Kaip apsaugoti akis šalčių metu?

Kaip apsaugoti akis šalčių metu?

Šaltuoju metu, o ypač šiomis dienomis, kai lauke -15, labiausiai rūpinamės, kad nebūtų šalta ir retai susimąstome apie tai, kad mūsų akims taip pat reikia apsaugos. Visgi, šaltuoju sezonu akimis reikia pasirūpinti taip pat ar netgi labiau nei vasarą. Pateikiame tris trumpus patarimus.

Patarimas #1: neleiskite akims išsausėti

Šaltuoju sezonu mūsų akys išsausėja dėl sauso ir šalto vėjo. Jei esant dideliems šalčiams ir pučiant stipriam vėjui tenka ilgesnį laiką būti lauke – nepamirškite su savimi turėti akių lašų (dirbtinių ašarų), kad galėtumėte sudrėkinti savo akis. Taip pat, būdami viduje, venkite būti arti šilumos šaltinių, iš kurių eitų šiltas ir sausas oras. Tinkamai drėgmei vidaus patalpose palaikyti naudokite oro drėkintuvą arba įsigykite kambarinių augalų.

Patarimas #2: nešiokite akinius su apsauga nuo UV

UV spinduliai mūsų akims žalingi tiek vasarą, tiek žiemą. Iš tikrųjų, žiemą jie netgi pavojingesni, kadangi sniegas atspindi apie 80 % UV spindulių! O tai reiškia, kad saulėtą žiemos dieną, kuomet žemė užklota dideliu sniego sluoksniu, mūsų akys gauna dvigubai didesnę UV spindulių dozę nei įprastai.

Saulėtomis ir giedromis dienomis, nešiokite akinius nuo saulės, kurie apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Tai ypač svarbu, kai dienos po truputį pradeda ilgėti, o saulė intensyvėti. Įsitikinkite, jog jūsų akiniai nuo saulės blokuoja nuo 99 iki 100 % UV-A ir UV-B spindulių arba yra pažymėti kaip „UV 400“.

Jei esate žiemos sporto mėgėjas, savo akimis turite pasirūpinti dar labiau. Jei važiuojate slidinėti į kalnus, – nepamirškite, jog kuo aukščiau kylate, tuo didesnė yra UV spinduliuotė. UV spinduliuotė padidėja 10-12 % kas 1000 metrų.

Debesys ar apsiniaukęs dangus nereiškia, jog UV spinduliai nepasiekia žemės. Todėl akinius nuo saulės, galite nešioti praktiškai visada, kuomet esate lauke.

Patarimas #3: leisdami laisvalaikį gamtoje, nešiokite apsauginius akinius

Apsauginiai akiniai apsaugo ne tik nuo UV spindulių, bet ir nuo stipraus šalto vėjo, sausinančio akis. Kadangi šie akiniai apgaubia akis ne tik iš priekio, bet ir iš šonų, jie apsaugo ir nuo įvairių traumų, susidūrimų su šakelėmis ir pan. Tai itin aktualu laisvalaikį leidžiantiems gamtoje.