Kodėl akiniai nuo saulės yra būtina apsauga mūsų akims?

Kodėl akiniai nuo saulės yra būtina apsauga mūsų akims?

Daugeliui žmonių akiniai nuo saulės labiau yra mados aksesuaras nei apsauga akims. Ir nors stilingi akiniai tikrai padės jums atrodyti gerai, visgi pagrindinė jų paskirtis yra visiškai ne ta. Anksčiau esame rašę apie tai, jog toli gražu ne visi akinių nuo saulės modeliai tinkamai saugo mūsų akis. Prieš perkant akinius, įsitikinkite, jog jie turi 99-100 % apsaugą nuo UV.

Šiame straipsnyje labiau pasigilinsime į tai, kodėl apskritai reikia nešioti akinius nuo saulės ir kuo jie tokie svarbūs mūsų regėjimui.

Apsaugo nuo ultravioletinių spindulių

Ultravioletiniai spinduliai yra siejami su neigiamu poveikiu akims ir odai. Kad apsaugotumėte savo odą degindamiesi saulėje, naudojate specialų kremą, tačiau ar nepamirštate užsidėti akinių nuo saulės? Jūsų akims, kaip ir jūsų odai, lygiai taip pat reikia apsaugos nuo UV. Iš tikrųjų turėtumėte nešioti akinius nuo saulės kiekvieną saulėtą dieną. UV spinduliai gali paskatinti kataraktos, amžinės makulos degeneracijos ir fotokeratito vystymąsi.

Šios akių ydos ir ligos gali smarkiai paveikti jūsų regėjimą, o nuo jų apsisaugoti tereikia nepamiršti užsidėti akinius nuo saulės. Dauguma žmonių yra linkę manyti, jog nuo UV spindulių apsisaugoti užtenka kepuraitės nuo saulės. Tačiau apsaugai nuo UV kepuraitės snapelis yra net 50 % mažiau efektyvus nei akiniai nuo saulės. Taigi nors kepuraitė yra geriau negu nieko, tačiau ji negali pakeisti akinių.

Akiniai nuo saulės taip pat mažina ir odos vėžio riziką. Dauguma žmonių nežino, jog odos vėžys gan dažnai atsiranda ant akių vokų ir ant jautrios odos, esančios aplink akis. Nešiodami akinius nuo saulės visada, kai tik išeinate į lauką, apsaugote ne tik savo akis, bet ir odą, esančią aplink jas, nuo žalingų UV spindulių.

Apsaugo nuo smulkių dalelių

Tam, kad į akis patektų smulkių dalelių, jums nebūtina žaisti paplūdimio tinklinį, bėgioti miške ar dirbti sode. Į akis smulkių dalelių gali patekti tiesiog einant gatve, smarkiau papūtus vėjui. Akiniai nuo saulės veikia kaip efektyvus barjeras tarp jūsų akių ir išorinių smulkių dalelių. Pakilus vėjui smulkios dalelės gali lengvai patekti į jūsų akis. Žinoma, didžioji dalis tokių, į akis patekusių dalelių, pasišalins savaime ir nesukels jokio pavojaus. Tačiau išlieka ir didesnės akies traumos tikimybė. Aštri dalelė gali pažeisti rageną ir sukelti ragenos eroziją.

Smarkus vėjas taip pat gali sukelti ir akių išsausėjimą. Akiniai nuo saulės čia ir vėl ateina į pagalbą, padėdami akims normaliai gaminti ašaras ir taip palaikyti tinkamą drėgmę. Tai itin svarbu žmonėms, nešiojantiems kontaktinius lęšius.

Gali padėti nuo lėtinių galvos skausmų

Jeigu jums kada nors yra tekę patirti didelį galvos skausmą arba jeigu jums reguliariai pasireiškia migrena, turbūt žinote, kad šį nemalonų jausmą galite sumažinti tiesiog užsimerkdami. Galvos skausmai dažnai siejami su hiperaktyvia regos žieve smegenyse, – tinklalapiui WebMD sakė Mičigano valstijos universiteto radiologijos docentas Jie Huangas. Nesvarbu, ar jaučiate galvos skausmą, ar jums pasireiškia lėtinė migrena – visada kai tik išeinate į lauką, būtinai nešiokite akinius nuo saulės.

Sumažina atspindžius

Mintis važiuoti automobiliu ir stebėti saulėlydį skamba romantiškai, tačiau kiekvienas, vairuojantis transporto priemonę tokiu metu žino, kad saulės spinduliai gali praktiškai apakinti. Tai ypač galioja tada, kai aplink yra sniego ar ledo, nes šviesos spinduliai, atsimušę į sniegą gali sukelti dar didesnį atspindį. Buriuotojams šis jausmas irgi gerai žinomas, kadangi saulės spindulių atspindys ant vandens paviršiaus yra itin ryškus.

Taigi jus apakinti gali ne tik žvilgsnis į tiesioginį šviesos šaltinį, bet ir jo atspindžiai. O tai ypač pavojinga vairuojant. Todėl vairuodami saulėtą dieną visada turėtumėte užsidėti akinius nuo saulės.

Padeda gyti po regos korekcijos

Regos korekcija lazeriu yra puikus būdas pagerinti savo regėjimą, o akiniai nuo saulės gali padėti pooperaciniam gijimo procesui. Po regos korekcijos akinius nuo saulės galite nešioti tiek lauke, tiek uždarose patalpose.

Akinius nuo saulės galite nešioti kelias dienas po regos korekcijos, išeidami į lauką. Tuo metu jūsų akys yra ypatingai jautrios, todėl būtina jas saugoti net ir nuo menkiausių dalelių, galinčių patekti ir pažeisti rageną bei nuo UV spindulių.

Akiniai nuo saulės yra kur kas daugiau nei mados aksesuaras. Tai efektyvi priemonė apsaugoti savo akis, kurios saulėtą dieną niekada neturėtumėte palikti namuose. Tad kai kitą kartą norėsite juos numesti į šalį, prisiminkite visą naudą, kurią suteikia kokybiški akiniai nuo saulės.