Kas yra oftalmologas ir kuo jis gali būti naudingas?

Kas yra oftalmologas ir kuo jis gali būti naudingas?

Prireikus bet kokio patarimo sveikatos klausimais, kreipiamės į šeimos gydytoją. Tačiau į ką kreiptis, kai norite pasitarti dėl akių priežiūros ir būklės? Skaitykite toliau ir sužinokite, kokia žodžio oftalmologas reikšmė.

Oftalmologas diagnozuoja ligas ir jas gydo

Oftalmologas – akių ligų gydytojas. Gydytojas oftalmologas turi aukštąjį medicininį ir chirurginį išsilavinimą, todėl gali diagnozuoti akių ligas ir jas gydyti. Taip pat jis gali įvertinti jūsų regėjimą ir, prireikus, parinkti geriausią regos korekcijos būdą – receptinius akinius, kontaktinius lęšius ar lazerinę regos korekciją.

Dažnai oftalmologas atlieka mokslinius tyrimus, susijusius su akių ligų ir regos sutrikimų priežastimis, gydymo būdais. Kartais gali atpažinti ir kitas sveikatos problemas, tiesiogiai nesusijusias su akimis, ir nukreipti pacientus pas tinkamus gydytojus.

Gydytojo oftalmologo specializacija

Oftalmologas yra savo srities profesionalas, išmanantis viską apie akių priežiūrą, jų problemas ir galimas ligas. Tačiau yra gydytojų, kurie specializuojasi tam tikroje srityje. Pavydžiui, Regos Centro oftalmologai Vilniuje specializuojasi koreguojant trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą. Jie susitelkia į konkrečias sritis, baigia specialius mokslus ir toliau gilina žinias jose. Todėl pacientams tokio gydytojo oftalmologo konsultacija yra itin vertinga. Šie profesionalai gali pasiūlyti itin veiksmingus, saugius ir praktikos bei laiko patikrintus sprendimus akių sveikatai.

Kada yra reikalinga oftalmologo konsultacija?

Suaugusiam žmogui, kuris nejaučia regėjimo pakitimų ir nesiskundžia akių sveikata, pas gydytoją oftalmologą rekomenduojama apsilankyti kartą per metus. Tačiau svarbu nepamiršti, kad jūsų regėjimas – brangiausia, ką turite. Todėl jei jaučiate bent vieną iš žemiau išvardintų simptomų, nedelsdami registruokitės gydytojo oftalmologo konsultacijai.

  • Jei pastebite, kad susilpnėjo regėjimas viena arba abiem akimis;
  • žiūrint atsiranda dėmės, šviesos blyksniai, ruožai, aureolės aplink šviesas, regėjimas tarsi „banguoja“, o žmonių veidai atrodo itin neryškūs;
  • imate pastebėti šešėlius, o periferinis (šoninis) matymas yra blankus;
  • pasikeitė spalvos;
  • atsirado fiziniai akies pokyčiai – perštinčios akys, jos krypsta į vidų ar išorę, aukštyn ar žemyn, paraudimas, patinimas ir kt.;
  • jaučiate skausmą.

Regos centro oftalmologai Vilniuje turi sukaupę daugiau nei 20-ies metų patirtį gydant trumparegystę, toliaregystę ir astigmatizmą. Tam atliekama lazerinė regos korekcija SmartSurfAce® 2.0. Jei jums reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija, kviečiame su mumis susisiekti ir užsiregistruoti.