Regos sutrikimai nėštumo metu – kokie jie ir kaip pasireiškia?

Regos sutrikimai nėštumo metu – kokie jie ir kaip pasireiškia?

Rytinis pykinimas, svorio priaugimas, nugaros skausmas bei kiti nemalonūs pojūčiai yra puikiai pažįstami besilaukiančioms moterims. Tačiau, ar žinojote, jog nėštumas taip pat gali paveikti ir jūsų regėjimą?

Nėštumo metu moters kūnas patiria ypatingus pokyčius. Hormonų, medžiagų apykaitos, skysčių kaupimo ir kraujotakos pakitimai gali paveikti nėščios moters regėjimą. Šiame straipsnyje apžvelgsime dažniausiai pasitaikančius ir su rega susijusius pakitimus, kurie gali atsirasti nėštumo metu.

Suprastėjusi rega

Dėl besikaupiančių skysčių organizme (o tai dažnai pasitaikantis dalykas nėštumo metu), gali šiek tiek pakisti ragenos storis ir forma. Būtent dėl šios priežasties daugeliui besilaukiančių moterų gali pasireikšti neryškus ar suprastėjęs regėjimas. Dažniausiai pokyčiai būna labai nežymūs, tačiau jei rega suprastėja smarkiai, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Jei dar iki nėštumo nešiojote akinius ar kontaktinius lęšius ir besilaukiant rega pablogėjo dar labiau, gali tekti keisti akinius ar lęšius. Tačiau dažniausiai to neprireikia, kadangi ragena atgauna savo pradinę formą po gimdymo.

Išsausėjusios akys

Visiškai normalu, jei nėštumo metu jūsų akys šiek tiek išsausėja, greitai pavargsta ar pasidaro sudirgusios. Dėl šios priežasties, besilaukiančioms moterims gali būti nepatogu ilgesnį laiką nešioti kontaktinius lęšius. Jei jums pasireiškia akių išsausėjimas, galite naudoti akių lašus, palengvinančius sausumo pojūtį. Tačiau prieš tai pasitarkite su gydytoju, kokius lašus galite naudoti nėštumo metu.

Regos sutrikimai nėštumo metu gali būti preeklampsijos ženklas

Pokyčiai jūsų regėjime nėštumo metu gali signalizuoti apie rimtesnę būklę – preeklampsiją. Preeklampsija dažniausiai pasireiškia tarp 20 ir 25 nėštumo savaitės, o jos metu susiaurėjus kraujagyslėms pakyla kraujospūdis ir sutrinka kraujotaka. Apie šią būklę gali signalizuoti keletas simptomų besilaukiančios moters regoje:

  • Trumpalaikiai regos praradimai;
  • Jautrumas šviesai;
  • Neryškus vaizdas ar dvejinimasis akyse;
  • Dėmėtas vaizdas ar šviesos blyksniai akyse.

Jei jums pasireiškia šie ar panašūs regėjimo sutrikimai, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

Diabetas taip pat gali paveikti regą

Nėščioms moterims, kurioms diagnozuotas diabetas, derėtų kuo skubiau atlikti akių patikrinimą ir viso nėštumo metu periodiškai tikrintis regą. Taip yra todėl, jog moterims, sergančioms diabetu, nėštumo metu gali staigiai atsirasti ar pablogėti diabetinė retinopatija. Tai liga, kurios metu yra pažeidžiamos mažytės kraujagyslės, aprūpinančios akies tinklainę. Jei sergate diabetu ir planuojate pastoti, pasikalbėkite su savo gydytoju. Viso nėštumo metu jums rekomenduojama reguliariai tikrintis regą, kad jūs ir jūsų kūdikis būtumėte sveiki.