Ar regos korekcija regėjimą pagerina visam gyvenimui?

Ar regos korekcija regėjimą pagerina visam gyvenimui?

LASIK ir SmartSurfAce® 2.0 yra regos korekcijos procedūros, kuriomis gydomi tokie sutrikimai, kaip toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Jų tikslas yra suteikti pacientams laisvę matyti gerai be akinių ar kontaktinių lęšių. O ar regos korekcijos rezultatai išlieka visam gyvenimui?

Ilgalaikiai rezultatai

Žmonės, besidomintys regos korekcija, dažnai klausia: „Kaip ilgai po procedūros mano rega išliks puiki?“. Trumparegystė po regos korekcijos panaikinama visam gyvenimui. Tačiau vyresniame amžiuje, maždaug apie 45–50 metus rega ima prastėti iš arti.

Šis procesas yra neišvengiamas ir vyksta nepriklausomai nuo to ar regos korekcija bus daroma, ar ne. Taip pat žmonės teiraujasi ar po atliktos korekcijos rega toliau kinta. Tai dažniausiai atsitinka, jei korekcija atliekama itin jauname amžiuje, apie 18–22 metus. Tokiu atveju atliekama pakartotinė procedūra po kelerių metų. Be to, maždaug apie 1–2 % pacientų dėl įvairiausių paklaidų gali tekti korekciją pakartoti metų bėgyje.

Geriausi ilgalaikiai rezultatai pasiekiami tada, kai ji atliekama 18–35 metų amžiaus pacientams. Jų akys dažniausiai būna sveikos ir yra maža tikimybė, kad po procedūros tai pasikeis. Tačiau regos korekciją galima atlikti ir 40–50 metų amžiaus pacientams. Vis dėlto, dėl senatvinės toliaregystės (presbiopijos), po procedūros jiems gali prireikti akinių ar kontaktinių lęšių skaitymui.

Kaip ilgai regos korekcijos rezultatai išlieka 18–35 metų amžiaus pacientams?

Kaip ilgai po regos korekcijos jūsų regėjimas išliks ryškus, įtakos gali turėti ir jūsų amžius. Yra keli faktoriai, padedantys nustatyti ar šiuo metu jums yra tinkamas metas atlikti šią procedūrą.

Didelė tikimybė, kad jūsų regėjimas kis, iki kol sulauksite 24–26 metų. Prieš atliekant regos korekciją, vienas svarbiausių faktorių yra tai, kad rega būtų stabili vienerius metus. Jeigu jūsų rega vis dar kinta, po kelerių metų korekciją gali tekti atlikti iš naujo. Jeigu to prireiktų, antrą procedūrą SmartSurfAce® 2.0 atliekame nemokamai.

Jei procedūra atliekama 18–35 metų žmogui, didelė tikimybė, jog puikus regėjimas išliks visam gyvenimui.

Kaip ilgai regos korekcijos rezultatai išlieka 45–80 metų amžiaus pacientams?

Regos korekcija yra ilgalaikis sprendimas, padedantis atstatyti prastą regėjimą į tolį ir panaikinantis trumparegystę visam gyvenimui, nepriklausomai nuo pacientų amžiaus. Visgi, idealiausias laikas ją atlikti yra iki 50 metų. Kaip ir visas mūsų kūnas, akys taip pat sensta ir gali susirgti įvairiomis ligomis. Vyresniame amžiuje didėja infekcijų, sukeliančių komplikacijas, rizika.

Po regos korekcijos didžiajai daliai pacientų grįžta ryškus regėjimas, tačiau pasiekus 50 metų ribą, žmogui bus reikalingi akiniai skaitymui. Taip atsitinka dėl akies viduje senstančio akies lęšiuko. Šis defektas (skaitymo akinių poreikis) lazerinės korekcijos būdu netvarkomas.

Regos korekcija gali ištaisyti blyškų regėjimą, tačiau negali apsaugoti jūsų akių nuo senatvės. Senstant prastėja matymas iš arti, o tai vadinama presbiopija. Tačiau matymas į tolį išlieka puikus visam laikui.

Presbiopija – tai būsena, kurios metu prastėja žmogaus gebėjimas fokusuoti artimus objektus. Dėl šios priežasties daugeliui vyresnio amžiaus žmonių prireikia skaitymo akinių. Pacientams, kuriems regos korekcija būna atlikta dar prieš pradedant vystytis presbiopijai, nuo maždaug 50 metų, atsiranda skaitymo akinių poreikis, kad galėtų matyti iš arti.

Per ilgus metus regos korekcija daugybei pacientų padėjo sugrąžinti gerą regėjimą. Jeigu svajojate apie ryškų regėjimą, kreipkitės į mus. Patikrinkime, ar jums gali būti atlikta ši procedūra, ir galbūt jau netrukus galėsite džiaugtis puikia rega!