Regos korekcija po 40–ies. Kodėl vertėtų paskubėti?

Regos korekcija po 40–ies. Kodėl vertėtų paskubėti?

Dažnai susiduriame su situacija, kad pas mus atvyksta pacientai, kurie ilgą laiką dėl įvairių priežasčių atidėliojo regos korekciją ir jai pasiryžo jau virš 40-ies. Ar tokių metų dar galima ją atlikti? Ar regos korekcijai yra amžiaus apribojimai? Į klausimus atsakysime šiame straipsnyje.

Kada galima daryti akių korekciją?

Teoriškai norint atlikti lazerinę akių korekciją amžiaus cenzo nėra. Vienintelis amžiaus apribojimas yra tai, kad asmuo, norintis atlikti regos korekciją turi būti sulaukęs bent 18 metų (nes jo rega turi būti stabili). Toliau viskas priklauso nuo individualaus kiekvieno paciento atvejo ir aplinkybių. Dažniausiai regos korekcija atliekama pacientams, kurių amžius yra 20–45 metai.

Norint išvengti komplikacijų regos korekcija neatliekama esant tokioms kontraindikacijoms:

  • Jei Jums yra nustatyta, glaukoma, keratokonusas, kitos ragenos ligos ir tam tikros tinklainės bei regos nervo ligos. Tačiau būna išimčių ir dėl kiekvieno atvejo reikėtų konsultuotis su gydytoju.
  • Turite bendrų sveikatos sutrikimų, tokių, kaip uždegimai, ūmios infekcijos ar autoimuninės ligos. Tokiu atveju operacija būna atidedama. Prieš atliekant regos korekciją, ligos turi būti išgydytos.
  • Esate patyrę akies traumą ir arba einamu momentu turite neišgydytų infekcijų.
  • Laukiatės arba žindote.

Regos korekcija vyresniame amžiuje – įmanoma?

Nors lazerinei akių korekcijai amžiaus ribojimo nėra, dėl įvairių aplinkybių, susijusių su organizmo senėjimo procesu, ją atlikti virš 50 metų gali būti netikslinga. Todėl, sulaukus 40-ies metų, jei svarstote ją atlikti, jau reikėtų pradėti planuoti regos korekciją.

Maždaug apie 45–55 gyvenimo metus dauguma žmonių pradeda jausti presbiopijos (prasto matymo iš arti) požymius. Jei žmogus visą gyvenimą džiaugėsi geru regėjimu, tačiau tokiame amžiuje pradėjo prastai matyti iš arti, – regos korekcijos atlikti negalima. Dėl senstančio akies lęšiuko, korekcija bus neveiksminga.

Jei žmogui yra nustatyta trumparegystė (prastas matymas į tolį) ir jis papildomai pradeda prastai matyti iš arti (t.y. atsiranda senatvinė toliaregystė), – tokiu atveju regos korekcija gali panaikinti tik trumparegystę – t.y padės išvengti dvejų akinių poreikio. Pilnai atsisakyti abiejų akinių nepavyks, nes korekcija panaikins tik trumparegystę, ir po operacijos žmogui reikės nešioti paprastus skaitymo akinius.

Vyresniems nei 60 metų, regos korekcija atliekama retai, tik išskirtiniais atvejais. Tačiau tokiu atveju reikia konsultuotis su gydytoju.

Regos korekcija SmartSurfAce® 2.0

Regos korekcija, taikant SmartSurfAce® 2.0 gydymo būdą – atliekama be pjūvio ir kontakto su akimi, todėl operacijos metu nejaučiama skausmo. Tai pažangus metodas, leidžiantis korekciją atlikti 18–50 m. žmonėms, turintiems ploną rageną
ir tiems, kam netinka kiti metodai.

Operacijos metu akis negramdoma ir neatliekamas pjūvis, todėl akių korekcijos lazeriu komplikacijų tikimybė yra labai maža.