Lazerinė regos korekcija ir nėštumas: mitai ir faktai

Lazerinė regos korekcija ir nėštumas: mitai ir faktai

Lazerinę regos korekciją vis dar gaubia nemažai mitų – ar galėsiu grįžti į aktyvų, kontaktinį sportą,  ar rezultatai ilgalaikiai, o moterims nerimą keliantis klausimas – ar operacija nesukels problemų gimdymo metu? Nieko keisto, gimdymas moters organizmui – nemenkas iššūkis, kai spaudimą patiria kiekvienas kūno nervas, kartu ir akys. Internete ieškant informacijos apie šį klausimą susidūrėme su nemažai mediciniškai nepagrįstos informacijos, tad pasistengsime atsakyti paprastai ir aiškiai.

Baimė gimdyti – nepagrįsta

Lazerinės akių korekcijos operaciją galima atlikti nuo pilnametystės, todėl natūralu, kad jaunos moterys nerimauja dėl operacijos padarinių nusprendus susilaukti mažylio. Rimtesnę patologiją – pažengusią trumparegystę turinčios moterys neretai baiminasi natūralaus gimdymo, tačiau riziką šiuo atveju kelia akies tinklainė ir jos būklė. Lazerinės akių korekcijos metu akies tinklainė neliečiama ir nedirginama, todėl šie įprasti argumentai čia negalioja. Regos korekcija gimdymui nedaro jokios įtakos – ji savaime nėra susijusi ir nesukelia jokių papildomų komplikacijų ir, priešingai nei kartais galvojama, nėra priežastis atlikti Cezario pjūvį – moteris gimdymo būdą gali pasirinkti pati.

Po operacijos svarbu neskubėti

Nors lazerinė regos korekcija atliekama greitai, o pooperacinis laikotarpis – itin trumpas, operacija nėra atliekama nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims, o norinčioms pastoti iškart po operacijos planus reikėtų koreguoti. Priklausomai nuo vartotų medikamentų ir reabilitacinio laikotarpio trukmės, tarp operacijos ir nėštumo rekomenduojama padaryti bent pusės metų pertrauką. Per šį laikotarpį iš organizmo pasišalina hormoniniai junginiai ir antibiotikai, kurie lašų ar tirpalų pavidalu spartina pooperacinį laikotarpį ir pilną regėjimo atstatymą, tačiau nėštumo metu gali paveikti vaisiaus vystimąsi.

Ne mažiau svarbu suprasti, kad moters organizmui įtakos turi ne tik cheminiai preparatai, bet ir operacijos laikotarpiu patiriamas stresas. Prieš operaciją aplankantis nerimas ir baimė, aklimatizacinis laikotarpis ir prisitaikymas prie naujo regėjimo – visa tai turi įtakos emocinei ir fizinei sveikatai, todėl prieš nėštumą patariama grįžti į visiškai įprastą gyvenimo ritmą.

Puikus regėjimas net po gimdymo

Nors kiekvienas atvejis individualus, gimdymas savaime neturi įtakos lazerinės regos korekcijos rezultatams – tai tvirtina ne tik atokūs užsienio klinikų atlikti tyrimai, bet ir sėkminga mūsų klinikos patirtis. Didžioji dalis po operacijos pagimdžiusių moterų gali pasigirti tokiu pat puikiu regėjimu, o naują gyvenimo etapą stebėti ryškiai, be jokių akinių ar kontaktinių lęšių.