Akių patikrinimas – kodėl testas internetu negali pakeisti gydytojo?

Akių patikrinimas – kodėl testas internetu negali pakeisti gydytojo?

Akių patikrinimas, kaip ir kiti profilaktiniai tyrimai turi būti atlikti reguliariai. Daugelis žmonių, tokius tyrimus linkę praleisti ir vietoj to, akis pasitikrinti internete esančiais testais. Ar tai gera mintis? Apžvelgiame šiame straipsnyje.

Akių patikrinimas internetu

Visų pirma, reiktų suvokti, jog akių patikrinimas internetu negali įvertinti jūsų akių sveikatos būklės. Dažniausiai šie testai įvertina regėjimo aštrumą bei refrakcijos ydas. Kai kurie internetiniai akių testai taip pat siūlo ir kontrasto jautrumo bei spalvinio matymo sutrikimų tyrimus.

Tačiau tokie tyrimai apie akių sveikatą pasako labai mažai. Jais neįmanoma nustatyti kataraktos, glaukomos ar amžinės geltonosios dėmės degeneracijos.

Žinoma, kai kuriais atvejais, akių patikrinimas internetu yra naudingas. Pavyzdžiui, norint stebėti savo regėjimo būklę ir refrakcinę ydą tarp apsilankymų pas akių gydytoją.

Jeigu nusprendėte akių patikrinimą atlikti internetu, atsiminkite, jog vistiek turėsite reguliariai lankytis pas akių gydytoją. Išsamus akių patikrinimas gydytojo kabinete yra vienintelis būdas sužinoti tikrąją akių sveikatos būklę ir apsisaugoti nuo regėjimo ligų.

Prieš atlikdami akių patikrinimą internetu, išsiaiškinkite, kas konkrečiai bus atlikta. Atsiminkite, jog tai, ką ištiria internetiniai akių testai, negarantuoja, kad jūsų akys yra sveikos.

Akių patikrinimo internetu pavojai

Taigi, jei visgi nuspręsite pakeisti vizitą pas akių gydytoją į akių patikrinimą internetu, turėtumėte žinoti, kokie galimi pavojai jūsų laukia.

Visų pirma, akis tikrinantis internetu, jūsų neapžiūrės profesionalus gydytojas. Kaip jau minėjome, tokie akių testai negali įvertinti ar jums yra katarakta, glaukoma ar kita akių liga, kuri tikrai būtų pastebėta apsilankius pas gydytoją. Ankstyvas šių ligų nustatymas daro didelę įtaką gydymo rezultatams ir apsaugo nuo rimtesnių regėjimo problemų.

Net jeigu jūsų akys yra visiškai sveikos, atliekant akių patikrinimą internetu patiems, yra rizika netinkamai parinkti akinius ar kontaktinius lęšius. Niekas nepatikrins jūsų akių testo rezultato, todėl blogai atlikus tokį testą, yra rizika, jog pasirinksite netinkamus akinius ar kontaktinius lęšius. O tai reiškia, kad matysite prastai, gali pasireikšti galvos ar akių skausmai.

Tokiu atveju, jau sumokėję už akių patikrinimą internetu, galiausiai vistiek turėsite kreiptis į profesionalų akių gydytoją, kad jūsų regėjimas būtų ištirtas nuodugniai ir būtų iš naujo tinkamai paskirti akiniai ar kontaktiniai lęšiai.

Tikrindami akis internetu, pinigų nesutaupysite

Dauguma galvoja, kad tikrinantis akis internetu, yra sutaupome ne tik laiko, bet ir pinigų. Laiko tam kartui galbūt ir galima sutaupyti, tačiau atsiminkite, jog akių patikrinimo internetu metu, gaunate tik labai mažą dalį paslaugų, kurias gautumėte išsamaus akių tyrimo metu.

Be to, dauguma profesionalių internetinių akių testų dažniausiai yra mokami ir jų tikrai nepadengs jūsų sveikatos draudimas. Priešingai nei užsiregistravus pas akių gydytoją.