Kaip šiltas oras veikia mūsų akis?

Kaip šiltas oras veikia mūsų akis?

Nors šiltėjantys orai tikrai džiugina, tačiau jie gali daryti ir neigiamą įtaką regėjimui. Tam tikri sutrikimai kyla dėl šiltos temperatūros, dulkių, oro taršos bei padidėjusio ozono lygio.

Dalinamės, kokie regėjimo sutrikimai gali dėl to kilti ir kaip nuo jų apsisaugoti. ⬇

Akių sausumas

Dėl šiltos temperatūros bei ventiliatorių ir oro kondicionierių naudojimo akys gali išsausėti. Dažniausiai pasireiškiantys simptomai yra akių sausumo pojūtis, paraudimas, skausmas ir jautrumas šviesai.

Gerkite daug vandens. Kuo oro temperatūra šiltesnė, tuo daugiau skysčių reikia mūsų organizmui. Vasaros karščiai gali sukelti organizmo dehidrataciją bei akių sausumą.

Naudokite dirbtines ašaras. Jos padės užtikrinti pakankamą ir ilgalaikį akių drėkinimą bei numalšins nemalonius akių sausumo sukeliamus pojūčius.

Junginės distrofija (Pinguecula)

Saulė gali nudeginti ne tik odą, bet ir akis. Ilgalaikis UV spindulių poveikis dažnai sukelia hialinę distrofiją. Esant šiam sutrikimui, dėl junginės sustorėjimo ant akies obuolio atsiranda baltas arba gelsvas guzelis.

Dėvėkite akinius nuo saulės. Šiltuoju sezonu akinius nuo saulės su UVA ir UVB apsauga rekomenduojama dėvėti visada, net kai lauke debesuota. Naudojant kontaktinius lęšius su UV apsauga, vis tiek dėvėkite ir akinius nuo saulės.

Akių infekcija

Nors akių infekcija gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku, tačiau esant geriems orams, mes daugiau laiko leidžiame stovyklaudami gamtoje bei plaukiodami vandens telkiniuose. Tai padidina bakterinę akių infekcijos riziką.

Venkite kontakto su infekcija. Plaukiojant tiek baseine, tiek vandens telkiniuose, rekomenduojama dėvėti plaukimo akinius. Jie padės apsaugoti akis nuo bakterinių infekcijų.

Akių alergija

Pavasarį bei vasarą, dėl didelio žiedadulkių kiekio, nemažai žmonių kamuoja įvairios alergijos. Žiedadulkės gali sustiprinti ir akių alergijos simptomus, sukelti sausumo, niežėjimo bei deginimo pojūtį.

Ribokite kontaktą su alergenais. Alergenų, ypač esančių ore, visiškai išvengti – neįmanoma. Tačiau galima imtis priemonių, padedančių apsaugoti akis nuo alerginės reakcijos. Lauke rekomenduojama akis pridengti dėvint akinius nuo saulės, o grįžus iš lauko iš karto prausti veidą vėsiu vandeniu.