Kada akiniai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas?

Kada akiniai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas?

Akiniai gali puikiai koreguoti regą ir padėti matyti aiškiai, tačiau juos nešioti patogu ne visada. Ypač, kai šiandien yra daugiau alternatyvų, tokių kaip kontaktiniai lęšiai ar lazerinė akių korekcija. Kokiais atvejais akiniai nėra pats tinkamiausias pasirinkimas? 

Sportas. Visi, nešiojantys akinius, vienbalsiai pritartų, kad su jais sportuoti nepatogu. Su jais neįmanoma žaisti komandinius žaidimus ar plaukioti, nardyti. Akiniai ypač trukdo užsiimti sporto šakomis, kuriose reikalaujama dėvėti šalmą – slidinėjimu, dviračių sportu, alpinizmu ir pan. 

Besikeičiantys sezonai. Akiniai nėra patogūs vasarą, kai šviečia saulė, nes visuomet reikia turėti antrus akinius nuo saulės. Būtent vasaros sezono metu šį nepatogumą pamirštame, tačiau atėjus rudens ir žiemos sezonams, akiniai nuolat rasoja. Dažniausiai dėl didelio temperatūrų skirtumo, pavyzdžiui, iš lauko įėjus į patalpos vidų. Aprasojusius akinius reikia nuolat valyti ir nepamiršti su savimi turėti švarią servetėlę.

Mados tendencijos. Naujausios mados tendencijos keičiasi kiekvieną sezoną, todėl jūsų akinių rėmeliai gali neįtikėtinai greitai tapti nebemadingi arba atsibosti, o dažnas akinių keitimas nepatogus, brangus ir gaišinantis laiką užsiėmimas. 

Atsitiktinumai. Visi nešiojantys akinius žino, kiek daug kyla streso pametus, atsitiktinai sulaužius akinių rėmelius arba subraižius jų stiklus. Jeigu sugadinote arba pametėte savo vienintelius akinius, jūs ne tik turėsite pirkti kitus, bet ir patirsite didelį diskomfortą. 

Kasdieniai nepatogumai. Akiniai sukelia nepatogumus įvairiose kitose buitinėse situacijose. Prieš šokant į ežerą turite nepamiršti, kad reikia nusiimti ir saugiai padėti akinius. Kai norite atlikti makiažą ar pašalinti nepageidaujamus veido plaukus, juos taip pat tenka nusiimti. O kaip visa tai padaryti, jei be akinių matote daug prasčiau? Galų gale, visiems pažįstama situacija pamiršote, kur palikote akinius arba ieškote akinių, laikydami juos savo rankose!

Kontaktiniai lęšiai. Kontaktiniai lęšiai yra laikomi patogesne alternatyva akiniams ir tai, iš dalies, yra tiesa. Nešiojant kontaktinius lęšius patogiau sportuoti, žaisti su kamuoliu ar užsiimti sportine veikla, reikalaujančia dėvėti šalmą. Tačiau kontaktiniai lęšiai turi trūkumų ir taip pat kelia diskomfortą. Su kontaktiniais lęšiais taip pat negalima nardyti vandenyje, juos reikia tinkamai prižiūrėti, laiku keisti arba nepamiršti valyti specialiu tirpalu. To nepadarius, kontaktiniai lęšiai gali sukelti infekcijas bei akių ligas. 

Jei išvardinti rūpesčiai, kuriuos kelia akiniai ar kontaktiniai lęšiai, jums trukdo džiaugtis gyvenimu, kviečiame apsvarstyti regos korekcijos galimybę. Daugiau apie ją galite sužinoti čia.