Bėgant metams galimi pakitimai, o vienas iš jų – blogas matymas iš arti, net ir iš nedidelio nuotolio. Ši problema ypač aktuali tarp vyresnio nei 45 – 50 metų amžiaus žmonių. Kas vyksta, kad viso to rezultatas yra blogas matymas iš arti?
Žmogaus organizmui senstant vystosi fiziologiniai akies lęšiuko pakitimai. Jis standėja ir vis sunkiau keičia savo laužiamąją galią. Vystosi presbiopija – tokia būsena, kai matymas blogėja iš artimo atstumo. Susitaikę su mintimi, kad nebematys kaip anksčiau, žmonės įsigyja akinius arba kontaktinius lęšius ir mano, kad tokių priemonių pakanka, juo labiau, kad pasirinkti akiniai ar kontaktiniai lęšiai iš tiesų užtikrina puikų matymą iš nedidelio nuotolio.
Tačiau labai gaila, kad tik tam tikram laiko tarpui, kadangi paprastai po kelerių metų dar labiau pablogėjęs regėjimas priverčia įsigyti stipresnius akinius. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tie žmonės, kurie įsigyja akinius arba kontaktinius lęšius, o po kurio laiko pakeičia juos dar stipresniais, daro iš tiesų svarbią klaidą – nors su šiomis pagalbinėmis priemonės ir mato puikiai, tačiau, reikia pabrėžti, kad nei akiniai, nei kontaktiniai lėšiai nesustabdo presbiopijos progresavimo.
Na, o nieko nedarant ir nesprendžiant problemos, galima sulaukti iš tiesų liūdnų pasekmių. Presbiopija gali būti koreguojama lazerinės korekcijos pagalba atliekant taip vadinama Monovision korekcijos metodiką. Šio metodo esmė – viena akis koreguojama 100% matymui į tolį, o antroje paliekama 2 dioptrijų trumparegystė. Tokios procedūros rezultatas – abiem akim žiūrėdamas pacientas mato iš įvairių atstumų.