Ar regos korekciją galima atlikti vyresnio amžiaus žmonėms?

Ar regos korekciją galima atlikti vyresnio amžiaus žmonėms?

„Ar vyresnio amžiaus žmonėms gali būti atliekama regos korekcija?“ – tai ko gero vienas dažniausių klausimų apie šią procedūrą. Trumpas atsakymas yra taip, kadangi pagrindiniai reikalavimai šiai operacijai yra tokie patys tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus pacientams. Jei jūsų regėjimas yra stabilus, jūsų akys ir bendra sveikata yra gera, galite būti tinkamas kandidatas regos korekcijai. Vis dėlto bėgant laikui mūsų akys keičiasi, todėl yra keli aspektai į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį vyresnio amžiaus pacientams, besidomintiems regos korekcija.

Ar regos korekcijai taikomos amžiaus „lubos“?

Vienintelis amžiaus apribojimas šiai operacijai yra amžiaus „grindys“. Regos korekcija negali būti atlikta jaunesniems nei 18 metų žmonėms. Tokiame amžiuje regėjimas gali dažnai keistis, todėl prieš atliekant lazerinę korekciją svarbu išlaukti, kol rega stabilizuosis.

  • Dažniausias regos korekcijos pacientų amžiaus diapazonas yra tarp 20 ir 45 metų. Rega įprastai stabilizuojasi maždaug įpusėjus trečią dešimtį, taigi, tai yra labai geras laikas pradėti domėtis lazerine korekcija.
  • Kita pacientų amžiaus grupė yra nuo 45 iki 55 metų. Tai laikas, kuomet dauguma žmonių pradeda jausti ankstyvuosius presbiopijos (senatvinės toliaregystės) požymius. Šis regos sutrikimas susijęs su natūraliu senėjimo procesu ir paveikia žmogaus artimąją regą. Tokiu atveju įprastinė LASIK regos korekcija nepadės, tačiau tam yra kitų korekcijos būdų.
  • Pacientams virš 55 metų amžiaus gali būti prasidėjusi katarakta, tačiau pirmųjų jos ženklų pastebėti neįmanoma. Kuomet katarakta yra nustatoma kaip pagrindinė regėjimo pokyčių priežastis, vietoje lazerinės akių korekcijos taikoma kataraktos operacija.

Regos korekcija pacientams vyresniems nei 60 metų

Tie, kuriems yra virš 50 metų, turi didesnę amžinės makulos degeneracijos atsiradimo riziką. Makulos degeneracija pasižymi suprastėjusiu regėjimo aštrumu ir tinklainės nusidėvėjimu. Pacientams, vyresniems nei 60 metų, yra didesnė kataraktos ir glaukomos rizika.

Tačiau yra daugybė 50–60 metų ar vyresnio amžiaus žmonių, kurių akių sveikata yra pakankamai gera, todėl jie gali būti puikūs kandidatai regos korekcijai.

Pagrindiniai reikalavimai lazerinės regos korekcijos pacientams

Regos korekcijai besiruošiantys žmonės negali sirgti jokiomis akių ligomis. Jų rega turi būti stabili mažiausiai vienerius metus. Be to, pacientų bendra sveikata turi būti gera. Jeigu atitinkate šiuos kriterijus, greičiausiai jums bus galima atlikti regos korekciją. Taigi, regos korekcija negali būti atlikta dėl:

  • Akių sveikatos – tiems, kuriems yra katarakta, glaukoma, keratokonusas, sausų akių sindromas, ambliopija (tingi akis) ir t.t.
  • Regos nestabilumo – jūsų akinių ar kontaktinių lęšių receptas turi būti nepakitęs mažiausiai vienerius metus iki regos korekcijos.
  • Bendrų sveikatos sutrikimų – diabeto, autoimuninių ligų bei kitų bendrų sveikatos sutrikimų.
  • Akies traumų – įvairių akių traumų ir neišgydytų infekcijų.
  • Nėštumo – jei laukiatės ar žindote.
  • Kontaktinių lęšių – kontaktinių lęšių negalima nešioti tam tikrą laiką iki regos korekcijos (apie tai išsamiau papasakos gydytojas konsultacijos metu).

Svarbu pažymėti, jog jūsų sveikata neturi būti tobula. Nebūtinai kiekvienas sveikatos sutrikimas, pasireiškiantis senyvo amžiaus žmonėms, gali daryti įtaką akims. Todėl geriausias būdas sužinoti savo galimybes regos korekcijai, yra vizitas pas akių gydytoją.