Už lango pavasaris: kaip pasirūpinti akimis?

Už lango pavasaris: kaip pasirūpinti akimis?

Atėjus gražiausiam metų laikui visi nori atrodyti ir jaustis puikiai. O kas geriau atskleidžia mūsų savijautą ir vidinį džiaugsmą nei akys? Dalinamės keliais paprastais patarimais, kaip kasdienybėje rasti laiko akių raumenų ir regėjimo stiprinimui!

Daugiau būkite lauke

Grynas oras ir aktyvi veikla – džiaugsmas ne tik sielai, bet ir kūnui! JAV mokslininkai neseniai įrodė, jog lauke dažnai žaidžiantiems vaikams gerokai sumažėja rizika įgyti miopiją (trumparegystę). Didžiausią įtaką akių sveikatai daro saulė, kurios suaugusieji, o ypač biurų darbuotojai, mato išties mažai. Sausas, kondicionierių išdžiovintas oras daugeliui sukelia akių niežulį ar kitus „sausų akių“ sindromo simptomus. Būdami lauke gaunate tinkamą drėgmės kiekį, ir žinoma, leidžiate akims judėti! Gamtoje esate priversti akimis fokusuoti vaizdą ir į tolimus, ir į artimus objektus, nuolat dairytis, o būtent taip ir stiprinami akies raumenys! Tai – visiška priešingybė biuro aplinkai, kur akys tikrąja to žodžio prasme „prilimpa“ prie ekrano ir nėra tinkamai drėkinamos. Jei esate itin užimti, pasistenkite per dieną saulėje praleisti bent 10 minučių – įrodyta, jog per tiek laiko suaugęs žmogus gauna pilnavertę vitamino D normą (20 mikrogramų). 

Nepamirškite apsaugos nuo saulės

Ne visi pagalvoja, kad saulės akiniai – ne tik atributas stileivoms, bet ir tikrų tikriausia apsaugos priemonė. Ultravioletiniai (UV) spinduliai ne tik kenkia odai, didina melanomos riziką, tačiau turi ir itin stiprų neigiamą poveikį akims. Įrodyta, kad nesaugant akių, aktyvūs saulės spinduliai ir jų skleidžiama radiacija kenkia tinklainei ir gali paspartinti kataraktos (akies lęšiuko drumstėjimo) formavimąsi. Nesiimant gydymo ši diagnozė gali baigtis rimtais padariniais, net regos praradimu. Na, o jei neįtikinome dėvėti akinių – pagąsdinsime, šis „protestas“ gali baigtis ir raukšlėmis paakių ir vokų srityje!

Stiprinkite imuninę sistemą

Pavasarį nemažai žmonių skundžiasi nusilpusiu organizmu, silpnumu, pykinimu. Šis išsekimas siejamas su besibaigiančiu niūriu žiemos laikotarpiu, pervargimu, o daugeliui nemalonūs pojūčiai paūmėja dėl pavasarinių alergijų. Akis, o kartu ir visą organizmą sustiprinsite vitaminais – į racioną įtraukite daugiau citrusinių vaisių (vitaminas C), žaliųjų lapų, špinatų (liuteinas) ir, žinoma, omega rūgščių, kurios randamos riebiose žuvyse (vitaminas D).

Gražaus, sveiko ir saulėto pavasario! O jei norite jį ne tik užuosti, pajausti, bet ir aiškiai pamatyti visomis spalvomis – užsukite į „Regos centrą“. Gali būti, kad naujos spalvos ir pojūčiai vos už kelių žingsnių!