Pritaikyti sutikimo parinktis

Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.

Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ... 

Visada aktyvus

Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.

Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.

Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.

Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.

Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.

Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Tinkama kontaktinių lęšių priežiūra

Tinkama kontaktinių lęšių priežiūra

Kontaktiniai lęšiai yra saugus, patogus ir nebrangus būdas, galintis pakeisti akinius. Vis dėlto, pavojų čia irgi yra ir jie susiję su netinkama lęšių priežiūra bei prasta higiena. Šie faktoriai gali sukelti įvairias akių infekcijas ir (ypatingai retais atvejais) netgi gali baigtis visišku regėjimo praradimu. Taigi, kodėl svarbu prižiūrėti savo kontaktinius lęšius ir kaip tai daryti?

Pasikliaukite savo gydytoju

Norėdami išvengti akių infekcijos bei kitų regos problemų, rinkitės būtent tokius kontaktinius lęšius, kokius paskyrė jūsų gydytojas. Kaip ir akiniai, taip ir kontaktiniai lęšiai turi savo galiojimo laiką. Tiksliau tariant, jūsų regėjimas keičiasi, todėl būtina kas metus jį pasitikrinti ir įsitikinti, jog nešiojate tinkamus kontaktinius lęšius.

Kontaktiniai lęšiai – niekada jais nesidalinkite

Labai paprastas dalykas – niekada nenešiokite kito žmogaus kontaktinių lęšių ir neduokite kitiems nešioti jūsiškių. Svetimi kontaktiniai lęšiai gali pernešti bakterijas ir infekuoti mūsų akis. Savaime suprantama, jog specialiai to niekada nedarytumėme, tačiau jei šeimoje yra keli žmonės, nešiojantys lęšius – tai padaryti galite tiesiog neapsižiūrėję. Todėl visada lęšių dėžutes pažymėkite taip, kad kiekvienas šeimos narys galėtų aiškiai atskirti, kur yra jo lęšiai.

Kontaktinius lęšius keiskite taip, kaip nurodyta

Vienkartiniai kontaktiniai lęšiai skirti naudoti tik vieną kartą, todėl panaudojus juos iškart išmeskite. Kiti lęšiai, skirti naudoti ilgesnį laiką, turi būti tinkamai valomi ir laikomi. Neviršykite rekomenduojamos šių kontaktinių lęšių naudojimo trukmės – pakeiskite juos naujais kaip jums rekomenduos jūsų gydytojas ar optometristas.

Prieš eidami miegoti visada išsiimkite kontaktinius lęšius

Ko gero tai vienas labiausiai ignoruojamų saugaus kontaktinių lęšių nešiojimo patarimų. Dažnai žmonės pamiršta, kad yra su lęšiais arba atsigulę į lovą jau nebenori keltis ir eiti jų išsiimti. Neišsiimę lęšių nakčiai, neleidžiatdeguoniui patekti į akis, o deguonies stygius gali sukelti rimtų problemų.

Tinkamai prižiūrėkite kontaktinius lęšius

Kontaktinių lęšių valymas susideda iš penkių lengvų žingsnių:

  1. Šiltu vandeniu ir muilu nusiplaukite rankas, kad neperneštumėte bakterijų nuo rankų ant lęšių.
  2. Naudodami keletą lašų specialaus valiklio, pirštu švelniai trinkite lęšiuką laikydami jį delne.
  3. Nuplaukite lęšiuką su valikliu, kad pašalintumėte likusius nešvarumus.
  4. Lęšiuką įdėkite į dėžutę ir pripilkite naujo tirpalo. Niekada nenaudokite praėjusios dienos tirpalo, nes senas tirpalas tinkamai nedezinfekuos lęšiuko ir gali sukelti infekciją.
  5. Tuos pačius žingsnius pakartokite su kitu lęšiuku.

Niekada nenaudokite vandens iš krano lęšiukams plauti, nes net ir pačiame švariausiame vandenyje gyvena mikroorganizmai, kurie gali sukelti akių infekcijas.