Kaip išsaugoti regėjimą senstant?

Kaip išsaugoti regėjimą senstant?

Kaip išsaugoti regėjimą? Šis klausimas ypač aktualus tampa tuomet, kai senstame. Šio proceso sustabdyti negalime, bet yra daugybė dalykų, kuriuos galime padaryti, kad mūsų akys senstant būtų sveikos. Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą dažniausiai su amžiumi susijusių akių problemų ir patarimų, kaip išlaikyti regėjimą sveiką ir stiprų.

Regėjimą išsaugoti padėsiantys įpročiai

Geriausias laikas pradėti rūpintis savo akių sveikata yra dabar. Net jei esate jaunas ir jūsų regėjimas – nepriekaištingas. Ilgalaikiai įpročiai yra geriausia apsauga nuo akių ligų.

Kad sumažintumėte su amžiumi susijusių regėjimo problemų riziką, paverskite šiuos paprastus patarimus kasdieniais įpročiais:

1. Būkite fiziškai aktyvūs

Fizinis aktyvumas naudingas visam kūnui, o tame tarpe ir akims. Tyrimai rodo, jog žmonių, kurie didžiąją dalį savo gyvenimo prasėdi, senstant regėjimas prastėja greičiau nei tų, kurie buvo fiziškai aktyvūs.

2. Sveikai maitinkitės

Sveikas maistas gali sumažinti amžinės geltonosios dėmės degeneracijos bei kitų akių ligų riziką. Paprikos, morkos, žalios daržovės, mėlynės, saldžiosios bulvės, kalakutiena, lašišos ir čija sėklos – tai tik dalis maisto produktų, kuriuose yra svarbių elementų, reikalingų sveikam regėjimui palaikyti.

3. Saugokite savo akis nuo ultravioletinių spindulių

Turbūt žinote, jog nereikėtų žiūrėti tiesiai į saulę. Bet ir netiesioginiai saulės spinduliai, gali pakenkti mūsų regėjimui. O per tam tikrą laiką UV spindulių žala gali tik didėti. Todėl visada nešiokite akinius nuo saulės su apsauga nuo UV spindulių.

4. Meskite rūkyti

Jei fizinis aktyvumas yra naudingas tiek akims, tiek ir bendrai sveikatai, tai rūkymas yra labai žalingas. Rūkantiems žmonėms yra žymiai didesnė amžinės geltonosios dėmės degeneracijos rizika bei kiti gerai žinomi „privalumai“: širdies ligos bei plaučių vėžys.

5. Venkite ilgo darbo kompiuteriu

Dirbdami kompiuteriu, naudodamiesi išmaniuoju telefonu ar planšete, darykite reguliarias pertraukas. Ilgą laiką žiūrint į ekraną be pertraukos, atsiranda akių nuovargis. Tačiau jei taikysite 10-10-10 taisyklę ir kas 10 minučių, 10 sekundžių pažiūrėsite į objektą, esantį už 10 metrų – jūsų akys taip greitai nepavargs. Taip pat kas valandą pasistenkite padaryti 5 minučių pertraukas.

6. Reguliariai tikrinkitės regėjimą

Atsiminkite, kuo anksčiau bus pastebėta ir nustatyta akių liga, tuo didesni šansai bus ją išgydyti. 40 metų ir vyresnio amžiaus žmonėms bei tiems, kuriems yra padidėjusi akių ligų rizika, pas akių gydytoją reikėtų lankytis kas vienerius metus.

Būkite pasiruošę akių ligoms

Net jeigu jums niekada nereikėjo akinių, senstant skaitymo akiniai tampa reikalingi visiems. Taip atsitinka todėl, jog akių lęšiukai per ilgą laiką natūraliai praranda savo lankstumą ir pasidaro sunkiau fokusuoti vaizdą nuo arti iki toli esančių objektų. Apart prarasto lęšiuko lankstumo, senstant mūsų regėjimo tyko ir rimtesni pavojai.

Dažniausiai pasitaikančios akių ligos, susijusios su amžiumi, yra sausos akys, tinklainės atšoka, amžinė geltonosios dėmės degeneracija bei katarakta. Didžioji dalis šių ligų yra pagydomos, jeigu yra laiku diagnozuojamos ir joms paskiriamas tinkamas gydymas.

Kada kreiptis į akių gydytoją?

Nors daugelis su amžiumi susijusių akių ligų išsivysto per ilgą laiką, kai kurios ligos gali atsirasti visai netikėtai. Į akių gydytoją kreipkitės nedelsdami, jeigu patiriate šiuos simptomus:

  • Staigų regėjimo pablogėjimą ar neryškų vaizdą;
  • Staigų plūdrų/drumstelių akyse padaugėjimą;
  • Šviesos blyksnius;
  • Akių skausmą;
  • Dvejinimąsi akyse;
  • Akies voko paraudimą ar patinimą.

Ankstyvas ligos aptikimas – jūsų raktas į sveiką regėjimą

Negalime apsakyti, kaip svarbu yra aptikti ir nustatyti akies ligas (ypač susijusias su senėjimu) kuo anksčiau. Jeigu pas akių gydytoją buvote senokai, būtinai užsirašykite vizitui. Pasirūpinkite savo akimis šiandien!