Kontaktiniai lęšiai – pamėgta ir daugelio naudojama alternatyva akiniams. Tačiau jiems reikalinga itin atsakinga priežiūra. Nors į ją dažnai numojama ranka, svarbu nepamiršti, kad netinkamai naudojami kontaktiniai lęšiai gali sukelti rimtas regos problemas.
Dalinamės priežastimis, kurios jas sukelia dažniausiai. ⬇
Nešiojant kontaktinius lęšius, juose gali atsirasti įplyšimai ar įtrūkimai, kurios gali būti sunku greitai pastebėti. Jie gali sudirginti akies rageną ar sukelti riziką atsirasti infekcijai. O jei lęšis yra deformavęsis – jis gali sukelti refrakcijos ydas. Jos dažniausiai pasireiškia suprastėjusiu regėjimu.
Dažnai pamirštama eiga, kaip jas reikėtų naudoti: nusiplauti rankas, įsidėti lęšius ir tik tada tepti kosmetikos priemones. O jei purškiamas plaukų lakas – tai reikėtų daryti prieš juos įsidedant, kitoje patalpoje. Jei šios eigos nesilaikoma, ant lęšių gali atsirasti riebalų ir baltymų sankaupos. Jos kelia užteršimo riziką, bakterijų ar grybelių atsiradimą. O tai gali pažeisti akies rageną.
Tai ypač aktualu keliaujantiems atostogauti į šiltus kraštus ar egzotines šalis. Leidžiant laiką gamtoje, gerokai sunkiau užtikrinti tinkamą higieną, nes joje – kur kas daugiau mikrobų. Taip pat jų gausu ir vandens telkiniuose, kuriuose dažnai maudomasi neišėmus kontaktinių lęšių. O tai gali sukelti stiprų akių uždegimą.
Kartais kontaktiniai lęšiai nešiojami ilgiau nei rekomenduojama, prieš einant miegoti juos pamirštama išsiimti, jie dedami ar išimami nešvariomis rankomis. Visa tai gali sukelti mikrobinį keratitą. Dėl jo akys gali parausti, nuolat ašaroti, o buvimas šviesoje gali kelti diskomfortą. Taip pat dažnai pamirštama, kad su jais negalima maudytis ne tik vandens telkiniuose, bet ir duše ar net prausti veidą.
Akių uždegimas – viena dažniausių problemų, su kuria susiduria nešiojantys kontaktinius lęšius. Laiku nesikreipus į specialistus, jis gali išplisti į gilesnius audinius, gali atsirasti pūlinys, o ragenoje – mažos opos. Tokiais atvejais gydymas – ilgas ir sudėtingas.
Svarbu prisiminti, kad norint išvengti galimų akies infekcijų ir kitų padarinių, lęšius prižiūrėti itin kruopščiai reikia kasdien. Kaip tai padaryti – skaitykite ankstesniame mūsų tinklaraščio įraše.
Jei norite visam laikui išvengti kontaktinių lęšių keliamų rizikų ir susigrąžinti gero regėjimo džiaugsmą – užsiregistruokite konsultacijai su akių gydytoju oftalmologu. Jis nustatys, ar jums yra tinkama lazerinė regos korekcija SMARTSURFace. Registruotis konsultacijai galite čia.