Pritaikyti sutikimo parinktis

Naudojame slapukus, kad galėtumėte efektyviai naršyti ir atlikti tam tikras funkcijas. Toliau rasite išsamią informaciją apie visus slapukus kiekvienoje sutikimo kategorijoje.

Slapukai, priskirti kategorijai „Būtini“, saugomi jūsų naršyklėje, nes yra būtini norint įjungti pagrindines svetainės funkcijas. ... 

Visada aktyvus

Būtini slapukai yra labai svarbūs pagrindinėms svetainės funkcijoms atlikti, o svetainė be jų neveiks numatytu būdu.

Šie slapukai nesaugo asmens identifikavimo duomenų.

Funkciniai slapukai padeda atlikti tam tikras funkcijas, pavyzdžiui, dalytis svetainės turiniu socialinės žiniasklaidos platformose, rinkti atsiliepimus ir kitas trečiųjų šalių funkcijas.

Analitiniai slapukai naudojami norint suprasti, kaip lankytojai sąveikauja su svetaine. Šie slapukai padeda pateikti informaciją apie lankytojų skaičiaus metriką, atmetimo rodiklį, srauto šaltinį ir kt.

Našumo slapukai naudojami norint suprasti ir išanalizuoti pagrindinius svetainės našumo indeksus, kurie padeda lankytojams suteikti geresnę vartotojo patirtį.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Reklaminiai slapukai naudojami norint pateikti lankytojams pritaikytą reklamą pagal puslapius, kuriuose jie anksčiau lankėsi, ir analizuoti reklamos kampanijos efektyvumą.

Kiti kategorijai nepriskiriami slapukai yra tie, kurie yra analizuojami ir dar nėra klasifikuojami į kategoriją.

Nėra slapukų, kuriuos būtų galima rodyti.

Kodėl akys sausėja?

Kodėl akys sausėja?

Daugelis mūsų puikiai žino jausmą, kai ilgiau padirbus kompiuteriu ar pabuvus sausoje, vėjuotoje aplinkoje, akys pradeda džiūti. Arba atvirkščiai – ašaros bėga, bet akys vis tiek lieka sausos. Tai – sausų akių sindromas, kankinantis milijonus žmonių visame pasaulyje. Dalinamės veiksniais, dėl kurių mūsų akys sausėja.

Sausumo priežastys

Gerą regėjimą ir akių drėkinimą užtikrinti padeda ašaros. Beveik 98 % ašarų sudaro vanduo, o likusią dalį – kitos medžiagos. Ašaros garantuoja ne tik akių drėkinimą, bet ir atsparumą infekcijoms. Dažniausiai akys pradeda sausėti tada, kai atsiranda ašarų disbalansas. Tačiau sausų akių sindromą taip pat gali paskatinti ir kiti išoriniai aplinkos veiksniai:

  • Ašarų trūkumas – dėl jo nutrūksta akies drėkinimas ir yra jaučiamas sausumas.
  • Ragenos išsausėjimas – tam tikros vietos ragenoje išsausėja, o akys į tai reaguoja taip, tarsi į ją būtų patekęs svetimkūnis. Dėl to ima nevalingai mirkčioti bei ašaroti. Tai vadinama refleksiniu ašarojimu, kai ašaros bėga, tačiau akys išlieka sausos.
  • Blefaritas – akių vokų uždegimas, dėl kurio neatsinaujina ašarų plėvelė. Akis neapsaugoma nuo infekcijų ir nepašalinami nešvarumai. Tai gali daryti įtaką ir junginės uždegimo (konjuktyvito) atsiradimui.
  • Šalutinis vaistų poveikis – mažinantys kraujospūdį, antialerginiai vaistai arba antidepresantai gali sukelti akių sausėjimą. Šis sutrikimas neretai vargina ir sergančius skydliaukės ligomis, diabetu, artritu, Parkinsono liga, Sjörgreno sindromu, sutrikus imuninės sistemos veiklai arba po akių operacijų.
  • Šiuolaikinis gyvenimo būdas – akių sausumo sindromą dažnai patiria žmonės, kurie daug laiko praleidžia prie kompiuterių, televizorių, telefonų ekranų ir nedaro pertraukų akims pailsinti.
  • Užterštas aplinkos oras – jame daug dulkių, dūmų ir kitų teršalų, galinčių dirginti jautresnes akis. Būklę gali apsunkinti šaltas, vėjuotas, kondicionuojamas oras, jūros ar baseino vanduo ir ilgas buvimas saulėje.
  • Kontaktiniai lęšiai – akių sausumą dažnai patiria ir tie, kurie nešioja kontaktinius lęšius. Ypatingai tais atvejais, kai jie yra nešiojami kasdien, be pertraukų. Įdedant ir išimant kontaktinius lęšius, visada yra tikimybė, kad į akis pateks nešvarumų.

Kaip išvengti sausų akių sindromo?

  • Venkite būti dūmais užterštame ir vėjuotame ore.
  • Būdami lauke, nešiokite akinius. Labiausiai tinka tokie, kurie geriau priglunda prie veido akių zonoje. Vasaros metu nešiokite akinius nuo saulės su UV apsauga.
  • Nekondicionuokite patalpų namuose, darbe ir automobilyje.
  • Patalpose naudokite oro drėkintuvą, ypač šildymo sezono metu.
  • Ribokite laiką, praleidžiamą prie ekranų. Darykite pertraukėles, jų metu stenkitės kuo daugiau mirksėti. Oftalmologai rekomenduoja naudoti 20–20–20 taisyklę – kas 20 min. bent 20 s reikėtų žiūrėti į kokį nors tolumoje esantį daiktą.
  • Pasitarkite su akių gydytoju dėl akių lašų (dirbtinių ašarų) naudojimo.
  • Jeigu nešiojate kontaktinius lęšius, trumpinkite jų dėvėjimo laiką. Jei tai nepadeda, apsvarstykite galimybę atlikti lazerinę regos korekciją, kuri grąžina 100 % regėjimą.

Norėdami sužinoti, ar jums gali būti atlikta regos korekcija lazeriu, registruokitės konsultacijai su „Regos centro“ specialistais.