Kai kurių profesijų atstovams puikus regėjimas yra ne tik privalumas, bet ir vienas iš keliamų darbo reikalavimų. Todėl kartais tenka rinktis: ar akinius ir kontaktinius lęšius iškeisti į regos korekciją, ar išsižadėti savo svajonių darbo. Kokioms profesijoms „erelio akys“ yra būtinos?
Lėktuvų pilotai
Šie žmonės kasdien savo darbe atsakingi už žmonių gyvybes, tad patikima rega yra privaloma. Ekstremaliose situacijose akiniai gali nukristi, o kontaktiniai lęšiai – susidrumsti arba iškristi iš akies. Todėl aviacijos kompanijos skrydžių metu savo pilotų reikalauja turėti antrą jų porą. Suprastėjus regėjimui taip pat gali kilti problemų dėl piloto licencijos gavimo ar pratęsimo. Sveikatos patikros metu pilotas laikomas tinkamu darbui, kai toliaregystė neviršija +3.0 dioptrijų, trumparegystė neperžengia -3.0 dioptrijų, astigmatizmas ar anizometropija nėra didesnė, nei 2.0 dioptrijos.
Kariai
Norint tarnauti kariuomenėje, daugelyje šalių reikalavimai regai yra skirtingi, tačiau gana griežti. Jei karys siunčiamas į aktyvią tarnybą, geras regėjimas yra privalomas, o akiniai ar kontaktiniai lęšiai gali trukdyti atlikti įvairias užduotis. Lietuvos specialiųjų pajėgų kartelė dar aukštesnė. Prieš ištobulinant lazerinės akių korekcijos technologijas, didelė dalis potencialių kandidatų būdavo atmetami vien dėl regos problemų, nes specialiosiose pajėgose nei akiniai, nei lęšiai neleidžiami.
Ugniagesiai
Darbo metu ugniagesiai gali susidurti su pavojingais rizikos veiksniais: tiršti dūmai, nestabilios pastatų konstrukcijos ar cheminės reakcijos, išprovokuotos gaisro. Gelbėjant žmones iš degančių pastatų, žaibiška reakcija ir budrumas yra kritiškai svarbūs. Deja, akiniai ar kontaktiniai lęšiai gali tiesiog neatlaikyti karščio ir sukelti papildomą pavojų tiek gaisrininkui, tiek aplinkiniams. Silpna gera yra viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, dėl kurių kandidatams tenka rinktis kitą profesiją.
Gelbėtojai
Turbūt retai pamatysime šalia vandens budintį gelbėtoją su akiniais. Šiai specialybei „erelio akys“ taip pat yra vienas iš svarbių kriterijų. Puiki rega leidžia pamatyti skęstantį žmogų net iš labai didelio atstumo ir įvertinti padėtį. Reaguoti reikia greitai – akinius vandenyje pamesti labai lengva, o kontaktinius lęšius jis gali tiesiog „išplauti“ iš akių.
NASA astronautai
Daugiau nei 50 % norinčių tapti astronautais dėl prasto regėjimo „atkrisdavo“ dar per medicininę apžiūrą. Šią statistiką bėgant metams pagerino lazerinės regos korekcijos. Regėjimui keliami aukšti reikalavimai yra pagrįsti – saugus akinių ar lęšių nešiojimas kosmose, patiriant dideles fizines apkrovas ar nesvarumo būklę, yra tiesiog neįmanomas.
Galbūt neplanuojate tapti astronautu, tačiau prastas regėjimas neturėtų varžyti jūsų nuo norimos profesijos pasirinkimo ar sukelti nepatogumų esamame darbe. Jei pavargote nuo kasdienio akinių ar kontaktinių lęšių nešiojimo, kviečiame pasidomėti lazerinės akių korekcijos galimybėmis čia ir užsiregistruoti vizitui.