Regėjimo praradimas turbūt yra viena iš nemaloniausių patirčių, kokias galime įsivaizduoti. Rega yra vienas iš svarbiausių mūsų pojūčių, nuo kurio esame visiškai priklausomi. Šios priklausomybės daugelis iš mūsų nesuvokiame iki tol, kol regėjimas pradeda silpnėti. Tam, jog pacientas visiškai neprarastų regos, taikomi įvairūs gydymo būdai: vaistai, lęšiai, o kartais ir chirurginė intervencija. Daugelis žmonių, susidūrę su regėjimo praradimu, tikisi išsigydyti įvairiomis natūraliomis bei liaudies medicinos priemonėmis. Tačiau ar šie natūralūs gydymosi būdai iš tiesų gali sustabdyti regėjimo praradimą? Pažvelkime į faktus.
Internete galime rasti daugybę tinklapių, kuriuose pateikiama informacija apie žoleles, papildus, akių pratimus ir kitas natūralias priemones, galinčias išgydyti regėjimo ligas. Didžioji dalis šios informacijos pateikiama tinklapiuose, kurie iš pažiūros atrodo kaip susiję su medicina ar mokslu. Kai kuriais atvejais, tokią informaciją pateikia žmonės, prisistatantys gydytojais ar sveikatos ekspertais.
Tačiau pažiūrėjus atidžiau, didžioji dalis šių natūralių gydymosi būdų turi vieną bendrą savybę – jie nėra patvirtinti jokios oficialios sveikatos apsaugos institucijos. Taip pat, daugelis šių priemonių net nebuvo formaliai ištirtos ir nebuvo pamatuotas jų efektyvumas. O tai reiškia, jog yra labai mažai arba išvis nėra jokių mokslinių įrodymų, kad šios priemonės iš tiesų veikia.
Internete galima rasti patarimų, kurie, kaip teigiama, padeda grąžinti sveiką regėjimą. Dažnai pasitaikantys būdai:
Viską apsunkina tai, jog didžioji dalis šių patarimų tikrai yra naudingi bendrai mūsų sveikatai. Natūralūs maisto produktai, daržovės, uogos ir kt., naudingi ne tik tiems, kurių prastas regėjimas, bet ir kiekvienam žmogui. Tačiau teigti, jog valgant daugiau daržovių ar masažuojant smilkinius galima atstatyti prarastą regėjimą – nepagrįstai drąsus pareiškimas.
Ajurveda bei kitos rytų medicinos šakos rekomenduoja žoleles ir įvairius maisto produktus, kaip priemones suprastėjusiam regėjimui susigrąžinti. Daugybė žmonių tuo tiki ir taiko šias priemones gydymui. Ar tai nereiškia, jog turėtų būti įrodymų, pagrindžiančių šių priemonių veikimo efektyvumą?
Atsakymas gana paprastas – mes to nežinome. Nėra atlikta pakankamai oficialių tyrimų, nagrinėjančių natūralios medicinos gydymo būdus regėjimui sugrąžinti. O tai reiškia, jog medicinos bendruomenė: gydytojai, mokslininkai bei įvairios institucijos, negali rekomenduoti natūralių priemonių kaip pirminio gydymo būdo. Vis dėlto, mes neatkalbinėjame žmonių, kurie nori bandyti regėjimą susigrąžinti natūraliomis priemonėmis. Svarbiausia, jog dėl visų šių būdų pasitartumėte su savo gydytoju.
Joks gydytojas niekada neatkalbinės paciento nuo sveikos mitybos ar kitų pozityvių gyvenimo būdo pokyčių. Daugelį aukščiau išvardintų natūralių gydymo būdų jums rekomenduotų bet kuris sveikatos specialistas. Tačiau jūsų akių sveikata nėra vieta eksperimentams. Jei pastebėjote pokyčius savo regoje, turėtumėte kuo skubiau nuvykti pas savo akių gydytoją, kad jums būtų atliktas nuodugnus tyrimas.
Kai kuriais atvejais, regėjimo praradimą galima sustabdyti operacijos pagalba. Pavyzdžiui, kataraktą galima ištaisyti pašalinant apsidrumstųsį akies lęšiuką nauju, skaidriu lęšiuku. Visgi, glaukomos sukelto regėjimo praradimo ištaisyti neįmanoma dėl ilgalaikės žalos regos nervui.
Nepriklausomai nuo to, kokia yra jūsų regėjimo prastėjimo priežastis, ankstyva diagnozė ir laiku pradėtas gydymas gali padėti išvengti daugybės problemų. Būtent todėl mes skatiname neignoruoti regos pokyčių bei ankstyvų simptomų. Nepasikliaukite neišbandytais ir nepagrįstais metodais. Geriau reguliariai tikrinkitės akis ir pajutę nors menkiausius pokyčius, kreipkitės į akių gydytoją.