Karantino pramogos: kaip pasirūpinti savo akimis leidžiantis į „Netflix“ maratoną?

Karantino pramogos: kaip pasirūpinti savo akimis leidžiantis į „Netflix“ maratoną?

Pirmasis karantino savaitgalis daugybę žmonių priverčia pasukti galvą, kaip smagiai praleisti laiką namie. Kol vieni rinksis stalo žaidimus ar smagius kulinarinius nuotykius virtuvėje, kiti leisis į Netflix maratoną ir pagaliau peržiūrės viską, ką buvo seniai suplanavę, bet niekada neturėjo laiko pradėti. Kad ir ką pasirinksite: kvapą gniaužiančias dokumentikas, visus tris „Stranger Things“ sezonus ar neprilygstamųjų „Friends“ peržiūrą, nepamirškite pasirūpinti tuo, ką atsisėdę prie ekranų per dažnai pamirštame – savo akimis.

Taigi, prieš pasinerdami į mėgstamus filmus ir serialus, prisiminkite šiuos patarimus, kurie padės jums išsaugoti sveikas akis:

  1. Pasirinkite tinkamą atstumą nuo ekrano. Nesvarbu, ar tai TV, ar kompiuteris – kuo didesnė jūsų įrenginio ekrano rezoliucija, tuo arčiau galite sėdėti. Kai kurie oftalmologai pataria, kad atstumas nuo ekrano būtų jo įstrižainė padauginta iš 2,5, kiti renkasi mažesnį skaičių – 1,5. Kuri daugyba tinkamesnė jums, pasirinkite pasikliaudami savo akimis ir pasistenkite nesėdėti per arti, netgi kai veiksmas ekrane priverčia jus iš įtampos atsisėsti ant pačio sofos kraštelio.
  2. Pastatykite įrenginį taip, kad jame neatsispindėtų jūsų langai. Jei reikia, užtraukite užuolaidas, žaliuzes ar roletus. Ekrane neturėtų būti jokių pašalinių atspindžių.
  3. Tegul įrenginio ekranas būna akių lygyje. Žiūrėjimas į šoną pertemps ir išvargins vertikaliuosius akių raumenis. TV žiūrovams patariame prisiminti, kad, nors TV kabinimas ant sienos yra daugelio mėgstamas dizaino sprendimas, tačiau jis tikrai nėra draugiškas nei jūsų akims, nei kaklui ar nugarai. Na, o kompiuterių entuziastams, kurie mėgsta žiūrėti serialus lovoje, primename, kad žiūrint tokiu būdu jūsų akys taip pat labai pavargsta ir smarkiai nukenčia kaklas. Raskite poziciją, kurioje galėtumėte sėdėti tiesiai ir išvengti kaklo įtampos, galvos skausmų. Jums gali pasitarnauti staliukas kompiuteriui, papildomos pagalvėlės ar tiesiog tinkamesnė ekrano padėtis.
  4. Užtikrinkite, kad kambarys būtų švelniai apšviestas. Žiūrėjimas į ekraną visiškoje tamsoje vargina akis, kurios kiek įmanydamos stengiasi tamsoje įžiūrėti net mažiausias detales. Norėdami susikurti romantišką atmosferą, geriau naudokite žvakių šviesą.
  5. Leiskite savo akims pailsėti, kartas nuo karto atsistokite ir bent minutę pavaikštinėkite, prasitampykite, leiskite akims pasimėgauti žvilgsniu pakaitomis į tolimus ir artimus objektus. Šis metodas pasitarnaus ir jūsų kūnui – apsaugosite nugarą ir kaklą, pramankštinsite raumenis bei išvengsite televizoriaus sukeliamo galvos skausmo.
  6. Nors reklaminių pauzių Netflix neturi, susikurkite jas patys. Naudokitės 20-20-20 taisykle: kas 20 minučių atidžiai pažvelkite į kažką, kas yra už 20 pėdų (6 metrų) 20-iai sekundžių.

Nepamirškite ir kitų naudingų akių pratimų. Keletą kartų lėtai pažiūrėkite aukštyn ir žemyn, kairėn ir dešinėn, tuomet žvilgsniu pieškite lanką, tą patį padarykite ir užsimerkę. Pamirksėkite, pabūkite užsimerkę, atsipalaiduokite.

Kaip pramankštinti kaklą? Stovėdami, arba sėdėdami tiesiai 10 kartų lėtai pasukiokite galvą į šalis, 10 kartų pažiūrėkite aukštyn ir žemyn, 10 kartų smakru nupieškite puslankį palei savo raktikaulius nuo vieno peties iki kito ir atgal. Sukabinkite tiesias rankas už nugaros ir gerai pratempkite krūtinės raumenis, sukabinę rankas priekyje tą patį padarykite su viršutiniais nugaros raumenimis. Ne tik akys, bet ir visas jūsų kūnas jums tikrai atsidėkos!

Taigi, nors leisdami be galo daug laiko prie ekranų, dažnai pagalvojame apie savo akių apsaugą, nepamirškime, kad jomis pasirūpinti yra visai nesudėtinga. Kol vieni perka nuo mėlynos šviesos apsaugančius akinius, o kiti šalia visuomet turi dirbtinių ašarų, neapleiskime ir paprastų, tačiau itin veiksmingų metodų, tokių kaip poilsis, pratimai ir atsipalaidavimas. Malonaus ir sveiko žiūrėjimo!