Kaip naudoti makiažo priemones, kad nepakenktumėte savo akims?

Kaip naudoti makiažo priemones, kad nepakenktumėte savo akims?

Ne visos moterys, kurios naudoja makiažą, įvertina, kaip jis gali paveikti akis. Nors save gražinti smagu, tačiau reikia atkreipti dėmesį į makiažo technikas, priemones ir jų gamintojus. Ypač svarbu užtikrinti tinkamą akių priežiūrą tada, kai naudojamos tokios makiažo priemonės, kaip akių pieštukas.

Ir, nesvarbu, ar nešiojate akinius, kontaktinius lęšius, ar jums yra atlikta regos korekcija. Tam tikrų taisyklių, užtikrinančių akių saugumą, turi laikytis visi.

Rinkitės tik aukščiausios kokybės produktus

Visada perskaitykite makiažo produktų sudėtį. Kai kurių prekės ženklų produkcija yra pažymėta kaip saugi nešiojantiems kontaktinius lęšius ir nesukelianti alergijos. Tokia produkcija yra tinkamas pasirinkimas, tačiau papildomai galite patikrinti priemonę ant savo rankos odos, kad įsitikintumėte, ar ji nesukelia kokių nors alergijų. Oda, esanti aplink jūsų akis yra plonesnė ir jautresnė nei oda, esanti kurioje nors kitoje jūsų kūno vietoje. Taigi, venkite tokių produktų, kurie dirgina jūsų odą.

Nenaudokite makiažo apatiniam akies kontūrui

Akių pieštuko naudojimas šiai vietai paryškinti yra gana dažna, tačiau pavojinga makiažo technika. Paryškindamos apatinį kontūrą, rizikuojate užkimšti tokias svarbias liaukas, kaip ašarų kanalai. Dėl to jūsų akys gali išsausėti, parausti ir kelti diskomforto jausmą. Ši makiažo technika taip pat palengvina bakterijų atsiradimą akyse. Paryškinus apatinį akies kontūrą, dalis makiažo priemonės vėliau patenka ir ant akies paviršiaus. Jeigu ant jūsų akių pieštuko yra bakterijų ar mikrobų, jie garantuotai pateks ir į jūsų akis.

Jei vis dėlto nenorite visiškai atsisakyti šios makiažo technikos, pamėginkite sumažinti jos naudojimo dažnumą. Kitaip tariant, naudokite ją tik retomis progomis ir visada tik švarius produktus ir priemones.

Prižiūrėkite savo akių makiažo priemones

Pats paprasčiausias būdas išlaikyti akis sveikas yra makiažo priemonių priežiūra. Visus aplikatorius, priemones ir makiažo produktus laikykite švarioje vietoje. Įsigykite kokybišką makiažo priemonių valiklį ir reguliariai valykite visas priemones bei aplikatorius.

Prieš naudojant akių pieštuką, kiekvieną kartą jį padrožkite. Tokiu būdu užtikrinsite jo paviršiaus švarumą. Nepalikite makiažo priemonių neuždarytų, kadangi taip palengvinate kelią į jas patekti bakterijoms. Jeigu naudojate išsukamą akių pieštuką, kiekvieną kart su švaria servetėle nuvalykite jo galiuką arba jį nupjaukite.

Naudokite kokybišką makiažo valiklį

Niekada neikite miegoti nenusivaliusios makiažo! Kai jį valote prieš miegą, naudokite tik kokybišką valiklį. Galite rinktis makiažo valymo šluostes arba skystą valiklį, tačiau venkite naudoti aliejinių makiažo valiklių. Jie gali užblokuoti poras ir akyse esančias liaukas. Be to, alkoholio pagrindu pagaminti makiažo valikliai (arba tie, kuriuose pridėta kvapų), gali sudirginti jūsų akis.

Jei nešiojate kontaktinius lęšius, valantis makiažą derėtų imtis papildomų atsargumo priemonių. Toms, kurios nešioja kontaktinius lęšius ir mėgsta kasdien naudoti daug makiažo, reikėtų pagalvoti apie vienkartinius lęšius. Vienkartiniai lęšiai padeda išvengti makiažo priemonės likučių kaupimosi ant kontaktinių lęšių. Kuomet išsiimate lęšius, prieš įdedant juos į skystį labai svarbu tinkamai juos nuvalyti nuo makiažo likučių.

O toms, kurios jau pavargo nuo kontaktinių lęšių priežiūros ir makiažo derinimo, kviečiame pasidomėti lazerinės akių korekcijos galimybėmis ir užsiregistruoti nemokamam vizitui.