Atostogos prie jūros: ką atsiminti ir kaip tinkamai pasirūpinti savo akimis?

Atostogos prie jūros: ką atsiminti ir kaip tinkamai pasirūpinti savo akimis?

Atostogos prie jūros – puikus būdas pailsėti, atgauti jėgas ir su naujomis idėjomis grįžti į darbus. Visi puikiai žinome, jog tokioms atostogoms (nesvarbu ar atostogaujate Lietuvos, ar užsienio pajūriuose), nuo odos nudegimo reikia naudoti kremą nuo saulės. Taip pat, kad negautume saulės smūgio, naudojame kepuraites bei skėčius. Tačiau, ar nepamiršote savo akių? Juk joms ne ką mažiau reikalinga apsauga nuo saulės! Apžvelkime keletą būdų, kurie padės apsaugoti akis atostogaujant ir leis toliau mėgautis saulės teikiama šiluma.

Akiniai nuo saulės

Apsauga nuo žalingų UV spindulių yra ypač svarbi saulėtomis dienomis. Nieko naujo čia nesugalvosime, geriausias būdas tai padaryti – akiniai nuo saulės, 100 % blokuojantys UV spindulius. Prieš pirkdami akinius būtinai įsitikinkite, jog jie blokuoja UV spindulius 100 % ir nemažiau. Tiesiog patamsinti akinių stiklai dar nereiškia, jog suteiks jūsų akims reikiamą apsaugą. Tiesą sakant, tokie akiniai netgi gali apgauti jūsų akis, sukurdami prietemos įspūdį ir taip dar labiau palengvindami UV spindulių patekimą į akis.

Dar didesnę apsaugą nuo UV suteikia poliarizuoti akiniai nuo saulės. Jie ne tik blokuoja UV spindulius, bet ir panaikina atspindžius nuo horizontalių paviršių. Šie akiniai neleidžia šviesai patekti pro skirtingus kampus, todėl su jais atostogos prie jūros bus dar smagesnės žinant, jog jūsų akys yra saugios! Lengviausiai nustatyti ar akiniai yra poliarizuoti, galite nukreipę akinius į šviesos šaltinį ir šiek tiek pakreipę šoną. Jei šviesa pasikeičia, tuomet akiniai yra su poliarizuotais stiklais.

Plaukimo akiniai

Kaip akiniai nuo saulės apsaugo akis nuo UV spindulių, taip plaukimo akiniai apsaugo nuo chloro bei įvairių mikrobų, esančių vandenyje. Nesvarbu ar atostogas leidžiate prie jūros, ar prie viešbučio baseino – visuomet turėkite plaukimo akinius. Įsigykite tokius, kurie gerai priglustų prie akių ir nenusmuktų plaukiant.

Prieš lipdami į vandenį, taip pat nepamirškite išsiimti kontaktinių lęšių! Išsiėmę lęšius, užsidėkite plaukimo akinius – šiuo būdu maksimaliai sumažinsite akies infekcijos riziką ir galėsite mėgautis plaukimu.

Nepamirškite tinkamai maitintis

Akiniai nuo saulės bei plaukimo akiniai apsaugos jas nuo pažeidimų, tačau reikia nepamiršti, jog akis taip pat reikia stiprinti patiems. Atostogaujant atsipalaiduojame ir tikrai nenorime savo laiko leisti ruošdami maistą visai dienai. Todėl labai svarbu nuolat užkandžiauti įvairiais lengvais užkandžiais, kurių nereikės gamintis, tačiau jie tinkamai pastiprins ne tik jūsų akis, bet ir visą kūną. Štai keletas sveikų produktų:

  • Riešutai (visų rūšių) – yra puikus vitamino E šaltinis, kuris apsaugo akis nuo įvairių pažeidimų;
  • Citrusiniai vaisiai: apelsinai, greipfrutai bei citrinos turi daug vitamino C, antioksidanto, veikiančio panašiai kaip ir vitaminas E;
  • Kiaušiniai. Juose yra daug liuteino, apie kurio naudą jau esame rašę čia – liuteinas, kuo jis naudingas mūsų akims?;
  • Morkos bei saldžios bulvės. Šiose daržovėse yra daug beta karotino. Ši medžiaga ne tik suteikia joms oranžinę spalvą, bet ir užtikrina apsaugą akims.