Kuo skiriasi lazerinė regos korekcija LASIK nuo SMARTSURFace?

Kuo skiriasi lazerinė regos korekcija LASIK nuo SMARTSURFace?

Norite koreguoti regą, tačiau svarstote, kokio tipo lazerinė korekcija jums būtų tinkamiausia? Dalinamės pagrindiniais populiariausių lazerinės regos korekcijos metodų LASIK ir SMARTSURFace skirtumais. ⬇

LASIK

Tai vienas dažniausiai atliekamų ir jau daugiau nei 30 metų pasaulyje naudojamas lazerinės regos korekcijos būdas.

Kam tinkama LASIK regos korekcija?

Šio tipo lazerinė akių korekcija yra tinkama trumparegiams, toliaregiams ar astigmatizmą turintiems žmonėms. Ją atlikti galima pacientams nuo 18–50 metų, turintiems nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +5 dioptrijų.

Kaip tai veikia?

Tai yra dviejų etapų procedūra, atliekama naudojant vietinę nejautrą. Visų pirma, akių mikrochirurgas nuima paviršinį apsauginį ragenos sluoksnį, atlikdamas pjūvį ir taip suformuodamas atvartą. Tuomet ragena po juo yra performuojama lazeriu ir taip atstatomas puikus regėjimas. Nuimtas paviršinis ragenos sluoksis yra grąžinamas atgal į savo vietą ir ten prigyja.

Kiek laiko užtrunka procedūra?

Procedūra užtrunka apie 10 minučių. Iš klinikos namo galėsite vykti po procedūros praėjus kelioms valandoms.

Kiek laiko trunka gijimo procesas?

Po LASIK regos korekcijos pacientai gali jausti skausmą 4–6 valandas. Antrą dieną po regos korekcijos nemalonūs pojūčiai praeina.

Rekomenduojama susiplanuoti bent 2–3 dienų pertrauką nuo darbų. Į tam tikrus darbus, kuriuose akys gali turėti kontaktą su nešvaria aplinka, rekomenduojama grįžti po 1–2 savaičių. Automobilį vairuoti galėsite jau kitą dieną po procedūros.

Lazerinės regos korekcijos LASIK metu yra atliekamas pjūvis ragenoje, todėl galima atvarto komplikacijos rizika operacijos metu arba pooperaciniu laikotarpiu. Tokiu atveju gali būti reikalinga pakartotinė procedūra, o gijimas užtrunktų ilgiau nei tikėtasi. Tačiau galutinis rezultatas vistiek suteiktų pakankamai gerą matymą.

SMARTSURFace

Tai pažangiausia neinvazinė lazerinės akių korekcijos technologija, kuri puikų regėjimą sugrąžina be skausmo, be pjūvio, neliečiant akių instrumentais ir nenaudojant cheminių medžiagų. Puikus regėjimas sugrąžinamas nepaliekant randų ragenoje, pilnai išsaugant visą įmanomą jos storį ir nesutrikdant visos ragenos biomechanikos.

Kam tinkama SMARTSURFace regos korekcija?

Šio tipo lazerinė akių korekcija yra tinkama trumparegiams, toliaregiams ar astigmatizmą turintiems žmonėms. Ją atlikti galima pacientams nuo 18–50 metų, turintiems nuo -1 iki -12 ir nuo +1 iki +4 dioptrijų.

SMARTSURFace procedūra gali būti rekomenduojama tiems, kurių ragena netaisyklinga arba labai plona ir yra neįmanoma atlikti LASIK regos korekcijos.

Kaip tai veikia?

Korekcija atliekama tik lazerio pagalba, todėl akys neliečiamos jokiais įrankiais. Procedūros metu, naudojant vietinę nejautrą, pacientas žiūri į mažą mirksintį lazerio tašką. Jei akis nukrypsta, lazeris turi visas reikalingas sekimo sistemas, todėl tiesiog sustoja. Grąžinus žvilgsnį atgal, lazeris tęs darbą ten, kur baigė.

Po procedūros, akims jau atvėsus, uždedami specialūs gydomieji lęšiai be dioptrijų, apsaugantys akies paviršių nuo trinties. Iš karto po procedūros matymas yra apie 40–50 % – tai yra pakankamas regėjimas, leidžiantis pažinti žmones ar parašyti žinutę.

Kiek laiko užtrunka procedūra?

SMARTSURFace korekcija abiems akims trunka apie apie 6–8 minutes. Iš klinikos namo galėsite vykti iškart po procedūros. Rekomenduojama, kad kažkas iš artimųjų ar draugų jus palydėtų namo.

Kiek laiko trunka gijimo procesas?

Pirmąsias 2–3 dienas reikėtų daugiau laiko praleisti namuose ir ilsėtis. Praėjus savaitei po procedūros galima laisvai grįžti į darbą, skaityti, rašyti, dirbti kompiuteriu bei vairuoti automobilį. Sportuoti rekomenduojama pradėti praėjus 2 savaitėms.

Abi procedūros suteikia ilgalaikius rezultatus ir išlygina ragenos paviršiaus formą taip, kad spinduliai būtų nukreipti tiesiai į tiklainę – dėl to regėjimas tampa aiškus ir ryškus. Didžiausias skirtumas tarp jų yra tas, kad LASIK atliekama su pjūviu ragenoje, o SMARTSURFace – be pjūvio, be prisilietimo ir be skausmo.

Tai leidžia korekciją atlikti itin greitai bei užtikrina daug greitesnį viršutinio ragenos sluoksnio gijimą. Kai nėra atliekamas pjūvis, sumažėja ir galima operacinių bei pooperacinių komplikacijų rizika. Pacientams, turintiems ploną ragenos sluoksnį, dažniausiai rekomenduojama atlikti būtent SMARTSURFace – ragenos storį tausojančią procedūrą.

Norėdami įsitikinti, kuris regos korekcijos būdas yra tinkamiausias būtent jums, visų pirma reikėtų konsultuotis su akių mikrochirurgu. Jis apžiūrės jūsų akis, įvertins regėjimą bei ligos istoriją, atliks visus reikalingus tyrimus ir tuomet rekomenduos jums tinkamiausią būdą. Norėdami konsultuotis su „Regos centro“ gydytojais, registruotis galite čia.