Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.
Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ...
Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.
Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.
Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.
Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.
Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.
Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.
Per šventes daugelis džiaugiasi proga paleisti ryškiaspalvius fejerverkus. Tačiau kartais jų mirgėjimas skleidžiasi ne tik danguje, bet ir sušvinta akyse jau patyrus traumą. Statistika rodo, kad apie 40 % dėl fejerverkų įvykusių sužalojimų patiriama galvos srityje – akių, veido, ausų. Dėl fejerverkų susižaloja 74 % vyrų ir 26 % moterų. Vyrai dažniausiai susižeidžia patys leisdami fejerverkus, o moterys – juos stebėdamos.
Akys – itin jautrus organas, todėl net ir nesudėtingi sužalojimai gali turėti skaudžias pasekmes. Akių chirurgai dažniausiai išgelbsti estetinį akies vaizdą, bet regėjimą pavyksta išsaugoti ne visada. Dalinamės akių traumų požymiais, kokiais atvejais reikia skubėti į ligoninę bei kaip viso to išvengti? ⬇
Akių traumų požymiai
✔ Akių vokų patinimas ir kraujosruvos;
✔ Akių skausmas;
✔ Svetimkūnio jausmas pažeistoje akyje;
✔ Perštėjimas, niežėjimas, deginimas;
✔ Gausus ašarojimas;
✔ Jautrumas ir šviesos baimė;
✔ Akies obuolio judesių sutrikimas arba nejudrumas;
✔ Akies obuolio įkritimas, paraudimas, kraujosruvos junginėse;
✔ Sutrikęs regėjimas (liejimasis, dvejinimasis, susilpnėjęs matymas arba nematymas).
Grėsmingiausi akių traumų požymiai, dėl kurių reikėtų skubėti į ligoninę
Pirmasis rimtos akių traumos požymis – skausmas, svetimkūnio jausmas akyje, taip pat prastas matymas ir negalėjimas atmerkti akies. Ūmios traumos metu, jaučiant šiuos simptomus, reikia kuo greičiau skubėti į ligoninę, delsti – negalima! Į ligonę akies traumą patyrusį žmogų reikėtų vežti gulintį ar patogiai sėdintį – svarbu, kad galva kuo mažiau judėtų. Sužalotą akį reikėtų pridengti švariu audiniu.
Kaip išvengti fejerverkų sukeliamų akių traumų?
Jei esate fejerverkų stebėtojas, rekomenduojama laikytis saugaus atstumo bei stebėti aplinką, kad, reikalui esant, spėtumėte sureaguoti ir pasitraukti.
Jei esate fejerverkų mėgėjas, juos leisdamas dėvėkite apsauginius akinius bei pirštines. Taip pat pateikiame pagrindinius pirotechnikos priemonių saugaus naudojimosi reikalavimus, padedančius išvengti netikėtų akių traumų:
Jei pirotechnikos gaminys neiššovė:
Leidžiant fejerverkus rekomenduojama būti itin atidiems tiek savo, tiek aplinkinių atžvilgiu. Linkime jums gražių, ramių ir, svarbiausia, saugių švenčių!