Ar regos korekcija regėjimą pagerina visam gyvenimui?

Ar regos korekcija regėjimą pagerina visam gyvenimui?

LASIK ir SMARTSURF yra regos korekcijos procedūros, kuriomis gydomi tokie sutrikimai, kaip toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Šių procedūrų tikslas yra suteikti pacientams laisvę matyti gerai be akinių ar kontaktinių lęšių. O ar regos korekcijos rezultatai išlieka visam gyvenimui?

Ilgalaikiai rezultatai

Žmonės, besidomintys regos korekcija, dažnai klausia: „Kaip ilgai po procedūros mano rega išliks puiki“? Daugeliui atsakome, kad regos korekcijos pagalba trumparegystę galima iškoreguoti visam gyvenimui. Vis dėlto, pasitaiko ir tam tikrų išimčių. Maždaug 5 % visų regos korekcijos pacientų išsivysto maži pakitimai akyse, kuriems vėliau reikalinga pakartotinė procedūra. Šie pakitimai gali atsirasti praėjus ir 5 ar 20 metų po operacijos.

Geriausi ilgalaikiai rezultatai pasiekiami tada, kai korekcija atliekama 18-35 metų amžiaus pacientams, kadangi jų akys dažniausiai būna labai sveikos ir yra maža tikimybė, kad po procedūros jos pasikeis. Tačiau regos korekciją galima atlikti 40 ir 50 metų amžiaus pacientams. Vis dėlto, dėl senatvinės toliaregystės (presbiopijos), po procedūros jiems gali reikėti akinių ar kontaktinių lęšių tokioms veikloms kaip skaitymas.

Kaip ilgai regos korekcijos rezultatai išlieka 18-35 metų amžiaus pacientams?

Jūsų amžius gali turėti įtakos tam, kaip ilgai po regos korekcijos jūsų regėjimas išliks ryškus. Yra keli faktoriai, padedantys nustatyti, ar šiuo metu jums yra geras laikas atlikti šią procedūrą.

Didelė tikimybė, kad jūsų regėjimas kis, iki kol sulauksite 24-26 metų. Prieš atliekant regos korekciją, vienas svarbiausių faktorių yra tai, kad paciento rega būtų stabili vienerius metus. Jeigu jūsų rega vis dar kinta ir nėra stabili, korekcija regos neatstatys.

Atliekant regos korekcijos procedūrą 18-35 metų amžiuje yra didelė tikimybė, jog puikus regėjimas išsilaikys visam gyvenimui.

Kaip ilgai regos korekcijos rezultatai išlieka 45-80 metų amžiaus pacientams?

Nors regos korekcija yra ilgalaikis sprendimas, padedantis atstatyti prastą regėjimą nepriklausomai nuo pacientų amžiaus, visgi idealiausias laikas ją atlikti yra iki 50 metų. Kaip ir visas mūsų kūnas, akys taip pat sensta ir gali susirgti įvairiomis ligomis, sukeliančiomis komplikacijas.

Po regos korekcijos didžiajai daliai pacientų grįžta ryškus regėjimas, tačiau gali būti reikalingi akiniai skaitymui ar vairavimui. Vis dėlto, kai kuriais atvejais, praėjus keliems mėnesiams po korekcijos, rega pagerėja ir pacientams akinių skaitymui ar panašioms veikloms nebereikia.

Regos korekcija gali ištaisyti blyškų regėjimą, tačiau negali apsaugoti jūsų akių nuo senatvės. Kai senstate, jūsų regėjimas gali vėl pasidaryti neryškus. Tačiau nesijaudinkite, nes tai vadinama presbiopija.

Presbiopija (senatvinė toliaregystė) – tai būsena, kurios metu prastėja žmogaus gebėjimas fokusuoti artimus objektus. Dėl šios priežasties daugeliui vyresnio amžiaus žmonių prireikia skaitymo akinių. Pacientams, kuriems regos korekcija būna atlikta dar prieš pradedant vystytis presbiopijai, vis tiek reikalingi akiniai, kad galėtų matyti iš arti.

Per daugybę metų regos korekcija daugybei pacientų padėjo sugrąžinti gerą regėjimą, vien SMARTSURF procedūrų pasaulyje yra sėkmingai atlikta daugiau nei 1,5 mln. Jeigu svajojate apie ryškų regėjimą, kreipkitės į mus. Patikrinkime, ar jums gali būti atlikta ši procedūra, ir galbūt jau netrukus galėsite džiaugtis puikia rega!