Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.
Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ...
Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.
Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.
Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.
Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.
Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.
Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.
Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.
Ašaroja akys? Tai reiškia, jog ašaros tinkamai nepasišalina iš akių per ašarų aparatą, todėl intensyviai teka ant žmogaus veido. Ašaros reikalingos tam, kad nuolat drėkintų akies paviršių, pašalintų svetimkūnius ir palaikytų skaidrų regėjimą. Tačiau, kuomet akys ašaroja per daug, pasidaro sunku matyti. Atsiranda diskomfortas, pasidaro sunku vairuoti, dirbti kompiuteriu ir t.t. Toks didelis ašaringumas gali atsirasti bet kokio amžiaus žmogui, tačiau dažniau pasitaiko kūdikiams iki 12 mėnesių ir suaugusiems, vyresniems nei 60 metų. Ašaroti gali viena arba abi akys. Dažniausiai ašarojimas išgydomas nesunkiai ir efektyviai.
Mūsų akyse nuolat gaminasi ašaros. Jos iš akių pasišalina per ašarų lataką – mažytę skylutę, esančią akies kamputyje. Kuomet šie latakai užsikemša, ašaros lygiai tokiu pačiu tempu gaminasi ir toliau, tačiau neturi pro kur pasišalinti, todėl pradeda tekėti ant veido. Kita priežastis – kai ašarų aparatas gamina per daug ašarų ir jos nespėja pasišalinti pro ašarų kanalus.
Kai kurie žmonės gimsta su nepakankamai išsivysčiusiais ašarų latakais. Naujagimiams dažnai ašaroja akys, o po kelių savaičių tai praeina, nes ašarų latakai išsivysto pilnai.
Dažniausiai pasitaikanti ašarojančių akių priežastis tarp suaugusiųjų bei paauglių – užsikimšę arba per siauri ašarų latakai (dažniausiai susiaurėjantys dėl patinimo ar uždegimo). Jeigu ašarų latakai susiaurėję arba užsikimšę, ašaros tinkamai nepasišalina ir atsiranda akių ašarojimas. Toks ašarojimas padidina infekcijos riziką. Infekcija gali pereiti į uždegimą nosies šone, šalia akies.
Sudirgusios akys gali gaminti daugiau ašarų nei įprastai. Tai yra normali organizmo reakciją, kadangi kūnas bando pašalinti dirgiklį. Per didelį ašarų gaminimosi kiekį gali sukelti:
Yra daug kitų priežasčių, dėl ko dar gali ašaroti akys:
Į gydytoją reiktų kreiptis, jeigu kartu su akių ašarojimu, pasireiškia ir šie simptomai:
Ašarojančių akių gydymas priklauso nuo intensyvumo ir nuo priežasties. Lengvais atvejais, gydytojai rekomenduoja tiesiog kantriai laukti ir stebėti savo būklę. Sunkesniais atvejais, priklausomai nuo priežasties, taikomi skirtingi gydymo būdai:
Jeigu ašaroja akys, prieš kreipdamiesi į gydytoją galite išbandyti šiuos paprastus patarimus: