Labai dažnai yra sakoma, kad reguliarus akių tikrinimasis yra vienas tiesiausių būdų norint užkirsti kelią akių ligoms bei prastam regėjimui. Tačiau labai svarbu pabrėžti, kad neretai pacientai teisinasi nežinantys, kaip dažnai reikėtų tikrintis regėjimą. Tokių žinių trūksta ir nemažai daliai tėvelių, auginančių mažamečius vaikus. Būtent dėl šios priežasties pateikiame rekomendacijas visoms amžiaus grupėms.
Apsilankymų pas oftalmologą reguliarumas priklauso nuo paciento amžiaus, bendros savijautos ir akių būklės. Esant puikiam matymui ir gerai akių būklei apsilankyti pas akių gydytoją rekomenduojama profilaktiškai (maždaug kartą per metus). Akių liga gali būti pagydoma ar sustabdoma tuo atveju, jei ji yra laiku pastebima.
Ypatingai svarbi vaiko akių profilaktinė priežiūra. Vaikas mokosi koordinuoti judesius, vaikščioti, kalbėti, o jo akelės mokosi matyti. Jei laiku nepastebimi vaiko regėjimo pakitimai, akis gali neišmokti matyti ir išlieka tingi visą likusį gyvenimą. Kūdikiams yra reikalinga išsami akių patikra, o vaikų nuo trejų metų amžiaus regą reikėtų tikrinti kasmet.
20–39 metų pacientai pas akių gydytoją turėtų apsilankyti nors kartą per trejus metus. Jei nešiojami akiniai ar kontaktiniai lęšiai, pas akių gydytoją reikėtų nueiti kartą per metus. Pacientai, kurie šiame amžiaus tarpsnyje mato puikiai, bet matymas viena ar abiem akimis pablogėja, turėtų atkreipti ypatingą dėmesį, nes akis jau yra susiformavusi ir matymas neturėtų blogėti.
Nuo 40 metų reikėtų profilaktiškai pasitikrinti akis dėl su amžiumi susijusių ligų: glaukomos, kataraktos, geltonosios dėmės degeneracijos. Šiame amžiaus tapsnyje vystosi presbiopija ir dažnai parenkami pirmieji akiniai skaitymui. Todėl keturiasdešimtmečiams ir vyresniems pacientams pas akių gydytoją reikėtų apsilankyti kas dvejus metus.
Nuo 60 metų akys turėtų būti tikrinamos kartą per metus, nes vyresniame amžiuje su amžiumi siejamų akių ligų tikimybė padidėja.
Taigi belieka tik atkreipti dėmesį į tai, kuriai amžiaus grupei priklausote ir laikytis rekomendacijų.