Sporto nauda akims: kaip fizinis aktyvumas paveikia mūsų regėjimą?

Sporto nauda akims: kaip fizinis aktyvumas paveikia mūsų regėjimą?

Sporto nauda yra neapsakomai svarbi žmogaus sveikatai. Sportuojame norėdami būti stipresni, palaikyti tinkamą svorį ir jaustis žvalūs. Fizinis aktyvumas yra būtina sudedamoji dalis mūsų sveikatai. Turbūt net nereikia sakyti, jog sportas mažina lėtinių, širdies ligų bei aukšto spaudimo riziką. Bet ar žinojote, jog sportas naudingas ir mūsų akims?

Mažo fizinio aktyvumo pavojai regėjimui

Tyrimai rodo, jog daug sėdintiems ir mažai judantiems žmonėms su amžiumi kyla didesnė regėjimo praradimo rizika nei tiems, kurie aktyviai sportuoja. Taip yra todėl, jog lėtinės bei širdies ligos, atsirandančios dėl mažo fizinio aktyvumo, gali daryti įtaką ir mūsų regai. Pavyzdžiui, antro tipo diabetas gali sukelti keletą sunkių akių ligų tokių kaip diabetinė retinopatija, diabetinė makulos edema, katarakta bei glaukoma.

Sporto nauda mūsų akims

Teiginys „sportas naudingas mūsų regai“, nereiškia, kad pradėjus sportuoti jums nebereikės nešioti akinių. Tačiau reguliarus fizinis aktyvumas kartu su sveika mityba yra geriausias būdas apsisaugoti nuo įvairių ligų, tame tarpe ir akių. Sportuojant mažiausiai triskart per savaitę, galite net iki 70 % sumažinti amžinės makulos degeneracijos riziką ir iki 25 % glaukomos riziką.

Kaip sportuoti, kad akys būtų sveikos?

Puikiai žinome, jog nėra lengva atrasti laiko kelionei į sporto klubą. Tačiau tai nėra vienintelis būdas būti fiziškai aktyviam ir jums nereikia tapti profesionaliu sportininku, kad palaikytumėte gerą sveikatą. Paprasčiausias pusvalandžio trukmės pasivaikščiojimas, lengvas prasibėgimas ar jogos pratimai gali gerokai sumažinti ligų vystymosi riziką.  Svarbiausia, jog tai darytumėte reguliariai, mažiausiai 2 arba 3 kartus per savaitę.

Kiti svarbūs faktoriai

Norint išlaikyti gerą regėjimą, vien reguliaraus fizinio aktyvumo nepakaks. Nuo akių ligų vystymosi tai padės, tačiau pačių ligų neišgydys. Geram regėjimui palaikyti, vadovaukitės šiais patarimais:

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių, padėsite ne tik akims bet ir pagerinsite bendrą sveikatos būklę.