Alergija: kaip ji paveikia mūsų regėjimą ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Alergija: kaip ji paveikia mūsų regėjimą ir kaip nuo jos apsisaugoti?

Alergija kasmet paliečia milijonus žmonių visame pasaulyje ir ji gali ypatingai nemaloniai dirginti mūsų akis. Akių paraudimas, niežėjimas bei ašarojimas – jei šie simptomai jums pasireiškia atėjus pavasariui ir pradėjus žydėti augalams, jums greičiausiai yra sezoninė alergija. Kodėl ji atsiranda ir kaip galite su ja kovoti, skaitykite šiame straipsnyje.

Sezoninė alergija – iš kur ji atsiranda?

Yra daugybė alergenų, kurių visur galima rasti nepriklausomai nuo metų laiko. Dulkės, naminių gyvūnėlių plaukai bei dulkių erkutės dalį žmonių vargina ištisus metus, tačiau sezoninės alergijos dažniausiai pasireiškia dukart metuose: pavasarį ir rudenį. Alergiškiems žmonėms tai reiškia niežulį nosies, burnos, akių ar gerklės srityse, papurtusias akis, nuolatinį čiaudulį bei kosulį.

Priežastis, dėl kurios alergija paūmėja pavasarį ir rudenį yra tai, jog medžiai ir žolė apdulkinami pavasarį, o astriniai augalai – rudenį. Pelėsiai savo sporas irgi paskleidžia panašiu metu. Sezoninės alergijos yra mūsų imuninės sistemos pernelyg stiprios reakcijos į šiuos alergenus rezultatas. Deja, tačiau didelė dalis šios pernelyg stiprios reakcijos, vyksta mūsų akių paviršiuje.

Alergijos simptomai akims

Priklausomai nuo to, kaip jūsų kūnas reaguoja į alergenus, alergijos sezono metu jums gali pasireikšti platus su akimis susijusių simptomų spektras. Dažniausiai pasitaikantis simptomas yra jau minėtas niežulys, taip pat paraudimas bei vandeningos išskyros. Kartu su šiais simptomais gali pasireikšti ir akių perštėjimas, diskomfortas dėvint akių lęšius bei patinę akių vokai. Jums taip pat gali pasireikšti dekongestantų (nosiaryklės hipersekreciją, nosies užgulimą ir čiaudulį slopinančių vaistų) neigiamas šalutinis poveikis. Šie vaistai išsausina akis bei sinusus ir taip padaro juos dar labiau pažeidžiamus ore esančių alergenų.

Alergijos prevencija ir gydymas

Kadangi daugelis alergenų yra ore, išvengti alergijos reakcijų yra sudėtinga. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galima padaryti, norint sumažinti alergijos poveikį. Geriausia likti uždarose patalpose, kuomet lauke yra išskirtinai didelis vėjas ir ore yra didžiausia alergenų koncentracija. Jeigu dirbate lauke, turėtumėte dėvėti apsauginę kaukę, uždengiančią nosį ir burną. Taip pat venkite atidaryti langus bei orlaides, per kurias į namus gali patekti alergenai. Nešiokite akinius nuo saulės, kurie sumažins į jas patenkančių alergenų kiekį.

Jei jums pasireiškia alergijos ataka, gerkite daug vandens ir naudokite akių lašus, jei jūsų akys sudirgusios. Akių lašai ypač reikalingi tuomet, kai vaistai nuo alergijos išsausina akis. Sezoninės alergijos metu, verčiau pakeiskite kontaktinius lęšius į akinius, kol akys pasijus geriau, kadangi lęšiai akis padaro dar labiau pažeidžiamas. Taip pat venkite trinti akis, kadangi trindami tik dar labiau jas sudirginsite!