Kaip taisyklingai pailsinti akis nakties metu?

Kaip taisyklingai pailsinti akis nakties metu?

Kiekvienas iš mūsų turime individualų miego režimą. Tačiau ne visi žino, jog tam tikri, iš pažiūros visai nekalti įpročiai, kenkia ne tik mūsų akims, bet ir bendrai sveikatos būklei. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime, kokius nakties miego įpročius turėtume išsiugdyti ir kokių atsikratyti.

Nemiegokite su kontaktiniais lęšiais

Žmonės, nešiojantys kontaktinius lęšius patvirtins, jog po ilgos ir įtemptos dienos, kai norisi tiesiog griūti į lovą, lęšių išėmimas tikrai neatrodo labai viliojančiai. Vis dėlto, prieš einant miegoti, juos būtina išsiimti visada. Daugybė žmonių kasmet turi eiti pas akių gydytojus dėl infekcijų, sukeltų dėl netinkamo kontaktinių lęšių nešiojimo ir priežiūros.

Kadangi kontaktiniai lęšiai priglunda prie pat akies, jie sumažina deguonies kiekį, kuris patenka į akis. Kuomet kontaktinius lęšius dėvime ilgesnį laiką, nei rekomenduojama, jie tiesiog atima iš mūsų akių joms reikiamą deguonį. Dėl šios priežasties gali atsirasti akies infekcijos, uždegimai, paviršiaus pažeidimai ir net ilgalaikiai pakitimai. Taigi, prieš eidami miegoti visuomet išsiimkite kontaktinius lęšius.

Venkite naudoti išmaniuosius įrenginius prieš eidami miegoti

Tikriausiai nežinojote, bet jūsų išmanusis telefonas gali sutrikdyti jūsų miego ciklą. Šviesa yra labai svarbus, natūralus indikatorius, kuris mūsų kūnui pasako, kada metas eiti miegoti ir keltis. Išmanieji telefonai, televizoriai, nešiojamieji kompiuteriai ar planšetės skleidžia mėlynuosius spindulius – šviesos formą, kurią taip pat skleidžia saulė.

Taigi, kuomet naudojame telefoną ar kitą įrenginį gulėdami lovoje, mūsų smegenys tai supranta kaip saulės šviesą. Dėl to mūsų kūnas nustoja gaminti melatoniną – hormoną, kuris reguliuoja miego ciklus. Žinoma, 5 ar 10 minučių panaudoję telefoną prieš eidami miegoti ir išjungdami šviesas, jokios žalos savo akims nepadarysite. Tačiau per didelis mėlynųjų spindulių kiekis gali sukelti nemigą.

Stenkitės miegoti pilnavertiškai

Pilnavertis nakties miegas turėtų būti svarbiausias prioritetas. Dėl miego trūkumo akys gali paraudonuoti, pradėti trūkčioti, išsausėti, gali pradėti lietis vaizdas. Po akimis taip pat gali atsirasti juodi ratilai. Be abejonės, miego trūkumas kenkia ne tik mūsų akims, bet yra ypač žalingas mūsų bendrai sveikatos būklei. Nuolatinis miego trūkumas gali padidinti įvairių ligų bei sutrikimų riziką:

  • Svorio padidėjimą;
  • Depresiją;
  • Aukštą kraujospūdį;
  • Širdies nepakankamumą;
  • Insulto riziką;
  • Prastą savijautą.