Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.
Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ...
Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.
Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.
Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.
Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.
Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.
Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.
Trumparegystė yra akių refrakcijos yda, kai žmogus blogai mato tolimus objektus. Akies optinėje sistemoje yra du lęšiai – ragena ir lęšiukas. Šių lęšių laužiamoji galia nėra suderinta su akies ilgiu, todėl spinduliai sufokusuojami ne ant tinklainės.
Trumparegystė dažniausiai nustatoma vaikystėje ar paauglystėje, o apie 19–20 metus regos aštrumas stabilizuojasi, nes baigiasi akies augimo procesas. Tikslios priežastys, kodėl atsiranda trumparegystė, nėra aiškios. Pagrindinis veiksnys yra paveldimumas. Tačiau skiriamos ir kitos trumparegystės priežastys: vitaminų, mikroelementų trūkumas; nesubalansuota mityba; skaitymas, rašymas ar darbas kompiuteriu esant prastam apšvietimui; ilgos valandos, praleistos prie televizoriaus ekrano ar kompiuterio.
Jei esate trumparegis, turėtumėte laikytis tam tikrų nurodymų: dirbti esant tik puikiam apšvietimui (geriausiai tam tinka dienos šviesa); riboti prie kompiuterio ar televizoriaus praleistą laiką bei daryti pertraukėles; kasdien atlikti akių mankštą; vartoti kuo daugiau morkų, mėlynių, špinatų, apelsinų, žemuogių. Trumparegiai gali rinktis šias priemones regėjimui pagerinti: akinius; kontaktinius lęšius; akių korekcija lazeriu.