„Regos centro“ vadovas Paulius Rudalevičius atsako į klausimus apie akių korekciją lazeriu

„Regos centro“ vadovas Paulius Rudalevičius atsako į klausimus apie akių korekciją lazeriu

Neseniai pasiteiravome, kokios priežastys dažniausiai stabdo žmones, kurie svarsto apie akių korekciją. Sulaukę jūsų atsakymų supratome, kad Lietuvoje vis dar vyrauja nemažai mitų ir nepagrįstų abejonių, kurios trukdo realiai įvertinti procedūros galimybes. Atrinkome dažniausiai įvardijamas priežastis, dėl kurių žmonės nesiryžta akių korekcijai, ir kiekvieną jų komentuojame drauge su oftalmologijos centro vadovu, med. dr. Pauliumi Rudalevičiumi. 

– Kodėl patys gydytojai nešioja akinius? 

– Visada visiems primenu, kad man pačiam buvo atlikta akių korekcija ir didelė dalis mūsų pacientų dirba medicinos srityje. Jei yra gydytojų, kurie nešioja akinius, tai tikrai nereiškia, kad akių korekcija neveiksminga. Tai labai individuali procedūra, todėl tam tikrais atvejais regos korekcijos atlikti neįmanoma, kai kuriems žmonėms patinka akiniai, ne visi žino pakankamai informacijos apie procedūrą arba patys pasirenka jos nesidaryti dėl asmeninių priežasčių. 

– Ar operacija saugi ilgalaikėje perspektyvoje ir vėliau nepasireikš neigiamas poveikis?

– Taip, ši procedūra yra visiškai saugi. Ji pasaulyje atliekama jau daugiau nei 30 metų, per šį laiką atlikti statistiniai ir moksliniai tyrimai, įrodantys, kad neatsiranda joks neigiamas poveikis ragenoje. Yra labai nedidelė komplikacijų tikimybė, kurią patiria mažiau nei 2 % pacientų. Tačiau visos jos yra minimalios ir pataisomos pakartotine procedūra, kurią „Regos centre“ atliekame nemokamai.

– Ką daryti, jei turiu didelį minusą? 

– Akių korekcija lazeriu gali atstatyti ir stiprų minusą nuo -6 dioptrijų, jei tik pakanka ragenos storio. Jei nepakanka – galime atlikti dalinę akių korekciją arba lęšiuko keitimo operaciją. 

– Ar atlikus akių korekciją ateityje gresia apakimas?

– Jei būtų pasitaikęs nors vienas toks atvejis pasaulyje, šios procedūros nebūtų daromos apskritai. Medicina negali sau leisti tokių klaidų, todėl lazeriai, su kuriais atliekamos akių korekcijos, gaminami precizišku tikslumu ir yra 100 % saugūs. 

– Akių korekcija kainuoja per daug. 

– Už akių korekciją galima atsiskaityti ir lizingu. Taip pat norėčiau pastebėti, kad ilgalaikėje perspektyvoje procedūra atsiperka labiau nei akiniai ar kontaktiniai lęšiai, kurie apskritai yra kenksmingi ragenai. Todėl galvojant apie kainą reikėtų įvertinti ir gyvenimo kokybę, kuria galėsite džiaugtis atgavę gerą matymą. 

– Reikia toli važiuoti. 

– Konsultaciją ir akių korekciją galime atikti tą pačią dieną. 3 dienas po procedūros reikalinga pakartotinė apžiūra. Galime susitarti kiekvienam klientui patogų laiką ir pabandyti prisitaikyti prie jo grafiko. „Regos centre“ dažnai korekcijas atlieka žmonės, gyvenantys užsienyje, todėl vizitą galite suplanuoti ir savo atostogų metu. 

Jei vis tik nuspręsite, kad jums pabodo akiniai ar kontaktiniai lęšiai, rekomenduoju mūsų geriausią akių korekciją SMARTSURF. Tai vienintelė tokia akių korekcija Lietuvoje, kuri atliekama be pjūvio ir neliečiant akies. Daugiau apie ją galite sužinoti paspaudę čia.