūsų makiažo produktai turi būti tik jūsų ir niekas kitas negali jais naudoti. Dalinantis vienu produktu, padidėja bakterijų atsiradimo ir pernešimo rizika.
- Akių pieštuką naudokite ant blakstienų išorės. Šiuo būdu apsaugosite savo akis ir akių vokus nuo netyčinio sužalojimo.
- Pasismailinkite akių pieštuką. Smailus akių pieštukas yra tikslesnis.
- Keiskite makiažo priemones kas 3-4 mėn. Norint išvengti bakterinių infekcijų, kas 3-4 mėn. keiskite makiažo produktus ir nenaudokite tų, kurių galiojimo laikas baigėsi.
- Išmeskite akių makiažo priemones, jei jos sukėlė infekciją. Jei jau taip atsitiko, jog makiažas sukėlė infekciją, būtinai išmeskite makiažo produktus, kuriuos naudojote, kad išvengtumėte tolesnio bakterijų plitimo.
- Niekada nesidažykite važiuodamos automobiliu. Net ir tada, kai nevairuojate, darytis makiažą judančiame automobilyje nėra gera mintis. Staigus stabdymas, posūkiai ir kitos situacijos gali baigtis labai liūdnai.
- Nusivalykite makiažą dienos pabaigoje. Nors pasidaryti tą tobulą makiažą jums užtruko nemažai laiko, dienos pabaigoje būtinai jį nusivalykite. Mūsų akys yra ypač jautrios ir net menkiausia tušo ar akių šešėlio dalelė pasilikusi ant akių ir patekusi į akies vidų, gali sukelti infekciją.