Pritaikyti sutikimo parinktis

Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.

Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ... 

Visada aktyvus

Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.

Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.

Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.

Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.

Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.

Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Akių trynimas – kaip tai gali pakenkti mūsų akims?

Akių trynimas – kaip tai gali pakenkti mūsų akims?

Akių trynimas – dažnas daugelio žmonių įprotis tiek ryte, tiek ir dienos eigoje, dirbant kompiuteriu, skaitant ar mokantis. Kuomet mūsų akys pavargsta ar sudirgsta, pirminis instinktyvus judesys joms pailsinti yra akių trynimas. Nors atrodo nepavojingas, tačiau šis iš pažiūros akių įtampą palengvinantis veiksmas gali turėti rimtų pasėkmių regėjimui.

Kodėl mes triname akis?

Dažnai akių trynimas tampa įpročiu, kuomet akys pasidaro sudirgusios dėl išsausėjimo, nuovargio ar išorinių dirgiklių, tokių kaip dulkės, alergenai. Pavargusios ir sudirgusios akys, kaip taisyklė dažnai išsausėja. Akių trynimas suaktyvina ašarų gamybą, taip sudrėkindamas išsausėjusias ir niežtinčias akis.

Akių trynimas ne tik suaktyvina ašarų gamybą, tačiau ir padeda nuimti susikaupsią įtampą. Spaudžiant akies obuolį, stimuliuojamas klajoklinis nervas, kuris suaktyvindamas okuliarinį refleksą, sulėtina širdies ritmą ir nuimą stresą

Visgi, nepaisant to, jog švelnus trynimas/masažas atpalaiduoja mūsų akis, intensyvus akių trynimas gali padaryti daugiau žalos, nei naudos.

Bakterijos 

Rankomis darome viską. Nuo darbo su kompiuteriu iki šuns glostymo – mūsų rankos per visą dieną susiduria su daugybe bakterijų. Kai tik paliečiame akis neplautomis rankomis, rizikuojame perkelti šias bakterijas į akis, taip padidindami akių infekcijos tikimybę.

O jeigu trinate akis norėdami sumažinti alergijos simptomus – galite tik pabloginti situaciją! Kuomet trinate akis, alergenai įsitrina į blakstienas, o vėliau gali persikelti ant akies paviršiaus.

Ratilai

Kuomet senstame, oda, esanti aplink akis, yra viena pirmųjų sričių, kurioje pasireiškia senėjimo ženklai. Trinant akis, galite pažeisti mažytes kraujagysles, esančias po oda aplink akis. To pasekmė – tamsios spalvos ratilai, kurie netgi gali prisidėti prie nukarusių akių vokų.

Nors akių trynimas gali būti ratilų priežastis, šie tamsios spalvos apskritimai taip pat gali atsirasti dėl ligos, alergijos, ilgalaikio tabako ir alkoholio vartojimo ar net per didelio druskos kiekio suvartojimo. Susilaikydami nuo tabako, alkoholio, sūraus maisto ir akių trynimo, galite išvengti ratilų aplink akis atsiradimo.

Akių trynimas gali sukelti per didelį akispūdį

Net ir švelnus trynimas gali padvigubinti akispūdį. Tokie veiksmai kaip makiažo ar ašarų valymas, akispūdį padidina dar labiau. Smarkus, intensyvus akių trynimas akispūdį gali padidinti iki 20 kartų. Daugeliui žmonių akispūdis normalizuojasi iškart po to, kai nustojama trinti akis, tačiau kai kuriems žmonėms, sergantiems tam tikromis ligomis, yra didelė rizika pakenkti regėjimui. Intensyvus trynimas pablogina regą žmonėms sergantiems progresine miopija. Kai kuriais atvejais, šiems žmonėms nuo didelio akispūdžio, susidariusio dėl intensyvaus ir smarkaus akių trynimo, nuo akies užpakalinės dalies gali atšokti tinklainė.