Kaip pagerinti regėjimą? 8 patarimai, padėsiantys jūsų akims

Kaip pagerinti regėjimą? 8 patarimai, padėsiantys jūsų akims

Kaip pagerinti regėjimą?

Kaip pagerinti regėjimą ir sustiprinti savo akis? Šis klausimas turėtų kilti ne tik tiems, kurių regėjimas jau yra silpnas, bet ir tiems, kurie nesiskundžia jokiomis regėjimo problemomis. Kaip pagerinti regėjimą – turėtų rūpėti kiekvienam, nes rega yra vienas svarbiausių dalykų, užtikrinančių mūsų gyvenimo kokybę. Pateikiame 8 patarimus, kuriuos pritaikydami kasdieniame gyvenime, padėsite savo akims.

 

1. Meskite rūkyti

Apie cigarečių žalą mūsų plaučiams žino turbūt kiekvienas. Tačiau ar žinojote, jog rūkymas tiesiogiai siejamas su daugybe kitų sveikatos problemų, įskaitant ir akių ligas, tokias kaip amžinė geltonosios dėmės degeneracija? Tyrimai rodo, jog rūkantiems žmonėms yra didesnė šios ligos išsivystymo rizika, nei nerūkantiems. Rūkaliams taipogi yra padidėjusi kataraktos išsivystymo rizika.

2. Tinkamai maitinkitės

Tinkamai subalansuota mityba ir sveikas maistas – ne tik svoriui ir gerai formai palaikyti. Vitaminų ir maistinių medžiagų trūkumas gali pakenkti tinklainės funkcijai. Teiginys, kad morkos pagerina regėjimą, iš dalies teisingas, nes jose daug vitamino A ir beta karotino. Tačiau daržovių įvairovė, ypač žalių, lapinių salotų, turėtų būti svarbi jūsų mitybos dalis. Tyrimai rodo, jog žmonėms, kurių mityboje yra didesni vitamino C ir E, cinko, liuteino, zeaksantiino bei omega-3 riebalų rūgščių kiekiai, yra mažesnė amžinės geltonosios dėmės degeneracijos išsivystymo rizika.

3. Reguliariai lankykitės pas akių gydytoją

Suaugusiam žmogui, kuriam nepasireiškia jokie akių ligų simptomai, pas akių gydytoją reikėtų lankytis maždaug kas dvejus metus. Vyresnio amžiaus (nuo 40 metų ir vyresniems) bei turintiems didesnę akių ligų riziką, vizitai turėtų būti atliekami kas metus. Išsamus akių tyrimas, gali nustatyti esamą akių ligų riziką, pavyzdžiui – diabetinės retinopatijos, kuri neturi jokių ankstyvų požymių ar simptomų. Reguliarus vizitas pas akių gydytoją taipogi padės pasitikrinti ar nešiojate tinkamus akinius ar kontaktinius lęšius.

4. Nešiokite apsauginius akinius

Dėl netinkamos akių apsaugos, kasmet regėjimą sugadina ir net praranda tūkstančiai žmonių. Pavojingo darbo ar veiklos metu norint išvengti akių sužalojimų, būtina dėvėti tinkamus apsauginius akinius. Akies trauma gali pasireikšti: sportuojant (ledo ritulys, beisbolas), tvarkantis kieme (pjaunant metalą, medį). Sportui įsigykite specialias akių apsaugas, o dirbant pavojingą darbą, visada po ranka turėkite plastikinius apsauginius akinius, kurie padės išvengti akių sužalojimų.

5. Sužinokite savo šeimos narių sveikatos istoriją

Ar jūs ar kas nors iš jūsų šeimos narių serga diabetu ar turi aukštą kraujospūdį? Ar jums yra 65 metai ir daugiau? Šie ir kiti rizikos faktoriai didina akių ligų tikimybę, todėl labai svarbu žinoti detales apie savo šeimos narius, nes daugelis akių ligų gali būti paveldimos.

6. Greitai reaguokite į bet kokius regėjimo pasikeitimus

Jei pastebėjote pokyčius savo regoje, kuo skubiau kreipkitės į gydytoją. Apie rimtą akių ligą gali signalizuoti tokie simptomai kaip: dvejinimasis akyse, išblukęs, neryškus regėjimas, suprastėjęs regėjimas prieblandoje, paraudusios ar ištinusios akys, skausmas bei šviesos blyksniai akyse. Jei norite sužinoti, kaip pagerinti regėjimą – atsiminkite, jog reguliarūs vizitai pas akių gydytoją yra vienas svarbiausių dalykų. Tokias akių ligas kaip glaukoma ar amžinė geltonosios dėmės degeneracija, galima žymiai lengviau išgydyti, jei jos pastebimos ir gydymas pradedamas taikyti laiku.

7. Venkite akių nuovargio

Jei po ilgo darbo su kompiuteriu jums pasireiškia akių nuovargis (skausmas, įtampa akyse), vadovaukitės 10-10-10 taisykle. Kas dešimt minučių, dešimčiai sekundžių nukreipkite žvilgsnį į objektą, esantį toliau nei už dešimt metrų. Taipogi nepamirškite gerti daug skysčių, kad akys neišsausėtų. Jei, visgi, akių nuovargis nepraeina, tai gali būti tam tikrų regėjimo sutrikimų, tokių kaip sausų akių sindromas ar presbiopija, simptomas. Jei akių nuovargis kamuoja ilgesnį laiką – kuo skubiau kreipkitės į akių gydytoją.

8. Nešiokite akinius nuo saulės

Akiniai, turintys apsaugą nuo ultravioletinių spindulių, sulėtina kataraktos vystymąsi, kadangi tiesiogiai į akis patenkantys saulės spinduliai pagreitina pagreitina jos formavimąsi. Akiniai nuo saulės taipogi apsaugo jautrią akių vokų odą nuo raukšlių bei odos vėžio. Prieš rinkdamiesi akinius nuo saulės, įsitikinkite, kad jie turi 100% UV spindulių blokavimą.